Poruchy prijímania vitamínov a minerálov v ľudskom tele

Treba si uvedomiť, že komplex B vitamínov je vlastne niečo ako palivo do ľudského tela. B vitamín je potrebný hlavne na transport skoro všetkého cez bunkové blany na povrchu buniek. Nedostatok B vitamínov je vlastne najhoršia porucha, lebo zasahuje celý organizmus.

Nehovoriac o tom, že po 30. roku života neustále rastie potreba B vitamínu, pretože organizmus stratí asi 1000 enzýmov a tieto fungujú ako katalyzátor a zvyšovač efektivity B vitamínov aj ostatných vitamínov a prvkov. A už nehovoriac o tom, že v staršom veku sa poškodzuje tvorba hormónov a enzýmov trávenia. Zhoršuje sa celkovo spracovanie B vitamínov cez trávenie a v staršom veku pre fungovanie organizmu treba až 5 násobne vyššie množstvá B vitamínov ako u mladého organizmu. V jarnom a jesennom období je potreba vitamínu B až 10 násobná. A keď je niekto pod trvalým stresom a silnou fyzickou a psychickou záťažou, tak sporadicky treba zvyšovať príjem vitamínov B. Teda je úplne prirodzené, že počas roka sa rozumná osoba prelieči B12 a B17.

Vitamíny B, D, jód, železo, vápnik, magnézium vápnik, síru, železo, draslík a iné stopové prvky v mikro množstvách potrebuje ľudský organizmus ako palivo na svoje fungovanie a treba ich dodávať nepretržite. Organizmus potrebuje minerály aj na udržanie chodu buniek zvnútra. Mám tu na mysli bunky, v nich orgániky, bunkové jadrá, v nich bielkoviny, v každej bielkovine asi 20 aminokyselín a v nich asi 30 – 40 prvkov. Na údržbu aminokyselín treba tiež minerály. V mladšom veku to nie je problém. Po 50. roku života však začne problém trávenia a tenkých čriev dobre spracovať z potravín prvky, ktoré majú ísť nakoniec do vnútra buniek a rovno do bielkovín, aminokyselín a prvkov. A to je v staršom veku veľký problém, ktorý je však možné riešiť koloidne pripravenými minerálmi z Utahu v USA. Tieto minerály sa podľa našich vešteckých pozorovaní dokážu dostať do tela priamo cez ústa (obídu tenké črevá) alebo cez žilu ako infúzny roztok.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Koloidné minerály firmy Pharma Activ
Koloidné minerály firmy Pharma Activ sú originálnym koncentrátom výživných zložiek pochádzajúcich z doby pred viac ako 100 miliónmi rokov priamo z prastarých slojov v americkom štáte Utah. Obsahujú viac ako 60 životne dôležitých zložiek, ktoré napomáhajú regenerácii celého organizmu, neobsahujú konzervanty, farbivá ani vonné zložky.
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/kol…

V tele môže vzniknúť chorobný stav, keď sa dovnútra bielkovín v bunkách nedostáva dostatok aminokyselín a minerálov a je ich potrebné dostať mimo systém trávenia cez tenké črevá. A teda odporúčam priamo užívať aminokyseliny z chlorelly a spiruliny, čierneho múmia, kvasníc a vajíčok. Môže byť aj vlastný moč, ale skôr cez kožu – poumývanie sa vlastným močom. A k tomu koloidné minerály firmy Pharma Activ. Veštecky sme pozorovali stavy, kde nedostávali bielkoviny dosť minerálov a aminokyselín a ako sa stav napravil po užívaní horeuvedených prípravkov a preparátov.

Pre zdravie je dôležitá vyvážená hladina minerálov
http://primar.sme.sk/c/5197121/pre-zdravie-je-dolezita-vyvaz…
Minerálne látky a koľko ich je
http://klas.jagun.net/mineralnelatky.html
Referát o mineráloch ľudského tela
http://referaty-seminarky.sk/mineralne-latky-a-stopove-prvky…
Anémia (chudokrvnosť) z nedostatku Fe a B12
http://sk.wikipedia.org/wiki/An%C3%A9mia
Choroby štítnej žľazy z nedostatku jódu
http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0t%C3%ADtna_%C5%BE%C4%BEaz…
Osteoporóza kostí z dôvodu nedostatku vápnika, D vitamínu a fosforu
http://cs.wikipedia.org/wiki/Osteopor%C3%B3za
Magnézium – horčík uvoľňuje energiu z glukózy, správna stavba kostí, zdravé zuby, prevencia infarktu
http://sk.wikipedia.org/wiki/Hor%C4%8D%C3%ADk

