Ako postupuje Saša Pueblo pri alternatívnej diagnostike a liečbe rozkolísaného krvného tlaku a pulzov – II.

Zinok, meď a chróm. Za určitých okolností prílišný prebytok zinku v krvi zvyšuje dočasne krvný tlak a hlavne, keď niet v krvi protiváhy ako je meď. Pri vysokom krvnom tlaku užívame meď a pri nízkom krvnom tlaku užívame zinok. Veštecky sa zisťuje hladina týchto prvkov v krvi a do určitej miery vplývajú na výšku krvného tlaku. Zinok nie je problém kúpiť v lekárni a je v zásade jedno, od ktorého výrobcu je. Meď sa dá kúpiť výnimočne na internete. Keď nenájdete, tak radi poradíme.

Pomer O2 + CO2. Toto je kapitola sama o sebe. Ide o stav pľúc a schopnosť nabrať na červené krvinky kyslík a vyexpedovať ich hlavne k neurónovým a nervovým bunkám. Ide o dodávku plynov do buniek a z buniek. Bude závisieť v prvom rade, v akom stave máte pľúcne bunky, ktoré sa volajú alveoly.

Celou kapacitou pľúc dýchame iba pri vysokej fyzickej námahe. Teda sme zvyknutí dýchať iba určitou časťou pľúc a to často počas celého života a v staršom veku je dobré sa naučiť dýchať omnoho väčšou časťou pľúc ako v mladosti. Má to svoju jasnú logiku. Celkovo v chorobných stavoch pľúc alebo v stave staroby sa do krvi a z krvi pomaličky a zle dostáva kyslík a kysličník uhličitý. A pokiaľ chce mať daná osoba v tele a hlavne v mozgu dostatok kyslíka, je potrebné dýchať väčšou plochou pľúc. Pokiaľ nie je v tele dosť kyslíka a nielen v mozgu, tak bunky rýchlejšie starnú a chorľavejú. Pri ochorení pľúc alebo v staršom veku sa môže stať, že do organizmu ide veľa kyslíka a z toho môže stúpať krvný tlak. V niektorých prípadoch je to naopak a stúpa v krvi kysličník uhličitý a to spôsobuje znižovanie krvného tlaku. A tak je dobre sa naučiť regulovať množstvo kyslíka a kysličníka uhličitého v krvi. A keď je kyslíka veľa, tak sa tesne pod nos dá prst a zníži sa prívod kyslíka do tela. Postupne sa pľúca a srdce umúdria a v tele bude prirodzená hladina kyslíka a kysličníka uhličitého. V iných prípadoch, keď nie je dosť kyslíka v pľúcach, je potrebné sa rozdýchať a napríklad pobúchať si rukou po pľúcach. Vhodná je aj terapia čistým kyslíkom. Často sa v pľúcach môže objaviť astma a tá ide z detskej žľazy, zaplavuje pľúca bioenergiou a blokuje alveoly v činnosti dýchania. A to vyžaduje koncentráciu do tejto oblasti a jej doslova fyzické zablokovanie. Náročná technika, ale dá sa zvládnuť za pár mesiacov cvičenia. Aj ovládnutie vysokých a nízkych pulzov sa dá regulovať zadržaním dychu a prudkým vydýchnutím, ako keby to išlo z čriev v tele.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Psychický stav, depresia, stres, psychická prepracovanosť. Ide o stav psychiky a jej vplyv na nízky a vysoký krvný tlak a kolísanie pulzov. V staršom veku po 50. roku života sa ťažšie prekonávajú a prijímajú zmeny. Jednoducho mozog 50 ročnej osoby sa uzatvoril a už nemá potenciu prijímať zásadnejšie zmeny. A čím je osoba staršia, tým je to horšie. Presťahovať 80 ročnú osobu z rodného domu do ústavu znamená rýchlu smrť, pretože nezvládne hlavne prechod do nového prostredia. Ak niekto musí prijať zásadné zmeny a núti svoj mozog a svoje telo, aby sa adaptovalo, tak musí zmeniť a upraviť chemické pochody. A prijatie zmien vyvolá depresiu, teda zablokuje niektorú emóciu a usiluje sa vnútro človeka odradiť od prijatia zmien. Ak napriek tomu postupne k zmene sledujete, môže vám organizmus spôsobiť nepríjemné dočasné zvýšenie alebo zníženie krvného tlaku. Potom treba vhodné techniky, ako prijať zmenu a ako s ňou pracovať. Teda ide o vhodnú psychoterapiu, ako treba zmeniť k určitej veci zásadne svoj postoj. A keď to viete, tak zmenu riadite. Naberiete zmenu do seba a počkáte, kým organizmus zmenu odmietne. A aj vy ju odmietnete, ale iba dočasne a potom to postupne a pomaličky prijímate kúsok po kúsku a celkové prijatie absolvujete počas niekoľkých mesiacov. A to je vynikajúci spôsob prekonávania zmien v živote staršej osoby.

