Výživa a údržba buniek v starobe VII.

Zmysel aktívnych embryonálnych neurónov
Po embryonálnom vývoji dieťaťa v matke zostanú až do dospelosti v tele embryonálne neurónové a nervové štruktúry a je potrebné, aby ich niektoré štruktúry neurónov z 5.,10., 15. a 20. roku života neblokovali, neuspávali alebo nelikvidovali.

Pokiaľ koncentračnými cvičeniami budete bojovať a opravovať embryonálne štruktúry, tak budete mať jedinečnú až liečivú chémiu pre organizmus. Chemické látky, a to klasické ako aj hormonálne, budú mať silnejšiu výkonnosť a to sa v starobe a v starnutí počíta.

Zakrnuté kmeňové bunky v ľudskom tele
Takto táto oblasť patrí do takzvanej evolučnej medicíny, ktorá skúma prehistorické bunky a štruktúry, ktoré sa môžu v človeku aktivovať. Napríklad v strede hlavy je množstvo prehistorických kmeňových buniek, ktoré si tam spia a nie sú aktívne, ale meditáciou je ich možné aktivovať. Keď začnú rásť, v strede hlavy sa objaví prehistorický zrak a je ho možné dotiahnuť na niečo ako zakrnuté mušie oko.

Ale nás bude viacej zaujímať potenciál narastenia napríklad prehistorickej pečene, ktorá prerastie tu pôvodnú klasickú ľudskú pečeň a posilní jej aktivitu. Pokiaľ sa niekto chce dožiť 100 rokov, je nutné si v každom orgáne tela otvoriť takéto prehistorické štruktúry a k tomu preniesť tvorbu chemických látok na 90% do tukových buniek.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Jojo efekt chudnutia a kde to skončí?
Najhoršie, čo môžete spraviť, je držať rôzne diéty. Hladovanie, užívanie prípravkov na chudnutie, nekonečné skúšanie diét a ich porušovanie – to je začiatok konca, keď sa spustí to známe jojo a stupňuje sa. Každé hladovanie a diétovanie vedie k tomu, že trávenie zaznamenalo túto skutočnosť. Dnes je dostatok potravy, ale o pár mesiacov nebude a tak sa naučí ešte efektívnejšie a ešte zbytočnejšie ukladať ďalší tuk do tukových váčkov okolo tukových buniek. A keď sa kolotoč diétovania a potom zase prežierania opakuje, tak jojo efekt naberie takú silu, že priberiete aj z „čistej vody“. Jojo efekt môže v staršom veku prejsť doslova k pohrome. Trávenie z minima vydoluje silné látky a destabilizuje klasickú chémiu človeka. Dajte si pozor, jediný, kto zarobí na vašich diétach, bude určite farmaceutický priemysel.

Rozumnejšie je jesť všetko, čo sa dá, v rozumných dávkach. Sledovať kalórie, čo zjete a to, čo je navyše treba vybehať a spáliť športovaním. Aj pri športe sa samozrejme sleduje tepová frekvencia a počty spálených kilokalórií. A hlavne nepodľahnúť fitnes mánii o krásnom tele, keď vám ho nedala príroda sama. Hlavne, že je telo zdravé aj keď bude trochu s tukom. Jednoducho nepokúšajte sa zmeniť svoje trávenie zásadným spôsobom.

Stolica a jej stav
Z výkalov možno zistiť, ako funguje vaše trávenie. Výkal môže mať rôznu konzistenciu a to ako tekutá až vodovitá hnačka, teda sú v tenkých alebo hrubých črevách nevhodné mikroorganizmy a treba dezinfekciu, alebo naopak, stolica je tvrdá a hrubá, ťažko prechádza konečníkom a treba ju doslova rozdrviť prstami. Niekedy vytvára niečo ako veľký štupeľ a za týmto štupľom ide normálna stolica. Niekto chodí na záchod viackrát denne a iný ani raz za týždeň. Stolica má rôznu farbu podľa toho, čo jete. Keď ste nejedli nič, čo by farbilo stolicu nažlto, tak potom je vo výkale moc žlče. Niekedy je výkal tenký ako prst na ruke.

Horšie je, keď sú vo výkale hlienovité štruktúry alebo dokonca krv. Samozrejme, že ste nejedli cviklu, ktorá niekedy dokáže zafarbiť výkal načerveno. Teda výkal a jeho pach môže tiež kdečo napovedať.

Problém môže byť aj schopnosť hrubého čreva dostať výkal von. Peristaltika čreva a schopnosť svalov okolo čreva je poškodená a je problém, aby sa výkal dostal z tela a tak to ide zdĺhavo. Alebo hrubé črevo je pod ukludňujúcimi látkami ako je napríklad Imodium a látky podobné. Opačný prípad je črevná neuróza, črevo je až príliš aktívne a neustále núti človeka chodiť na záchod aj keď neobsahuje žiadny výkal.

