Opuchy a celkový pohľad na túto problematiku

Edém sú vlastne rôzne druhy opuchov pri chorobách, poškodeniach a starobných príznakoch ľudského tela. Na začiatku sa mi zdalo, že téma opuchov bude celkom jednoduchá a môj mozog ňou prejde tak nejako bezbolestne. Bohužiaľ, čím som zachádzal do tejto problematiky hlbšie, tak sa stávala obšírnejšia a zamotávala sa. Aj napriek tomu som pokračoval ďalej. A tak si skúsme vysvetliť a nájsť to, čo všetky druhy opuchov navzájom spája. Samotný pojem opuch treba spojiť aj s pojmom zavodnenie organizmu.

To znamená, že opuch vždy sprevádza poškodenie hospodárenia s vodou. K opuchu treba pridať aj pojem krvná plazma ako zložka krvi, ktorá v prvom rade vedie k bunkám vodu, minerály, aminokyseliny, vitamíny a iné chemické latky. Tak isto žilová krv odvádza od buniek a ich medzibunkového priestoru toxíny.

Pokiaľ vás problematika opuchov zaujíma hlbšie, využite prosím vyhľadávaciu lištu Google a na vyhľadávanie použite dole vyzbierané termíny z problematiky opuchov. Vyberte slovo, skopírujte ho, vložte do vyhľadávacieho okna a odkliknite.
{banner zone=adsense-vyhladavanie}”Opuch pri zlomenine, Opuch po údere, Opuch pri výrone členka, Opuch pri chorobe žíl a ciev, Opuch pri trombóze, Opuch pri chorobe lýmf, Opuch orgánov v tele, Opuch a zavodnenie pri chorobe obličiek, Opuch mozgu, Opuch pľúc, Opuch pečene, Opuch kostnej drene, Opuch dolných končatín, Opuch horných končatín, Opuch očného nervu, Opuchy a rakovinové stavy, Opuchy a ischemická choroba srdca, Opuch a strata bielkovín, Opuch a podvýživa, Opuch a zápal, Opuch a parazity a mikroorganizmy, Opuch v dutinách a kĺboch, Opuch po pohryznutí a poštípaní hmyzom, Opuch na základe zmien krvného tlaku, Opuch pri vysokých hodnotách sodíka, Opuch pri obezite.”


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Je potrebné pri opuchoch tela spájať navzájom hospodárenie s vodou, hospodárenie s vyživovacími látkami, a tak isto hospodárenie s toxínmi a toxickými látkami.

Máme v zásade dva druhy opuchov: jeden druh možno vnímať na povrchu tela napríklad pri výrone členka, pri údere tela, pri zlomenine, pri poranení kože a svalov, pri nedostatku živín alebo pri ich veľkom prebytku, pri zlyhaní a poškodení obličiek, pri obezite, pri cukrovke, pri prebytku alebo nedostatku sodíka v tele, pri chorobe nervového alebo lymfatického systému. Ale napríklad aj pri chorobách tráviaceho traktu a hlavne systémov v tenkom čreve.
Sami vidíte, že príčin opuchu, ktorý sa dá vidieť na povrchu tela voľný zrakom, môže byť množstvo. Pri niektorých opuchoch je príčina jasná hneď a pri iných je hľadanie príčiny doslova kriminalistická činnosť. Tak isto nevinne vyzerajúci opuch vonkajšej časti tela môže spustiť sériu rôznych iných komplikácií.

Ale máme tu ešte jednu kategóriu opuchov a tie sú skryté vo vnútri tela. Hovoríme im aj opuchy orgánov tela, ktoré nemožno vnímať iba voľnými očami a je ich možno zachytiť napríklad röntgenom, sonografickým vyšetrením a podobne. Tieto opuchy sú rizikovejšie a to aj z toho dôvodu, že sú skryté pred zrakom samotného človeka a aj lekára. V prípade liečiteľa, ktorý má schopnosť vnímať stav orgánov pacienta, je možnosť mimozmyslovo vnímať opuch orgánov. Samozrejme u liečiteľa alebo veštice tohto druhu nemožno zabezpečiť, že vždy bude vnímať opuch objektívne. Stáva sa, že veštica s mimozmyslovými schopnosťami môže vnímať varovanie budúceho opuchu. Pri vyšetrení pomocou prístrojov sa dá dosiahnuť vždy štandardná istota, či orgán má opuch alebo nie. Tak isto na objektívnosť výkonu veštice vplýva veľa faktorov a veštecký výkon je vždy iba tušenie a nie dôkaz. Napríklad klientka sa bojí, že má napríklad opuch obličiek. V skutočnosti ho nemá a iba si ho sugeruje. A veštica zachytí túto sugeráciu a nie reálny stav obličiek.

Snažil som sa nájsť nejaký spoločný menovateľ pre všetky druhy opuchov a neštandardných stavov zadržiavania vyššieho množstva vody. Takýto ukazovateľ by mohla byť samotná krvná plazma a množstvo látok, ktoré obsahuje a v akom optimálnom zložení funguje. A tak akýkoľvek druh opuchu by malo sprevádzať skúmanie zloženia krvnej plazmy. Samozrejme, pokiaľ sa niekto iba udrie, tak mu hneď nebudeme robiť testy krvnej plazmy.

Vyzbieral som pre vás niekoľko webových adries, kde si nájdete podrobnejšie informácie o opuchoch.
Edém – opuchy – Wikipédia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ed%C3%A9m
http://en.wikipedia.org/wiki/Edema
http://de.wikipedia.org/wiki/%C3%96dem
Zoznam možných opuchov
http://en.wikipedia.org/wiki/Swelling_(medical)
Edém – opuchy na internete
http://www.wikiskripta.eu/index.php?title=Otok&oldid=12…
Opuchy – web stránky zahraničné
http://www.wrongdiagnosis.com/sym/swelling_symptoms.htm
http://www.wrongdiagnosis.com/e/edema/intro.htm
http://www.wrongdiagnosis.com/e/edema/book-diseases-16c.htm

Zoznam ďalších článkov:
https://www.cimax.sk/blogy/article10-Opuchy-a-celkovy-poh-ad-…
https://www.cimax.sk/blogy/article11-Opuch-pri-zlomenine
https://www.cimax.sk/blogy/article12-Opuch-modrina-po-udere
https://www.cimax.sk/blogy/article13-Opuch-pri-po-kodeni-liac…
https://www.cimax.sk/blogy/article14-Lymfedem
https://www.cimax.sk/blogy/article15-Opuchy-na-zaklade-po-kod…
https://www.cimax.sk/blogy/article16-Opuchy-a-ako-dosta-lieky…
https://www.cimax.sk/blogy/article17-Opuchy-a-cukrovka
https://www.cimax.sk/blogy/article21-Opuchy-a-rozne-druhy-po-…
https://www.cimax.sk/blogy/article18-Opuchy-a-zavodnenie-tela
https://www.cimax.sk/blogy/article19-Opuchy-a-stav-krvnej-pla…
https://www.cimax.sk/blogy/article20-Opuchy-a-toxiny-v-tele

Zdroj foto: www.wikipedia.org
Autor: Grook Da Oger

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.