Hustá a riedka krv. O hustej alebo riedkej krvi rozhodujú počty krvných doštičiek. Teda koľko ich kostná dreň vo vnútri niektorých kostí vyprodukuje a ako reagujú na udalosti, ktoré sa odohrávajú v krvnej plazme. Krvné doštičky majú za úlohu hlavne ošetriť oblasti, ktoré boli v tele fyzicky poškodené. Teda zabrániť vykrvácaniu tvorbou krvného koláča z odumretých krvných doštičiek. Na to, aby sa krvné doštičky v krvnej plazme rozumne chovali, pôsobí odhadom asi 22 ukazovateľov a stačí, že niektoré ukazovatele v krvi nie sú v poriadku, tak to vedie k zahusťovaniu alebo narieďovaniu krvi. Skorej platí, že vysoký krvný tlak je spojený so zahusťovaním krvi a nariedená krv viacej smeruje k nízkemu krvnému tlaku. No ako vždy v ľudskom organizme sú možné aj opačné reakcie. Každopádne príliš riedka alebo hustá krv môže byť v organizme trvalý jav a vtedy hovoríme o poškodení kostnej drene a musia zasahovať lieky od lekárov.

Nás skôr zaujímajú stavy, kde sa zahustenie alebo nariedenie objavuje dočasne a zase sa vracia do normálu. Pri zahustení krvi sa ide po aspiríne a prípravkoch, kde základ tvorí komonica lekárska. V prípade dočasného nariedenia krvi je to užívanie vitamínu K, ktorý je na lekársky predpis. V staršom veku po 50. roku života sa hustota krvi stáva kolísavá a nepriamo zvyšuje alebo znižuje krvný tlak. Ide o to, že srdcový sval musí reagovať a pozmeňovať svoju činnosť pri nariedení alebo zahustení krvi.

Hormonálna sústava sa tak isto výrazne podieľa na kolísaní krvného tlaku. V chorobných stavoch alebo u osôb po 40. roku života sa destabilizuje tvorba hormónov v hormonálnych žľazách celého tela a tak isto sa znižuje ich produkcia ako u žien, tak aj u mužov. Tieto procesy voláme klimaktérium a andropauza. Hormóny sú rozlietané a je ich stále menej. Takáto hormonálna sústava tak isto destabilizuje krvný tlak a pulznosť.

Je tu možnosť užívať hormonálne látky predpísané lekárom a sú to väčšinou synteticky vyrobené hormóny. Dnes už je množstvo prípravkov na čiastočne prírodnej báze, kde sa podarilo geneticky vyšľachtiť bylinky so zvýšenou produkciou látok, ktoré podporujú tvorbu hormónov. To je jedno riešenie. Druhé alternatívne riešenie je prinútiť časti tukových buniek koncentráciou sily vôle tvoriť hormonálne látky. U niektorých žien sa prirodzené ženské hormóny začnú tvoriť v tukových bunkách. Samozrejme, nie u všetkých rovnako. Potom je možné aktivizovať aj takzvané náhrady hormonálnych žliaz, ktoré sú u každej osoby v latentnom a spiacom stave ešte od detského veku. Tak isto je možné tieto náhrady okolo každej hormonálnej žľazy koncentračnými cvičeniami prinútiť k aktivite. Takéto zobudenie trvá niekoľko mesiacov aktívnych cvičení.