Veštecky je možné veľmi dobre zisťovať, ako to je s minerálmi ľudského tela a aj s vitamínmi B skupiny. A dôležité je aj intuitívne zisťovanie dostatku týchto látok v ľudskom tele. Je potrebné intuitívne skúmať, v akom stave sa nachádza celý tráviaci systém, či sú ešte tenké črevá schopné spracovať natrávenú potravu a či sa klkoch na tenkom čreve dokážu ešte vhodným spôsobom dostať do dela potrebné minerály, vitamíny a aminokyseliny. A keď sa aj tieto látky dostanú do tela, či sú správne pozmenené a správne kódované. Pokiaľ je niečo v tenkých črevách poškodené alebo zle funguje, tak látky, ktoré nie sú konzumovateľné pre bunky, sa buď z tela odstránia, alebo sa stanú základom tuku. V najhoršom prípade sa uložia v bunkách tela ako toxické látky.

Celkovo je treba si tráviaci systém predstaviť ako chemickú fabriku. Táto začína v ústnej dutine a sú to také vráta do chemickej fabriky. Tu sa prijatá potrava premieša so slinami a doslova sa zomelie. A už tu môže byť množstvo kombinácií a to: ako fungujú slinné žľazy, aké druhy potravín sa jedia, či sú čerstvé, či sú vhodné z hľadiska chorobného stavu, ale aj veku danej osoby, ako bude strava nakombinovaná. Niektoré látky sa priamo dostanú to tela aj cez stenu úst a cez jazyk.

Potrava ide ďalej do žalúdka a to je taký veľký točiaci sa bubon. Do neho natekajú rôzne chemické látky a strava sa určitým spôsobom znovu premieša a chemicky upraví. Aj tu je možný príjem živín, minerálov a aminokyselín cez stenu žalúdka. Ostatná natrávená potrava ide do tenkého čreva, kde sa začne miešať s enzýmami z pankreasu a do toho nateká žlč zo žlčníka pod pečeňou.

Všetko putuje do tenkého čreva, ktoré si môžete predstaviť ako niekoľkometrový pás koberca, na ktorom sú niečo ako klky a môžeme ich volať halušky. Tieto halušky musia začať spracovávať potravu do krvného riečišťa a priamo do krvi. A aby sa dobre spracoval vápnik a železo, tak musia byť v tenkom čreve prítomné tie správne mikroorganizmy a to pri chorobných stavoch nemusí byť v poriadku. V staršom veku ani nedúfajte, že v tenkých črevách budú vhodné mikroorganizmy.

Každý klk v tenkom čreve musí do krvi poslať všetko v mimoriadne jemnej podobe veľkosti koloidných častíc, ktoré už nepodliehajú gravitačným silám zemského jadra. A klky niekedy poriadne zmenia niektoré minerály, aminokyseliny a vitamíny. A každú látku treba zabaliť a dať správnu adresu, kam má ísť. Všetko sa robí pomocou chemických látok, ktoré si môžu v sebe niesť informáciu, kde majú ísť a čo tam majú robiť. A toto sa veľmi ľahko poškodí a v staršom veku to poriadne zlyháva.

Je vlastne lepšie sa postupne postarať, aby sa množstvo minerálov, vitamínov a aminokyselín radšej dostalo do tela inak ako iba cez tenké črevá. Je na to viac spôsobov: napríklad do svalu ako injekcia, cez ústnu dutinu, žalúdok, cez konečník, aj cez pľúca. Ale najviac možností dáva povrch ľudskej kože.

Čo všetko sa môže pokaziť v tráviacom trakte človeka
Spravil som zoznam, kde si dobre uvedomíte, čo všetko sa môže pokaziť pri trávení v tenkých črevách. A že sa tam starnutím niečo pokazí, tak to je jasné. Samozrejme, môžu byť výnimky, ale tých je nesporne ako šafranu.

Príčiny nedostatku komplexu B vitamínov v tele
– nedostanú sa do tela cez tráviaci trakt a idú v stolici z tela von
– síce sa do tela z tráviaceho traktu dostanú, ale sú tenkým črevom zle spracované
– do tela sa dostanú, ale organizmus ich hromadí do zásoby a tvorí toxickú zložku a telo ich nemá k dispozícii
– nevhodné genetické zmeny vo svaloch potrebujú abnormálne množstvo B vitamínov a pre telo toho veľa nezostáva
– v niektorých ročných obdobiach ako jar a jeseň alebo pri psychickom a fyzickom preťažení organizmu rastie potreba B vitamínov aj 10 násobne
– distribúcia B vitamínov viazne z dôvodu zahustenia krvi a nekvalitnej krvnej plazmy alebo nedostatku nitrátov v krvi (užíva sa ako náhrada nitroglycerín)
– B vitamín sa nedostane do buniek z dôvodu upchania medzibunkového priestoru lepkom a to hlavne v staršom veku
– B vitamín sa nedostane do buniek kvôli ich poškodeniu alebo nevhodným genetickým zmenám
– po 30. roku života potreba B vitamínu rastie z dôvodu slabej účinnosti a to z dôvodu ukončenia produkcie asi 1 000 enzýmov pre telo