V staršom veku môže prísť k niečomu ako polepeniu čriev ako tenkých aj hrubých, pokiaľ tráviacim traktom neprechádza dostatočné množstvo látok na trávenie. A tak treba hľadať takú potravu, ktorá vytvorí tráviacu masu aj keď je to iba balastická látka ako psyllium.

Jednoducho aj tu zlyháva trávenie a príznaky autodeštrukcie trávenia sa prejavia na výkale, ktorý opustí hrubé črevo.

Je potrebné v staršom veku dobre si nastaviť, čo budete jesť a v akých kombináciách, aby to nebola ani hnačka ani príliš tvrdá stolica. Samozrejme, niekedy sa tak silne zdevastuje trávenie, že riedkej stolice sa človek nezbaví, ale to už je určitý závažný stav devastácie trávenia.

Tvorba koloidov
Ide o látky podobné ako sú mlieko. V zásade mlieko a podobné látky v sebe majú koloidné minerály a iné látky takto upravené. V poškodenom trávení, kde zle funguje žalúdok, tenké črevá, hrubé črevo, pankreas alebo pečeň, sa tie látky nemusia vytvoriť v dostatočnom množstve a budú chýbať pre bunky. Tie potom rýchlejšie starnú a slabšie fungujú. A tak je rozumné ich do tela dodávať v čistej podobe, prípadne ich natierať na telo.

Tvorba B vitamínov
B vitamíny sa tvoria v hrubom čreve. Pokiaľ sa ich produkcia v hrubom čreve poškodí, je možné, že si ju preberú tukové bunky a príde k ich náhradnej produkcii. Samozrejme, nikto nemá jednoznačnú záruku, že dostatok B vitamínov sa bude tvoriť v tuku. A tak je tu možnosť dostať do tela B vitamín pomocou tabletiek, ale vyberajte si výrobcov, spoľahlivé sú dva zdroje – od firmy Biotech a Zentiva. Preverili sme vešteckými technikami ich účinnosť. V niektorých prípadoch ich žalúdok po použití dokáže zlikvidovať, a tak ich treba aplikovať aj cez kožu. Vo vysokom veku a výnimočne aj u mladých jedincoch je treba dať B vitamín aj s vlastným močom na kožu, prípadne priamo ako infúzia do žily.

B vitamíny slúžia v prvom rade na to, aby sa živiny dostali do buniek. A vlastne každý orgán, každý systém tela ako cievy, žily, lymfatický systém a aj mozog majú svoj špeciálny B vitamín. Napríklad mozog má B8 vitamín, B12 vitamín podporuje regeneráciu a obnovu tela a jeho častí.

Cukry, polysacharidy, inzulín, cukrovka a vanád
Spracovanie cukrov, ich transport v krvi, dodávka do vnútra buniek. Prechod cez bunkovú blanu a potreba pankreatického inzulínu na prechod už upraveného cukru do vnútra hlavne neurónových buniek. A to môže byť niekedy dosť veľký problém. Pri chorobných stavoch pankreasu a v staršom veku sa môže tvoriť málo inzulínu a ešte môže byť nekvalitný a málo výkonný. Teda spracovaný cukor sa nedostane hlavne do neurónových buniek v mozgu, ale aj k svalovým bunkám.

Napríklad repný cukor je v trávení tak zle spracovaný, že jeho chemický vzorec sa zle vytvoril a nie je možné, aby sa pomocou inzulínu dostal cez bunkové blany. Alebo inzulín má zlé chemické zloženie, prípadne sa zmenila zlým smerom bunková blana a jej receptory pre prijímanie a vylučovanie látok z bunky. Prípadne pri tvorbe inzulínu bol v tele zlý prvok vanádu alebo ho bolo nedostatok. Prípadne neboli k dispozícii správne enzýmy. A sú aj iné možnosti nevhodného spracovaniu cukru.

Potom treba hľadať iné druhy látok obsahujúce cukor a skúmať, či sa cez trávenie vedia dostať až do buniek tela. A tak potom sa človeku odporučí hroznový cukor, ďatle, figy, med, karamel a iné druhy látok obsahujúce cukor.

Potom tu máme ešte jeden inzulín. Veľmi sa o ňom nepíše a tvorí sa v pečeni a slúži pre svaly tela. Stará sa o cukry do svalových buniek. V staršom veku sú aj problémy so zásobou cukru v pečeni pre pohyb. A keď ho niet, tak pri fyzických aktivitách treba cukor dodávať do tela.

Špecifický inzulín sa môže v tele tvoriť aj užívaním kaukazského čierneho múmia. A toto múmio užívané ústne alebo cez kožu môže tvoriť v tuku ľudského tela špecifickú látku podobnú inzulínu. Hovoríme v alternatívnej medicíne o kaukazskom inzulíne pre svaly.

