Bolo by rozumné sa trochu vzdelať a vedieť, čo vlastne obsahuje vlastný moč a to na základe medicínskych poznatkov. Treba si uvedomiť, že zloženie moču sa u každého z nás líši a jeho hodnoty kolíšu a zo dňa na deň sa môžu meniť.
Moč je priehľadný roztok s farbou od svetložltej po jantárovú. Je to vedľajší produkt alebo odpadná kvapalina vylučovaná obličkami, transportovaná močovodmi do močového mechúra, kde sa hromadí, až je odvedená močovou trubicou. Moč sa skladá z vodného roztoku metabolických odpadov a močoviny – urea.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Moč
Sterilnosť moču
Mali by sme si uvedomiť, že moč je v zásade sterilný a bez baktérií, toto neplatí pri zápale obličiek a močového mechúra a pri poškodení alebo zlyhávaní celkovej imunity. Na základe týchto skúseností by sa malo obmedziť pitie moču a jeho aplikácia po dobu virózy, chrípky, alebo zistenia iných mikroorganizmov vo vašom tele na základe lekárskych testov, prípadne vyšetrenia terapeuta alebo liečiteľa.
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.
Moč obsahuje aj enzýmy
Váš moč môže obsahovať aj rôzne druhy enzýmov. V ľudskom tele je do 10 000 známych enzýmov na trávenie, na reguláciu hormonálnej činnosti a ďalšie hormóny. Niektoré sa vyplavujú a pitím vlastného moču sa môžu vrátiť do tela. Problematické je pitie moču u osôb s poškodením trávenia a pri rôznych akútnych ochoreniach ako je malátnosť žalúdka, nedostatok tráviacich kyselín, ktoré slúžia aj ako dezinfekcia. Problém môže byť, keď spodný zvierač pod žalúdkom prepúšťa natrávenú stravu a mohol by vypitý moč prepustiť do tenkého čreva a popáliť a následne zničiť dvanástnik. Táto oblasť aktívne produkuje enzýmy a hormóny pre trávenie v tenkom čreve.
Urokináza
Urokináza je proteolytický enzým, jeho hlavnou úlohou je premena neaktívneho plazminogénu na aktívny plazmín. Enzým bol najprv izolovaný z ľudského moču (odtiaľ pochádza jeho názov), neskôr bol preukázaný aj v plazme a extracelulárnej matrix. Urokináza sa používa v klinickej praxi pri liečbe rôznych prejavov tromboembolickej choroby.
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Urokináza
Plazmín
Plazmín (predchádzajúci názov fibrinolyzín) je proteolytický enzým, ktorý degraduje celú radu plazmatických proteínov. Jeho hlavnou funkciou je rozpúšťanie fibrínových vlákien krvných zrazenín.
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Plazmin
Zloženie moču
Pokiaľ chcete mať istotu, že váš moč, ktorý budete popíjať, je v poriadku, tak použite klasické testovacie súpravy. Vyzbieral som vám pár stránok, ktoré ponúkajú testovanie vlastného moču v domácich podmienkach.
Testy močovej infekcie
http://www.tester.sk/test-infekcie-mocovych-ciest-urinfekt-t…
Testy na analýzu moč
http://eshop.rapiclear.sk/ostatne-testy/rapiclear-urine-5-50…
http://www.medictrade.eu/kategoria/153/Analyza-mocu/
http://www.harmony-vos.sk/MOCOVA/PAGES/mocove_medi.htm
Výsledky laboratórnych testov
http://medicina.ronnie.cz/c-551-vysledky-laboratornych-testo…
http://www.stefajir.cz/?q=vysetreni-moci
Diskutujte o urinoterapii na našom fóre: Fórum zdravie
Obsah moču
A kto má chuť sa ponoriť do vlastného moču hlbšie, môže si pozrieť stránky, ktoré podrobnejšie hovoria, čo všetko obsahuje ľudský moč.
