Manažment ischiasu chrbtice

Budem sa venovať bolestiam chrbtice medzi dolnými rebrami a vrchom panvy. Nižšia časť chrbtice je už kostrč. Často sa ľudia mýlia a myslia si, že nervstvo ide do nôh z kostrče.
A to je určite zlá predstava. Nervstvo ide zvnútra panvy a panvových kostí a to je zásadný rozdiel. Osobne ma často bolia nohy a v skutočnosti nie je problém v nohách, bolesť vystreľuje z chrbtice do nôh. Nemám si liečiť nohy, ale driekovú chrbticu a v nej miechu. Ako sa hovorí, stále sa učíme.

ISCHIAS A AKO MU PREDCHÁDZAŤ
Tak skutočne je lepšie predchádzať bolestiam krížov, seknutiu v krížoch a podobne. Každý by si mal uvedomiť dôležitosť tejto oblasti a snažiť sa ju šetriť pri fyzickej práci, ale aj v posilňovni, keď sa dvíhajú ťažké činky. Niektorí cvičiaci si dávajú opasok a tak krížovú oblasť chránia. Tak isto bežný človek by si mal rozmyslieť, ako bude namáhať svoju chrbticu. Ťažké váhy treba zdvíhať opatrne a nehrať sa na siláka. Ja osobne si dávam pozor, keď mám dvíhať ťažké veci. Radšej to odnesieme dvaja. Tak isto bolesti môžu nastať pri sedavej práci. Tak výber ergonomického kresla je rozumná vec, aj keď to niečo stojí. Ale kríže stoja viac a liečiť bolestivé stavy kvôli tomu, že je človek blbý alebo pohodlný? Problém je aj v tom, že človek starne, regenerácia je spomalená. A s chrbticou celkovo treba opatrne.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
PONUKA: Bezplatná diagnostika vašich bolestí.
Diagnostikujem na základe dotazníka podrobnosti
o bolesti a následne aj vešteckým prieskumom na diaľku.
ZRÝCHLENIE: Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik

ISCHIAS SOM DOSTAL PRVÝKRÁT
Napriek všetkému úsiliu sa bolesť do krížovej oblasti dostavila. Nie je dobré to podceňovať. Treba krížovej oblasti aktívne pomôcť. Masáže, rozumné cvičenie, Lioton gél, konopný gél, Ibalgin gél a podobne. A samozrejme sa zamyslieť, ako sa starať o svoju chrbticu, ako chodíte, či nemáte ploché nohy a potom si upraviť režim starostlivosti o chrbticu, aby sa takýto stav neopakoval.

ISCHIAS MÁM 6 MESIACOV
Tak takto ďaleko by ste nemali zájsť. Keď sa už stalo, kontaktujte ma a diaľkovou diagnostikou preverím, čo sa vo vašej krížovej oblasti chrbtici deje. Neustále sa vzdelávam do oblasti manažmentu bolesti. Kontaktujte ma a bezplatne vám vyhodnotím stav zdravia a zistím, čo vám bolestivý stav v krížovej oblasti spôsobuje. Dobré je navštíviť aj chiropraktika a on vám pozrie a napraví platničky medzi stavcami. Sú rôzne postupy ozdravenia krížovej oblasti. Ale aj tak to všetko končí v tom, že zmeníte svoje pohybové návyky. Dobrá je trvalá bandáž okolo krížovej oblasti.

ISCHIAS MÁM UŽ CHRONICKÝ
Tak to už je príliš zlá vec. Poškodenia v krížovej oblasti chrbtice je už trvalé a stále sa zhoršuje. A môžu nasledovať barle, v horšom prípade invalidný vozík. Ja počítam s tým, že v hlbokej starobe už barle musia byť. Teraz si neustále zvykám na trekovacie palice, ktoré držím zhora – dlane mám položené na vrch trekovacej paličky, pútko je okolo zápästia a mierne sa nadvihujem na trekových paliciach. Horšie je, keď musíte dostať umelú platničku, ako sa hovorí skrutky a titán do chrbtice. A potom sa človek musí znovu naučiť chodiť a pohybovať a to tak, aby sa chrbtica čo najmenej ohýbala. Nacvičil som si už teraz také pohyby, akoby som mal skrutky v chrbtici. Vážnejšie stavy budú potrebovať celotelový korzet.

ISCHIAS VYSTREĽUJE DO NÔH
Je to smutné, keď trvalo alebo občas bolesť z krížovej oblasti miechy prenikne do jednej aj druhej nohy. Nervstvo idúce z miechy do nôh je slabé, poškodené, nedostáva a neposiela do mozgu dostatok informácií o stave nôh a už sa asi nedá nikdy do poriadku. Vtedy musí nastúpiť individuálna starostlivosť o nohy. Masírovanie, krémy a gély na podporu ciev a žíl, natieranie vlastnými slinami, vlastným močom, občasné natretie nôh kyselinou hyalurónovou a podobne. Nechodiť na slnko, pokiaľ je vonku nad 30°C. Vykladanie nôh na podstavec. Masážny prístroj zospodu chodidiel. K poškodeniam sa môže pridať ukladanie toxínov do nôh, vtedy je možné umývanie nôh destilovanou vodou alebo dávať detoxikačné náplaste na chodidlá nôh raz za čas. Keď už nohy bolia neznesiteľne, tak studená sprcha a v pokročilejšom štádiu nastriekať nohy suchým ľadom. Používajú ho športovci pri bolestivých zraneniach.

