Manažment bolesti a liečenie bolesťou

Zamýšľam sa nad bolesťou. Chcem bolesť lepšie pochopiť a lepšie liečiť. Znovu sa vraciam k hlbšiemu štúdiu bolesti, ako som praktizoval doteraz. Ako podrobne a dobre analyzovať a určiť, o akú bolesť ide a odkiaľ pochádza. Nie je jednoduché určiť v ľudskom tele, odkiaľ bolesť pramení a kam sa šíri.
Je to skutočná veda zistiť, kde vlastne v tele človeka bolesť začína. Klienti to nevedia dobre precítiť a podať o bolesti pravdivé informácie. A preto som vytvoril dosť obsiahly dotazník o bolesti. Dotazník vychádza zo skúseností diagnostikovania bolesti u klientov na diaľku vešteckými technikami.

ČO SA DIAGNOSTIKUJE PRI BOLESTI?
Klientovi mailom pošlem dotazník s otázkami a od klienta očakávam, že na dané otázky odpovie. Otázky o bolesti sa vytvorili na základne skúseností pri diagnostikovaní bolesti. Po obdržaní vyplneného dotazníka si spravím prehľad a to dosť podrobný o samotnej bolesti, ktorá klienta trápi.

Následne nasledujú diaľkové intuitívne veštecké výkony a hľadanie chorých oblastí. Dané choré oblasti vykazujú určité chorobné stavy ako zápal, odumieranie, baktérie a aj iné organizmy, onkologické bunky, poranené bunky a podobne. Môžu to byť aj rôzne kamienky. Tak isto aj určité traumatické udalosti a aj hlboký zármutok môže skončiť v bolestiach. Strach môže spôsobiť zápaly žalúdka a potom vred. Je dosť náročné objaviť zdroj bolesti a vysledovať ho, ako sa správa, kde cez nervovú sústavu končí a ako na bolesť reaguje daná osoba.

PÁR POSTREHOV OKOLO BOLESTI
Tak isto je treba veštecky určiť, či osoba tvorí dostatok analgetík, ktoré určitým spôsobom bolesť tlmia. Sú aj prípady vysokých hladín analgetík – tlmičov bolesti a aj to môže byť problém. Celkovo bolesť je reakcia na niečo čudné, čo sa v ľudskom tele deje a nie je to normálne. Vlastne bolesť je tu na to, aby nám pomáhala. Najhoršia je bolesť pri osobách, ktoré zomierajú a už majú v tele chronické a akútne stavy. Organizmus zomiera. Vtedy je skutočne vhodné užívať rôzne opiáty a drogy.

Ideálne je vhodne reagovať na bolesť, ale zároveň ju aj tlmiť. Teda do určitej miery mentálne regulovať tvorbu látok tlmiacu bolesť. Hovorím o schopnosti mať radosť z bolesti ako masochista, ktorému nakoniec bolesť pripadá ako radosť. Nesporne masochisti to majú v živote jednoduchšie. Bolesť je príjemná. Horšie to je u sadistu, ktorý rád rozdáva bolesť a nakoniec vlastnú bolesť neznesie. Teda sú medzi nami jedinci, ktorí sú precitlivení na bolesť. Osoby, čo bolesť vnímajú, ale nie ako bolesť neznesiteľnú. Výnimočne sú osoby, čo dokážu účinne tlmiť bolesť aj vlastnými psychickými pochodmi.

Ide o techniku, keď sa osoba skoncentruje na miesto bolesti, tlmí ju na mieste a aj jej putovanie cez nervový systém a nakoniec ju nepustí do mozgu, ale odvedie ju do inej časti tela. Takto musí robiť neustále. Keď je bolesť silná, odporúčam použiť prípravky na tlmenie bolesti. A pri chronických bolestiach aj analgetiká a lieky od lekárov.

Samozrejme, najlepšie je predchádzať bolesti a to zvýšenou starostlivosťou o svoje zdravie. Ja som trénoval a nacvičil som si pohyby, ako keby som mal chrbticu po operácii. Teda uveril a vsugeroval som si, že mám v chrbtici dva kovové implantáty. A naučil som sa sedieť, pohybovať, ležať a hlavne vstávať tak, aby stavce v chrbtici boli vždy v ideálnej polohe a bez bolesti. Dá sa to po rokoch nácviku dostať do mozgu a už automaticky to robiť bez toho, aby si to človek musel stále pripomínať.