Pokiaľ si zoženiete prasačí pankreas, dáte ho zamraziť, potom z neho nožom pravidelne škrabete malé množstvo a dávate na telo, je to vynikajúca prevencia cukrovky. Tvorí sa mimoriadny kvalitný inzulín ako u 30 ročnej osoby.

Tak isto natieranie červenej kostnej drene z prasačích kostí vedie ku skvalitneniu množstva chemických látok v tele.

Kyslík pre fungovanie buniek tela
Telo potrebuje klasický kyslík, ktorý sa dostane do tela dýchaním, viaže sa na červené krvinky a ide do buniek za rôznym účelom. Kyslík je potrebný pri množstve chemických látok. Časť kyslíka končí v brušných bunkách a tie by z neho mali vyrobiť niečo ako oxygén, teda tekutý kyslík, ktorý je dosť agresívny. Ale v zásade ho bunky potrebujú pre svoj život. A tak ho bunky žalúdka produkujú pre bunky tela. Tento kyslík je potrebný pre bunky v prípade fyzického pohybu a športovania. Keď sa netvorí v tele z dôvodu staroby, je možné piť napríklad minerálku sýtenú kyslíkom – Rajec kyslík. Nedostatok tohto druhu kyslíka vedie aj k dýchacím problémom.

Pečeň, spracovanie toxínov a výroba žlče
Pečeň je typická tým, spracováva toxické látky a látky, ktoré bunky vylúčili ako odpad do žilovej krvi, ale v zásade sú to živiny pre pečeň. Tieto živiny idú do pečene takzvanou vrátnikovou žilou. Pečeň má ďalšie cievy a žily na odvod toxínov, ktorá sama vytvorí pri spracovaní toxínov z iných častí tela. Pečeň nielen spracuje toxíny z iných častí tela, ale ich často uloží ako užitočné látky. Pečeň produkuje mnoho užitočných látok ako krvnú plazmu a tá potom prúdi v krvi, hem na tvorbu červených krviniek, cholesterol, určitý druh inzulínu, samotnú žlč a mnoho iných potrebných látok.

Starnutie vytvára problém v tom, že pečeň sa delí do podoby málo výkonnej fabriky a v starobe vyzerá ako detská pečeň v zmysle slabej výkonnosti a neschopnosti podporovať telo masívnou chémiou. Jediná možnosť je programovať a bojovať o to, aby sa zobudila prehistorická pečeň zo spiacich kmeňových buniek v pečeni. A potom dosiahnuť, aby to, čo produkuje pečeň, pomohli produkovať tukové bunky v tele pod kožou.

Najlepšia liečba ľudskej pečene je liečba pečeňou – bravčovou, hovädzou, králičou alebo kuracou kuchynsky upravenou s vhodnými olejmi. Alebo aj natieranie zmrazenej pečene na kožu, pokiaľ zlyháva trávenie. Tvorbu žlče podporí žlčové mydlo, ktoré sa používa na pranie. Poumývate si ním niekoľkokrát za týždeň telo.

U niektorých osôb v staršom veku môže prísť k rozsiahlejšiemu poškodeniu pečene, tzv. cirhóza pečene, teda niečo ako prílišná rozdrobenosť pečene, alebo popálenie buniek pečene a vtedy pomôže iba transplantácia pečene. V niektorých prípadoch v staršom veku a to hlavne u osôb konzumujúcich veľa mäsových produktov sa žlč stáva taká toxická, že doslova popáli a postupne zničí tenké a hlavne hrubé črevá. Niekedy je dobre užívať enzýmy na trávenie a to často rovno cez kožu.

Prečo v starobe potrebujme trojnásobné dávky melatonínu
Melatonín, serotonín, tryptofan, oxytriptan, nočný B vitamín, vzácne prvky. Všetko sú to látky, ktoré potrebujeme na spánok. Ale už je menej známe, že tieto látky potrebujeme s B12 vitamínom na údržbu buniek. A tak sa usilujeme užívať tieto látky na noc, ale aj počas dňa a v noci sa usilujeme dosiahnuť až trojnásobné dávky. Sledovali sme veštecky dlhovekých horalov na Kaukaze a tí sú schopní počas noci produkovať také množstvá týchto látok, že už by sme skoro mohli hovoriť o otrave týmito látkami. U kaukazských 140 ročných horalov je to asi otázka života a smrti, či v noci zregenerujú svoje bunky alebo nie. Teda je dôležité navyšovať prítomnosť týchto látok v tele. Pokiaľ sa vám to podarí, tak môžete aj v staršom veku rýchlo zregenerovať a aj počas dňa byť aktívny a vitálny. Ale keď nie, tak budete musieť predlžovať dĺžku spánku na úkor aktívneho života. Bez týchto látok prebieha regenerácia buniek a tela mimoriadne pomaličky. Má to potom za následok neustálu stareckú únavu a trvalé pospávanie. A samozrejme, o spavý typ staroby asi nemáme záujem.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.