ISCHIAS A MIKROPOŠKODENIA CHRBTICE
Počas života sa v mieche nazbierajú drobné poškodenia. A keď je ich 30% z celkovej miechy, tak môžu viesť k ochrnutiu a aj poškodeniu krížovej oblasti miechy. Tieto poškodenia treba liečiť. Liečba je jednoduchá a účinná. Natierať aj dva mesiace Lioton gélom, Ibalgin krémom, konopnou masťou a vlastným močom. Najlepšie je, keď vám budem dozorovať takúto liečbu na diaľku vešteckou kontrolou.

ISCHIAS A OPUCH
Pri stavoch opuchu je dobré držať počas týždňa jeden deň hladovku. Tento druh opuchu hovorí o tom, že telo nemá čas už spracovať toxíny a zároveň sa starať o trávenie. Môžete si to vyskúšať. Počas hladovky sú možné minerálka, káva, čierny čaj a sucháre. Nerobte hladovku, pokiaľ máte opuch z dôvodu pádu alebo úrazu.

ISCHIAS A NOSENIE RUKSAKU
V prípade bolesti krížovej oblasti by ste nemali nosiť ani ľahké ruksaky. Môžu negatívne pôsobiť na chrbticu a nervstvo. Lepšie je nosenie kozmodisku a ten sa neustále jemne šúcha o krížnu chrbticu a vlastne celú chrbticu a takto jej celkom dobre pomáha.

ISCHIAS A BRUŠNÉ TEHLIČKY
Mimoriadne dôležitý je stav brušných svalov na krížovú oblasť miechy. U chlapov je pivné brucho hotová pohroma pre krížovú oblasť chrbtice. Brušné svaly by sa mali sťahovať do vnútra a byť oporou pre chrbticu. Keď sa to nedá zrealizovať, tak je čas používať bandáž okolo brucha a chrbtice. Netreba to podceňovať. Naučil som sa svaly na bruchu pekne sťahovať k chrbtici.

ISCHIAS A LÁTKY PROTI BOLESTI
Treba aj diagnostikovať, či osoba pri bolestiach v krížovej oblasti má dostatok látok na tlmenie bolesti. Keď nemá, tak treba užívať lieky proti bolesti. Keď je bolesť chronická, tak aj opiáty a podobne na lekársky predpis.

ISCHIAS A INÉ CHOROBY
Pri trvalých bolestiach treba veštecky pozrieť na diaľku, ako pôsobia vaše choroby na chorú boľavú oblasť krížovej chrbtice. Často v staršom veku je už nedostatočná výživa tela a aj chrbtice. Zistené choroby orgánov treba preliečiť. Často už samotná miecha a chrbtica človeka nemajú životné energie, ktoré pomôže vrátiť energia reiki, prípadne pulzátor impulzov na zápästie.

SAŠA PUEBLO je tu pre vás, aby vám pomohol s bolesťou a chorobami chrbtice

Neváhajte a kontaktujte ma. Mám bohaté skúsenosti s týmito stavmi. Mnoho vešteckých diagnostík. Dobre prepracované dotazníky o bolesti. Dlhodobá starostlivosť o vás. Kontroly do mailu, kde na diaľku vám liečbu skontrolujem. Rád sa o vašu bolesť postarám.

ISCHIAS – DÔLEŽITÉ VÝRAZY
Chrbtica, nervstvo, miecha, zápal, funkcia čriev alebo močového mechúra, bolesť trvá 6 mesiacov a potom sa stratí, diagnostika je nejasná, bolesť vystreľuje, bolesť, ktorá začína v dolnej časti chrbta a klesá po nohe. Hernia disku, ktorá pritláča jeden z koreňov bedrových alebo sakrálnych nervov je najčastejšou príčinou ischias, ktorá je prítomná v asi 90% prípadov. Zápalom alebo herniovaným diskom, ktorý zmenšuje dostupný priestor pre miechu, a tak zviera a dráždi nervy z miechy. Bolesť, ktorá sa pri ležaní nezlepší, naznačuje príčinu, ako je rakovina, zápal alebo infekcia.

Trauma v chrbtici, napríklad z dopravnej nehody alebo prudkého pádu na pätu alebo zadok, môže tiež viesť k ischiasu, vytekanie miechy von alebo zúženie miechy, svaly okolo stavcov, bolesť chrbta, depresie, úzkosť, ochorenie kĺbov, degenerácia disku, zúženie miechy, hernia a vytečenie disku, zlomený a poškodený stavec, lumbálka, nádor, zápal, napätie svalov – skrátenie a natiahnutie, endometrióza, psoriáza, metastázy po chemoterapii, neskoré reakcie imunitného systému, choroby čriev a iných orgánov, nedostatok látok proti bolesti, podchladenie, spánok a matrac, toxicita v nohách, opuchy brucha, opuchy nôh, mikroflóra, porucha citlivosti kože, stuhnutie svalov, zdvihnúť nohy a ruky v ľahu, problém vstať zo stoličky, problém chodiť po schodoch.

Bolesť konečníka, tuberkulóza chrbtice, práca v jednej polohe – sedavá práca, šport a ischias, podlamovanie kolien, porucha sexuálnych funkcií, stav panvových svalov, opak spánkovej paralýzy – nedostatok ketamínov a znehybnenie, spánkové apnoe – príliš utíšenie, sťahujete brušné svaly dozadu, bandážovanie chrbta, ploché nohy, stuhnutie chrbtice, dostatok biostimulov cez miechu, mikropoškodenia miechy a nervov, kŕče svalov na nohách, príliš vysoký tlak v jednej aj druhej nohe.