Podobná je technika, že keď sa pohybujete a kráčate alebo niečo fyzické robíte, tak to budete robiť zo stredu svalov a nie priamo z kĺbu alebo zo šliach nad kĺbom alebo pod kĺbom. Takto odstránite veľa zbytočnej bolesti v staršom veku.

Na starobu začínajú odumierať nosné svaly. Majú menej a menej buniek. Niektoré svaly odumrú po častiach a osoba sa musí pri chôdzi knísať zo strany na stranu. Ale sú osoby, ktoré si cvičením otvoria náhradné svaly pod nosnými svalmi a v staršom veku budú používať tieto svaly. Voláme ich v ezoterike kostrové svaly. Takto predídete množstvu bolesti.

Veľa bolestí na starobu spôsobia rôzne pády. Treba sa doslova odprogramovať od lozenia na stromy, stoličky a veľké rebríky. Všetko by malo byť zabezpečené. A k tomu používať trekovacie paličky, ktoré napríklad držím zvrchu. Teda na vrch paličky položím dlaň. Na paličkách sa mierne nadvihujem ako na hrazde. Nebudem na starobu používať barle, ktoré nakoniec spôsobia človeku množstvo bolestí neprirodzeným pohybom. Cvičím aj rovnováhu a nové centrá vo veľkom mozgu. Inšpirujem sa mozgami gymnastov a cvičeniek. Je množstvo techník na precvičovanie rovnováhy.

Na druhej strane je tu práve potenciál cez vyvolávanie určitej bolesti telu a zdraviu pomáhať. Ide o masáž, thajskú masáž, akupunktúru, chiropraxiu smerovanú na stavce chrbtice. Prstové módy a tlaky na telo. Sem patrí aj bankovanie, elektroliečba, chirurgické zákroky, naprávanie vykĺbenín. Operácie a podobne. Dokonca aj hlboké zranenia môžu navodiť uzdravenie. Celkovo zdravé telo potrebuje určité zraňujúce podnety na kožu. Môžu sa praktizovať otĺkaným zväzkom vŕbových paličiek alebo vreckom s oceľovými guľôčkami voči mäkkým miestam na tele. Kartáčovanie kefou a šúchanie uterákom. Jednoducho potrebujeme trvalo určitý stupeň bolesti a prospieva to zdraviu.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
PONUKA: Bezplatná diagnostika vašich bolestí.
Diagnostikujem na základe dotazníka podrobnosti
o bolesti a následne aj vešteckým prieskumom na diaľku.
ZRÝCHLENIE: Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať každému.
Želám vám čo najmenej bolesti.

ODSTRÁNENIE BOLESTI
Musím sa priznať, že nie vždy sa podarí bolesť utlmiť a zastaviť. Ako senzibil, ktorý preniká koncentráciou do seba a počúva v sebe bioenergetické napätie, veštecky zisťujem, čo sa vo mne deje. Vždy som mal precitlivené reakcie a cítil som z iných to, čo ostatní nie. Teda akosi som cítil, že niekto je chorý, niekto je darebák a niekto priam cnostný svätec. Najhoršie sa mi stalo pri nácviku boxu. Poranil som si sval na nohe a skončil som v nemocnici s trombózou v pľúcach a srdci. Teda krvné doštičky sa polepili okolo seba a mal som problém. Proti tvorbe tromb som bral warfarín. Ten ma síce zachránil, ale pokazil celú nervovú sústavu. Už je odvtedy 9 rokov a stále si dávam nervovú sústavu do poriadku. Darí sa mi to dobre.

No niekedy sa bolesť objaví a hlavne u zubov a oblasti chrbtice nad panvovými kosťami. A tam sa musí pracovať trochu inak. Mierne znehybnenie. Cvičenia robím podobné zásahu chiropraktického liečiteľa. Som na chrbte a vo vzduchu točím nohami a rukami a pohyb prenášam do chrbtice na jednotlivé stavce. Počujem, ako stavce a platničky pod nimi lupkajú a vydávajú zvuk naskočenia pod platničky. A to je dobrá vec. Točenie nohami a rukami je individuálne. Chce to ako všetko cvik.

