Diagnostika kĺbov tela

Aj v tejto oblasti platí, že najlepšia starostlivosť o kĺbové spoje je preventívna kontrola. Keď už kĺb bolí, tak často býva už neskoro a skutočne je vhodnejšia prevencia a preventívne opatrenia. V prvom rade sú tu možnosti vyšetrenia u klasických lekárov a využitie ich prístrojového vybavenia a diagnostických metód.

Samozrejme, sú tu aj alternatívne možnosti, ako si dať vyšetriť a posúdiť kĺbové spoje. Je tu napríklad masér, ktorého pri masáži môžete požiadať, aby prakticky, ale aj intuitívne vyhodnotil zdravotný stav kĺbových oblastí. Menej známe je vyšetrenie terapeutom osteopatom, ktorý sa špecializuje na celkové držanie tela, stav svalov a šliach v danej oblasti. Je tu výnimočne aj možnosť dať si posúdiť zdravotný stav v oblasti kĺbov intuitívne ladeným liečiteľom. No takéto diagnostiky sú len orientačné a je ich dobre potvrdiť aj lekárskymi vyšetreniami. Zase výhodou intuitívneho vyšetrenia je jeho všestrannosť a komplexný prístup. Niekedy nie je také jednoduché určiť, čo spôsobuje poškodenia a bolesti v oblasti kĺbov a alternatívne určenie chorobnosti môže pacienta naviesť na tú správnu oblasť.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Nakoniec nám zostava samovyšetrenie a samodiagnostika. Vlastne sa pri diagnostike využívajú rôzne druhy cvičení. Napríklad točivé pohyby v danej oblasti kĺbov veľa naznačia. Nedostatočná schopnosť točivého pohybu tiež niečo naznačuje. Pri cvičení strečingu, ktorý je zameraný na zlepšenie ohybnosti v danej oblasti naznačí dosť veľa. Nedostatočná ohybnosť šliach v okolí kĺbov je varovný signál. Prílišná nadváha je tiež varovná, pretože v budúcnosti sú možné problémy v oblasti kĺbov. Pokiaľ osoba pravidelne necvičí, tiež môže očakávať, že nastanú problémy v oblasti kĺbov. Je dobré zistiť, či sa pohybujete priamo z kĺbov alebo zo stredu svalov. Keď je váš pohyb príliš baletný, tak po určitom čase a hlavne po dovŕšení 40. rokov sa opotrebovanie z takéhoto pohybu nesporne prejaví.

Niektoré hrozby pre oblasť kĺbov nemôže jedinec zistiť sám. Ale osoba, ktorá dovŕši 40. rok života by sa mala zaujímať o svoju hormonálnu sústavu a jej vyváženosť. Tak isto osoby zaťažené vrcholovým športovým výkonom musia byť na oblasť kĺbov pozornejšie. A celkovo čím je osoba staršia, tým väčšie problémy v oblasti kĺbov každého z nás čakajú. Taký je zákon starnutia.

Zdroj foto: http://www.wikipedia.org/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.