Príčiny nedostatku D vitamínu v tele
– D vitamín sa prestal úplne alebo čiastočne tvoriť v koži z dôvodu genetických zmien v koži
– D vitamín sa v koži tvorí a hromadí a nedostáva sa do tela
– D vitamín sa v tele nevhodne hromadí ako toxický odpad a to napríklad v pečeni, ale aj v iných orgánoch tela
– D vitamín spotrebujú abnormálne napríklad svaly a potom nie je k dispozícii iným oblastiam tela
– v koži sa produkuje D vitamín, ale má toxický charakter a poškodzuje organizmus
– v tele je D vitamín, ale chýba prítomnosť B komplexu
– obličky D vitamín neudržia v krvnom riečišti a posielajú ho do moču. Zlá regulácia v krvnom obehu
– distribúcia viazne z dôvodu zahustenia krvi a nekvalitnej krvnej plazmy, alebo nedostatku nitrátov v krvi (užíva sa ako náhrada nitroglycerín)
– D vitamín sa nedostane do buniek z dôvodu upchania medzibunkového priestoru lepkom a to hlavne v staršom veku
– D vitamín sa nedostane do buniek kvôli ich poškodeniu alebo nevhodným genetickým zmenám
– po 30. roku života potreba D vitamínu rastie z dôvodu slabej účinnosti a to z dôvodu ukončenia produkcie asi 1 000 enzýmov pre telo

Príčiny nedostatku biologického železa v tele
– v tele je železo, ale chýba prítomnosť B komplexu
– v tráviacom trakte nie sú vhodné mikroorganizmy na spracovanie železa
– tráviaci trakt fosfor neprijme
– trávenie ho príjme, ale zle chemicky upraví
– v organizme je porucha a je abnormálna potreba železa a to hlavne svalmi organizmu
– v tele sa hromadí železo ako prehnané zásoby a to hlavne v pečeni, ale aj v iných orgánoch ako je hrubé črevo
– obličky železo neudržia v krvnom riečišti a posielajú ho do moču. Zlá regulácia v krvnom obehu
– distribúcia viazne z dôvodu zahustenia krvi a nekvalitnej krvnej plazmy alebo nedostatku nitrátov v krvi (užíva sa ako náhrada nitroglycerín)
– železo sa nedostane do buniek kostnej drene z dôvodu upchania medzibunkového priestoru lepkom a to hlavne v staršom veku
– železo sa nedostane do buniek kvôli ich poškodeniu alebo nevhodným genetickým zmenám
– po 30. roku života potreba železa rastie z dôvodu slabej účinnosti a to z dôvodu ukončenia produkcie asi 1 000 enzýmov pre telo

Príčiny nedostatku vápnika ľudskom tele
– v tele je vápnik, ale chýba prítomnosť B komplexu
– v tráviacom trakte nie sú vhodné mikroorganizmy na spracovanie vápnika
– tráviaci trakt vápnik neprijme
– trávenie vápnik príjme, ale zle chemicky upraví
– vápnik sa hromadí z dôvodu zavápňovania buniek tela ako porucha imunitného charakteru. Imunita si myslí a reaguje ako keby boli staršie bunky onkologické, a teda ich zavápňuje.
– v organizme je porucha a je abnormálna potreba vápnika a to hlavne svalovými bunkami
– obličky vápnik neudržia v krvnom riečišti a posielajú ho do moču. Zlá regulácia v krvnom obehu
– distribúcia viazne z dôvodu zahustenia krvi a nekvalitnej krvnej plazmy alebo nedostatku nitrátov v krvi (užíva sa ako náhrada nitroglycerín)
– vápnik sa nedostane do buniek z dôvodu upchania medzibunkového priestoru lepkom a to hlavne v staršom veku
– vápnik sa nedostane do buniek kvôli ich poškodeniu alebo nevhodným genetickým zmenám
– po 30. roku života potreba vápnika rastie z dôvodu slabej účinnosti a to z dôvodu ukončenia produkcie asi 1 000 enzýmov pre telo