Niekedy proti silnejšej bolesti použijem aj prstové módy. Tlaky prstov na seba alebo intuitívne po tele a tak sa snažím bolesť blokovať. Prípadne zoberiem ostrejší predmet a poriadne ho zatlačím na určité miesto v tele a vytváram silnejší a silnejší tlak. Niekedy sa bolesť v inej oblasti zmierni. Často si boľavé miesto natriem ibalginom, lioton gélom alebo voltarenom. Aby som telu povedal, že o bolesti viem, prijal som ju a budem choré miesto liečiť. A často musím zistiť, odkiaľ bolesť vychádza. To miesto, čo bolí, nemusí byť to miesto, čo signalizuje, že potrebuje pomoc.

Samozrejme, niektoré časti môjho tela vykazujú bolesť trvalo ako to lakte, zápästia, kolená a chodidlá zospodu. A tam všade preventívne používam bandáže, prípadne rozmasírovanie. Teda nebojím sa používať výživové doplnky proti bolesti. A keď je moc zle, tak aj tabletky proti bolesti. Ale aj pri stredne silnej bolesti sa učím ju dobre znášať a nie likvidovať. To je dôležitá vec. Neignorovať bolesť a zobrať ju na vedomie. A mimochodom, rád sa motivujem, že pokiaľ mám bolesti, tak to pôsobí na to, že som inteligentnejší. Celkovo bolestivé utrpenie dáva fenomén geniality.

AKÚTNA A CHRONICKÁ BOLESŤ
Odumieranie svalov, odumieranie chrupaviek, pruh brušných svalov, dusenie, prudké zápaly, infarkt, mŕtvica, obličkové a žlčníkové kamene, amputácia končatín. Tak to sú už krajné situácie, kde na tlmenie bolesti sú potrebné endorfíny a opiáty a aj niektoré drogy. Aj keď je legislatíva proti tomu. Prípadne umelý spánok. Alebo eutanázia, aj keď ju zákon u nás nepovoľuje. Budeme sa spoločne snažiť, aby sme zomreli v spánku a v plnom zdraví so stredným stupňom bolesti.

AKO SA LIEČI BOLESŤOU
Do určitej miery je thajská masáž robená chodidlami po našom tele vlastne liečba bolesťou. Aj akupunktúra je vlastne liečba miernou bolesťou. A chiropraktická manipulácia vyskočenými platničkami musí bolieť, ale nakoniec bolesť nahradí pocit úľavy. Takisto zisťovanie stavu stavcov a platničiek sa robí miernym zatlačením ostrého hrotu do kože nad stavcom a je bolestivé. Veľká bolesť je prejav chorobnosti a potom sa to lieči. Napríklad staršie osoby počas života do miechy v stavcoch nazbierajú drobné poškodenia. Predstavujte si to ako mierne popraskanú sklenenú tyč, ale sa nerozpadne. Pri liečbe lioton gélom, konopným krémom, gélom z kostihoja a natieraním vlastného moču to nie je nič príjemné a stav sa mierne zhorší. Treba počkať, kým si telo zvykne na to, že nervové vlákna v chrbtici začnú lepšie fungovať. Otĺkanie zväzkom vŕbových paličiek je tiež bolestivé, ale nakoniec liečivé.

Pár slov, ktoré sú dôležité na pochopenie teórie bolesti smerujúce k úspešnému životu bez bolesti

Liečba bolesti. Odstránenie bolesti. Akútna bolesť. Amputácia a fantómové bolesti. Obličkové kamene. Pruh. Zápal a bolesť. Infarkt a bolesť. Chronická bolesť. Manažment bolesti. Bolesť z dôvodu nedostatku látok na tlmenie bolesti. Ovládanie bolesti. Vrodená necitlivosť na bolesť. Vysoké hladiny endorfínov a opiátov. Nedostatok látok na tlmenie bolesti. Prípravky proti bolesti.

SAŠA PUEBLO A JEHO PRÍSPEVKY O LIKVIDÁCII BOLESTI
Bolesť medzi lopatkami
https://facearcane.apoort.net/clanky-bolest-medzi-lopatkami-…
Odpojenie od bolesti
https://www.meditacia.sk/1314-Dennik-Terapeuta/1454-Odpojeni…
Prípady klientov s bolesťami
https://www.meditacia.sk/2169-Psychotronicka-poradna/6803-Pr…