Loading...
 

Liečba kĺbov tela II.

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-13 18:46 - (7901 Reads)
Liečba cez zdravotné pomôcky
Máme aj možnosť nepriamej liečby problémov v oblasti kĺbov. Ide hlavne o prevenciu, ale aj využitie rôznych druhov pomôcok po preliečení kĺbových oblastí. Ide o vhodnú obuv, je to jednak špeciálne vyhotovená ortopedická obuv, ale aj nosenie ortopedických vložiek v prípade plochých nôh.

Liečba kĺbov tela I.

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-13 18:38 - (6952 Reads)
Elektroliečba
Ako sa hovorí, najlepšia liečba je prevencia a nepripustiť, aby k chorobnému stavu došlo. Elektroliečba je celkovo dobre odskúšaná terapia na prevenciu a urýchlenie hojenia v kĺbových oblastiach. Takéto ošetrenie vám poskytnú špecializovaní lekári a ambulancie. Ale aj niektorí maséri majú takéto vybavenie.

Diagnostika kĺbov tela

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-13 18:31 - (2811 Reads)
Aj v tejto oblasti platí, že najlepšia starostlivosť o kĺbové spoje je preventívna kontrola. Keď už kĺb bolí, tak často býva už neskoro a skutočne je vhodnejšia prevencia a preventívne opatrenia. V prvom rade sú tu možnosti vyšetrenia u klasických lekárov a využitie ich prístrojového vybavenia a diagnostických metód.

Chorobné stavy kĺbov tela

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-13 18:23 - (9363 Reads)
Skrátené svaly
Starostlivosť o kĺbové spoje zahŕňa aj starostlivosť o svaly ako také a ich udržiavanie v dobrej kondícii. A tak pravidelné cvičenie v každom veku je veľmi vhodné. Nemyslím vrcholový šport, ale pravidelné cvičenie jogy, strečingu, pilatesu, mierneho posilňovania a to hlavne na ťahačoch.

Biochemické pochody v kĺboch tela

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-13 18:12 - (2781 Reads)
Na chrupavkové oblasti sa treba naučiť pozerať ako na miesta, ktoré majú svoju biochémiu a tvorbu rôznych látok. Chrupavky v kĺbových oblastiach potrebujú dostať od organizmu určité vhodné látky pre ich fungovanie a pre ich obnovu a údržbu. Na jednej strane treba chápať chrupavkové kĺby ako mechanickú záležitosť, kde z jednej aj druhej strany je kosť a na ich koncoch je chrupavka.

Anatómia kĺbov tela

Author: Saša Pueblo - Published 2012-03-13 18:06 - (11743 Reads)
V sérii článkov by som Vám chcel pomôcť s trvalou starostlivosťou o kĺby. V prvom rade si tu nájdete vyzbierané informácie o kĺboch z Wikipédie. Ide o to, aby ste si spravili lepšiu predstavu o svojich vlastných kĺboch a čo sa v nich nachádza. Je dobre si preklikať linky na Wikipédiu a do svojej pamäte uložiť čo najviac predstáv o kĺboch. K tomu pridať trvalú predstavu starostlivosti o svoje kĺbové spoje.
  • 1
  • 2 (current)
  • »

TOPlist

Dátum spustenia webu: 1.máj 2011

TOPlist

copyr2.jpg


Prihlásenie