Príčiny nedostatku fosforu v ľudskom tele
– v tele je fosfor, ale chýba prítomnosť B komplexu
– v organizme je porucha a je abnormálna potreba F a viaže sa s vápnikom. Bunky tela sa prehnane zavápňujú z dôvodu neadekvátnej imunitnej reakcie. Imunita človeka je porušená a
prehnaná. Imunita vníma bunky zle alebo bunky v tele prechádzajú nevhodnými genetickými zmenami.
– v tele je fosfor, ale chýba prítomnosť D vitamínu
– v tele kosti hromadia fosfor ako prehnané zásoby alebo ako poruchu pri obnove a výstavbe kostí
– obličky fosfor neudržia v krvnom riečišti a posielajú ho do moču. Zlá regulácia v krvnom obehu
– distribúcia viazne z dôvodu zahustenia krvi a nekvalitnej krvnej plazmy alebo nedostatku nitrátov v krvi (užíva sa ako náhrada nitroglycerín)
– tráviaci trakt fosfor neprijme
– trávenie ho príjme, ale zle chemicky upraví
– fosfor je nepotrebný z dôvodu ukončenia rastu a obnovy kostí. Možné poruchy okostice na povrchu kostí
– fosfor sa nedostane do buniek z dôvodu upchania medzi bunkového priestoru lepkom a to hlavne v staršom veku
– fosfor sa nedostane do buniek kvôli ich poškodeniu alebo nevhodným genetickým zmenám
– po 30. roku života potreba fosforu rastie z dôvodu slabej účinnosti a to z dôvodu ukončenia produkcie asi 1 000 enzýmov pre telo

Príčiny nedostatku jódu v ľudskom tele
– v tele je jód, ale chýba prítomnosť B komplexu
– v organizme je porucha a je abnormálna potreba jódu
– do tela sa dostáva nevhodný jód a štítna žľaza ho nedostáva, hoci bunky tela dostanú
– v potrave celkovo je nedostatok jódu a preto sa nedostane do tela
– osoby nejedia potraviny, ktoré obsahujú dostatok jódu
– v tele sa hromadí ako odpad jód v niektorých orgánoch alebo častiach tela
– obličky jód neudržia v krvnom riečišti a posielajú ho do moču. Zlá regulácia v krvnom obehu
– distribúcia viazne z dôvodu zahustenia krvi a nekvalitnej krvnej plazmy alebo nedostatku nitrátov v krvi (užíva sa ako náhrada nitroglycerín)
– tráviaci trakt jód neprijme
– trávenie ho príjme, ale zle chemicky upraví jód pre bunky a štítnu žľazu
– štítna žľaza je poškodená, chorá alebo nefunkčná
– jód sa nedostane do buniek z dôvodu upchania medzibunkového priestoru lepkom a to hlavne v staršom veku
– jód sa nedostane do buniek kvôli ich poškodeniu alebo nevhodným genetickým zmenám
– prebytok jódu v tele z dôvodu jeho produkcie aj v nesprávne modifikovaných tukových bunkách

Príčiny nedostatku magnézia v ľudskom tele
– v tele je magnézium, ale chýba prítomnosť B komplexu
– v organizme je porucha a je abnormálna potreba magnézia
– v tele sa hromadí ako odpad v niektorých orgánoch alebo častiach tela
– obličky magnézium neudržia v krvnom riečišti a posielajú ho do moču. Zlá regulácia v krvnom obehu
– distribúcia viazne z dôvodu zahustenia krvi a nekvalitnej krvnej plazmy alebo nedostatku nitrátov v krvi (užíva sa ako náhrada nitroglycerín)
– tráviaci trakt magnézium neprijme.
– trávenie ho príjme, ale zle chemicky upraví
– magnézium sa nedostane do buniek z dôvodu upchania medzibunkového priestoru lepkom a to hlavne v staršom veku
– magnézium sa nedostane do buniek kvôli ich poškodeniu alebo nevhodným genetickým zmenám
– v staršom veku potrebuje organizmus 3 až 5 krát viacej magnézia ako 30 ročný organizmus a to hlavne z dôvodu prítomnosti asi 1000 enzýmov a pár koenzýmov, ktoré v staršom veku chýbajú. Jednoducho klesá účinnosť magnézia.
– nedostatok magnézia porušuje rovnováhu medzi sodíkom a magnéziom a môže prichádzať aj k zvýšenému krvnému tlaku

Príčiny nedostatku vanádu v tele
Nedostatok vanádu je pre organizmus fatálny a pôsobí na tvorbu inzulínu v tele.
Neschopnosť prijímať vanád cez tenké črevá vedie k tomu, že bunky tela prestanú produkovať inzulín a najčastejšie sa toho ujme pankreas, ale kvalita a množstvo inzulínu, ktorý reguluje spracovanie cukru v krvi, je nedostatočné. V horšom prípade inzulín budú produkovať bunky tuku a to je už zlé a vedie to najčastejšie k nekontrolovanej obezite.
Najhorší je prípad, keď nepríde k nijakej tvorbe náhradného inzulínu a osoba sa stáva diabetik a musí si do konca života pichať inzulín.
Naše zistenia boli robené veštecky a nemusia korešpondovať s vedeckými poznatkami lekárov a medicíny. Ale snažili sme sa ich robiť veľmi zodpovedne.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.