STOJÍ TAM ŽLTÁ ĽALIA

STOJÍ TAM ŽLTÁ ĽALIA. Moja obľúbená žltá ľalia naplnená žiarlivosťou. Ľalia je krásna vec, ale krásne veci sú príliš málo praktické. Takýto výrok musel napísať totálny ignorant sveta krásy. A gurmán si dokáže v Číne pochutnať na cibuľkách ľalie. Tak silne omamne voňajúce ľalie – ÓM MANI PADME HÚM. Žiadam moju poslednú cestu lupeňmi ľalií posypať a láskavý očistec duše od večnosti uzurpovať. Čisté nekonečno rozkvitne, živé ľalie zvädnú. Omamné vône sveta, kvety poézie.

Kniha osudu a utrpenie ľalií a ľudskej samoľúbosti. Milujte ľalie a nechajte ich, aby ony nedovolili, aby vás miloval niekto iný. Ľalie ozdobia vždy kvetinový záhon a najkrajšie sú v našich posledných myšlienkach. Ľalia biela vraj na rýchlejšie hojenie rán. Potieram sa rosou z ľalií a sú z toho hojivé slzy bolesti. Zranenie po jej odchode sa zahojilo. Na mojej duši nastalo zabudnutie. Nádherne dekorované zmyselnosti ľalie. Balzám z ľalie ako liečivý zázrak na všetky rany života.

Ľalia symbol čistoty zázračna udalostí jezuliatok. Biela ľalia – silný symbol panenskej nevinnosti počatia. Sladká a omamná vôňa znásilňuje nevinné. Prečo spanilé ľalie? Nebola to vlajka s ľaliou toho križiackeho démona zo Svätej zeme? Ľalie sú kvety očistca sprievodov, kde je duša obnovená do stavu nevinnosti dieťatka. Ľalie vzkriesenia v plnosti života. Poľné ľalie nebeského otca večného odpustenia. Čas ciferníka zastal a v ľalii zlá chvíľa sa prebúdza. Dobrá biela ľalia v čistote jeho nesmrteľnej duše smúti.