Moč je vodný roztok s viac než 95% vody, so zvyšnými zložkami v poradí podľa klesajúcej koncentrácie močoviny: 9,3 g/l, chlorid 1,87 g / l, sodík 1,17 g / l, draslík 0,750 g / l, kreatinín 0,670 g / L a ďalšie rozpustené ióny, anorganické a organické zlúčeniny.
http://en.wikipedia.org/wiki/Urine
Čo všetko obsahuje moč
Adrenalin – urine test Amylase – urine Bilirubin – urine Calcium – urine Citric acid urine test Cortisol – urine Creatinine – urine Cytology exam of urine Dopamine – urine test Electrolytes – urine Epinephrine – urine test Glucose – urine HCG (qualitative – urine) Homovanillic acid (HVA) Immunoelectrophoresis – urine Immunofixation – urine Ketones – urine Leucine aminopeptidase – urine Myoglobin – urine Norepinephrine – urine test Normetanephrine Osmolality – urine Porphyrins – urine Potassium – urine Protein electrophoresis – urine Protein – urine RBC – urine Sodium – urine Urea nitrogen – urine Uric acid – urine Urinalysis Urine Bence-Jones protein Urinary casts Urine amino acids Urine concentration test Urine culture (catheterized specimen) Urine culture (clean catch) Urine dermatan sulfate Urine – hemoglobin Urine metanephrine Urine pH Urine specific gravity Vanillylmandelic acid (VMA)
http://www.drugs.com/enc/urine-chemistry.html
Moč
http://de.wikipedia.org/wiki/Urin
Kmeňové bunky
Mimoriadne dôležitou stránkou moču je prítomnosť kmeňových buniek alebo látok, ktoré silne podporujú obnovu buniek v tele a aktivizáciu kmeňových buniek a ich delenie v poškodenej, chorej alebo zničenej oblasti. Ľudské telo obsahuje mnoho spiacich kmeňových buniek. Je schopné vytvoriť nové kmeňové bunky z tuku, z hladkého svalstva, ale aj z kostnej dreve vo vnútri kostí. Napríklad v oblasti hormonálnych žliaz sú spiace náhradné bunky, tak isto vo svaloch a aj okolo sleziny. Je to veľmi individuálne, kto kde v tele má schované kmeňové bunky a pitie alebo natieranie moču na telo môže tieto kmeňové bunky zobudiť a to je dobrá správa. Opierame sa o pokusy vedcov z oblasti genetiky, ktorý z ľudského moču vytvorili kmeňové bunky a skoro v umelých podmienkach vytvorili funkčný zub. Doteraz sa dokázali získať kmeňové bunky z tuku a pupočníkovej krvi novorodencov.
Zub vypestovaný z moču
http://zdravezdravotnictvo.etrend.sk/udalosti-a-novinky/cina…
Kmeňové bunky sú nediferencované živočíšne bunky, ktoré majú schopnosť sa deliť (proliferovať) a premeniť sa na iný bunkový typ (diferencovať). Táto schopnosť umožňuje telu vytvoriť nové bunky a opraviť tak poškodené časti tela, ktoré sa skladá napr. z buniek, ktoré sa nevedia deliť.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kmenov%C3%A1_bu%C5%88ka
http://en.wikipedia.org/wiki/Stem_cell
Hodnoty moču
Ďalej som pre vás našiel pár stránok, ktoré vám pomôžu sa zorientovať v tom, čo ste si vyšetrili a či váš moč je v poriadku a prípadne ho použijete na svoje ozdravenie.
Vyšetrenie moču a čo sa vyšetruje
http://en.wikipedia.org/wiki/Urinalysis
Referenčné hodnoty moču
http://www.laboratornadiagnostika.sk/medirex/biochemia/refer…
Iné látky
Moč obsahuje tiež dusíkaté látky, kyselina močovú, puríny, kortizol, deriváty guanínu,
Histidín, kyselinu hippurovú, dvojité glukorónové sírové kyseliny, stopy po bielkovinách, nenasýtených mastných kyselinách, vitamíny, hormóny, minerálne látky, kyselinu šťaveľovú, jantárovú, prírodné rozpúšťadlo močovinu – pre rozpustenie určitých druhov kamienkov v žlčníku a v obličkách. Ide o takzvané kamienky pieskovcového charakteru a nie so štruktúrou mramoru. Urokinázy, rozpúšťajú tromby a usadeniny v krvnom riečišti.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.