DOMOVINA SLNEČNÍC

D.O.M.O.V.I.N.A. S.L.N.E.Č.N.Í.C.
Moja vina domovina si vinná divná-anna-žienka diva panna krásna divotvorná hradba kliatba lásky. Šuhaj švihák vrták ovenčený víťaz, pozdrav vínneho moku z viníc pokladníc, pokladov pohľadníc, slnečných pohladení vábivých ohľadom pohľadov pohladenie vetríkom slnečníc. Slnečný cenník, radosť, žblnkotanie hojdačiek, vinobranie hviezdičiek, hejdá-hojda-pajdá, óch moja slnečná monštrancia hlávok svetlovlasých slnečníc. Tak poď so smiechom, tancuj gádža mango, milované romano, hip hop čip hop čili hop, more mandolín s úsmevom vybozkáva tvoje božteky, pekelný pes, pierka zlatých sukničiek náušníc ušatých slnečníc. Roh hojnosti, rovnodennosti, si trúnok najsladší, slnko modernosť cnosť slnečníkov, on-ono-ona hotovo tehotných slnečníc. Si hoj môj jediný a navždy najkrajší, inak povedané: hentá tam za humnem, tam svet porádný ožár, kusisko žvanec zeme lánov-národov, zázračný atóm gigantov černobyľských slnečníc.

Domovina voňavá medovina, zemeguľa, zlatovina slnečníc, pálenica, pálenô, úľava smädu na mol démon. Krčmička na páľave, včelích úľov, trúnok únava, do bieleho ránka zore more zábavy hraj, domov rodný, hoj možná slasť po dúškoch matička materina, ój krčmárka dušička. Slivovička polievočka, motorest, demikát v údolí, stojí tam moja milá slivka a či niekde tamto v diaľke vôňa voňavej pálavskej pálenôčky. Jediná na tom šírom svete si slnečnica slniečko, srdiečko, vo vetríku zorané vrásky rodnej dule, sad zemegule. Šumných šumienok slnečníc dedinôčka prekliata paučinova roľa a na nej slnečnica žije veľký sen sníva o raji slovanov, slnovrat lipanov, v ich náručí stuha túžba dúha slnečníc.

Pálenôčka v údolí, maľované vyčičkané, sladučko vyčančané, čapaté čičmanské domčeky i tie strapaté slnečnice, čo kol čičkavej pálenice iba tak ako trúnok prosebne stoja. Srdce mám ako zvon, mám radosť, smútok, bôľ hnevu mám. Drienkovicu z dedinky slnečníc mám, mám a nikomu sebecky nedám, niekam inam dám a vám na just nedám. Hej domovina strečno, slnečno krásnô i to nebo nad týma horama i dolama, nešla-dínom-dánom-išla cez kopečky, do sveta tulalajok, tulákov slnečníc sa pozerá. Najkrajší deň je sviatok svätosť návratu slnovratu slnečníc, si moja a iba moja domovina, slonovina slnečníc. Hoj hoľa-stráň, holá hôrka ozvena volá domov-vína láska slnečníc.

Nech sa páči, páči sa mi veľmi, páči ako na tragači, papám pagáčiky papuľkovo škvarkové, nežné lámanie kruhu spektra lúčov hriešnych kvietkov, okvetia hlávok slnečníc vďaka pocit záväzku dobra našej slnečnej babičke na lavičke. Slnko blúdi milované, do bludičiek zbláznené, zblúdené hviezdičky, sľuby zaľúbených slnečníc. Hoj pôžitok slasť vlasť moja, vôľa moja, môj rodný kraj, najkrajší dar slnečníc, večné svetlo lánov, cesta domov do betlehema vianočných slnečníc. Mestečko mesiačik osvieť, kde všade nočná kolíska, klaňanie hlávok, spánok semiačok, tón – hymnus, tam temné humno svit-úsvit mesačných slnečníc.

Daj každý deň, daj a vždy znovu ďalší deň dones aj dnes, daj pre moje oči, daj aj pre lán slnečníc dnes všetkým nám daruj, slnečnicu na každý slnečný deň daj trúnok úsmev, ranné slnečné menu úľov, bzukot bzučanie včeličiek, rád si každý ďalší deň dám na zdravie trúnok božský-mok-nektár elixír mladosti rád si dám si. Na zdarovie, radosť zdravie, na moje, nie na vaše, iba na moje a nie niekoho iného, nikdy nikoho, moji priatelia piesok plážových slnečníc. Slnko láka, voda volá, zasaď slnečník, postav do mrazáka snehuliaka.

Krásnô v mojom srdiečku kvet slnečníc slnečná závislosť, krása, krásy chvály, krásu chvíle slnečníc. Roztomilé krásky, krásna chvíľa lúčnych slnečníc, na krásnej hôrke slnečnice roztomilé rastú, na mohyle „hemô-zlatô-krásnô-hôve-nkô-vôňák“ padák-pád-padáš-langoš-zapadák. Noc beží a ponad more slnečníc ranné zore slniečko vychodzí. Aká si mi krásna kráska anna panna slnečníc, (kdeže ťa ľudé berú a doma z lásky žerú) krásne i tie lány, krásne i tie domčeky, chalúpky, srdiečkové kadibudky, mňa za tebou vždy srdce za gaťu ťahalo na tú cestu do búdky maľovaných slnečníc.

Má úsmev slnečníc, je to ten zloduch, slnečný lúč čarovných slnečníc. Krásne slnečnice, srnčatá tam v dolinách, láska peľ slnečníc prepelíc, je to cesta slnečníc. Lásky liečia moje očká, smutné hlávky slnečníc, je to cesta, je to také láskavé a tak lákavé, tak krásne, že táto láska musí slnečniciam cestu kvietkov závidieť. Sú to cesty šuhajov šibákov, prútiky lúčov slnka slnečníc, poďte tam, kde lásky majú slnko ako svoj milučký slnečník pre teplé hlávky rozmarín slnečníc.

Kam až oko divy dovidí, hľadí štýl zlatohlávok žltých slnečníc, je to suknička tanečníčka lúčov slnečných. Primáš hraj cimbal ukulele plachetníc, máš a len ty máš, ty máš žlté more zore slnečníc. Slnečnice úsmevy slnečné pália naše sústa plné ústa, slnečnice tulinkavé balalajky, majú jeden lásky tón z horúcich slnečných hlávok slnečníc, lásku rohatú hojnosť pijáš-oldomáš dlaní rozkoší hrajkajú. Primáš hráš husličkám lásku žiaru slnka túlavú tulalajku, nalaďuj a sváko hraj a ešte jeden trúnok omládok si daj. Toto spievam iba vám a iba vám dám slnečniciam, iba vám hrám čardáš, pár tónov slnečných, vábim vás ako vánok nehy slnečnice, mám rád vaše semiačka v papuľke chrumkavé mám.

Úsvit zore mám len tak, náhodou pod tou slnečnou oblohou, tam na políčku skoro každá zo slnečníc úsmev má a aj úspech v láske u slniečka mám. Úpal deň úľov odletí ako krátka chvíľa, nečakane klesnú hlávky únavou slnečníc a to vždy s úsmevom kvet zamračených vrán, zabudnutý mesiac, môj mesačný lán kombajn výnos-plán. Mesiačik tam vyjde, slniečko zájde za zore, vadí-nevadí-zvady sú, cigáň-primáš daj husličky, hraj aj takto si tónmi slnečníc spievaj: s úsmevom a iba s úsmevom a úsmev je struna svet úsmev slnečníc. A každé ránko napi janko pijanko zas a znova hrám a dúfam v úsmev žltých slnečníc zelených rosničiek modrých zorničiek slečiniek kvetiniek.

Sľúbené, súdené, ľúbenie ľúbezných slnečníc, nektárom trúnkom medoviny viečka včielok, voňavá domovina, hektáre lánov, súženia slnečníc, dar slnka osud sám. Slnečný kvet v srdiečku najvernejších slnečníc, slnečná diskotéka semienok, prstienkov slnečníc, služobnice slnečnice, včielky bzukotavky slnečnice, slečny slečinky slnečnice, slnečníky slnečnice, kde bolo tam bolo, večernica slnečnica, semiačka vretenice slnečnice, klebetnice slnečnice, klientky slnečnice, tanečnice slnečnice plné semena, trúnkom potúžené slnečnice, žltučké sukienky slnečnice, zlatučké zlatokopky slnečnice, slniečkové slnečnice barové, semiačkové slnečnice, cesta do domova, do údolia dúhových slnečníc. Otec šaleny si- íí, kde máš oldomáš čo – oó, kde nohavice máš kde – eé, kade-letom-svetom-tade, tam sejačku od mena-semena-má-aá, rastie sadba-svadba, kade-išiel-šiel a šiel-tade močenkom-šenkem, šťastie-všade-kliatba slnečníc.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.