Tráviaci systém. Je jednoznačne mimoriadnym vinníkom, ktorý sa podieľa na procesoch destabilizácie krvného tlaku a srdcových pulzov. Ide o to, že v staršom veku sa tráviaca sústava destabilizuje. Napríklad v trávení už nie sú tie ideálne mikroorganizmy a trávenie neprodukuje dostatok vápnika, železa a iných prvkov. A tým začína celkovo destabilizácia trávenia, ktoré už nedodáva dostatok živín a ich kvalita je mizerná. Hovoríme, že požadované živiny majú pozmenené chemické vzorce. A mnoho prvkov, minerálov a celkovo živín skorej pripomínajú neúčinné až jedovaté látky. V niektorých prípadoch dokonca trávenie začne produkovať jedovaté látky (anorektici, cukrovkári a pod.). Trávenie sa doslova pridá k ničeniu organizmu. Trávenie produkuje u danej osoby B vitamíny v pozmenenej podobe, skôr to pripomína čistiaci prípravok ako vitamíny a osoba často začne trpieť ekzémom kože. Osoba má cukrovku a trávenie produkuje látky ničiace oči alebo nohy chorej osoby. Osoba trpí vysokým krvným tlakom a trávenie produkuje látky na podporu vysokého tlaku a nie naopak. Toto môžu byť pre osobu s vysokým krvným tlakom nebezpečné momenty s nábehom na infarkt a mozgovú príhodu. Napríklad trávenie začne produkovať látky blokujúce aktivitu nervstva alebo naopak, látky prudko aktivujúce nervové zakončenia. Pohroma v organizme je istá.

Pod tráviacim systémom tu rozumieme prívesok mozgový v hlave, slinné žľazy, pečeň, žlčník, žalúdok, pankreas a jeho tráviace enzýmy, tenké črevo a hrubé črevo. A k tomu nervový systém a to dve ganglie o veľkosti palca v hlave, niečo podobné za žalúdkom a tak isto za mechúrom. A v tenkých črevách k tomu patrí aj brušný mozog zložený z množstva drobných ganglií.

Čo sa dá robiť s trávením a ako ho vrátiť do dobrej kondície? V prvom rade zdiagnostikovať a zistiť, čo už trávenie bunkám tela neposkytne a potom to doplniť cez množstvo vyživovacích doplnkov používaných prevažne v oblasti športu. Keď je trávenie príliš doničené, tak zahájiť výživu rovno cez kožu a po pár mesiacoch sa najčastejšie trávenie opraví a začne fungovať normálnejšie.

Tuk tela a jeho stav. Na ľudskom tele nájdeme špecifický tuk pár milimetrov pod kožou a je jedinečný, pretože pokiaľ vám nefunguje trávenie, je tu možnosť vyživovať sa cez kožu a túto vrstvičku tuku. Môžeme hovoriť o kožnom tuku, ktorý je schopný spracovať to, čo dostanete na kožu podobe nejakého roztoku. Napríklad šťava z jabĺk a ovocia, ale aj rozpustené minerály v kokosovom oleji. Tak isto rôzne olejčeky idú cez kožu, kúpeľná liečba, rašelinové a bahenné zábaly a iné.

Potom tu máme klasický tuk na tele hlbšie pod kožou. Tuk má už aj plod v matke a v ňom je usadený jedinečný mechanizmus tukových buniek a nervového systému a embryo môže upravovať živiny z matky prichádzajúce cez pupočnú šnúru. U niektorých dospelých ľudí funguje a sem patria jedinci, ktorí behajú maratón a podobné disciplíny. Náš veštecký výkon na maratónskych bežcov a moderných viacbojárov naznačoval jasne o aktivite tohto systému začínajúceho pri pupku. Dá sa otvoriť aj v dospelom veku koncentračnými cvičeniami a mnohoročným výcvikom.

Klasický tuk v mladosti je, ako sa hovorí, požehnaním a je ako čerstvo vytopená chutná masť. Trávenie človeka je s týmto systémom tuku spojené a dolaďuje a optimalizuje vyživovanie buniek. V staršom veku sa tuk stáva biely a tuhý a je to ako tuk po 5. rokoch po vytopení zo slaniny prasaťa. V neskoršom veku asi po 60. roku života sa mení na hnedkavý a hnedý a je to hotová žumpa, ktorá začne zabíjať organizmus. Ale je možné koncentračnými cvičeniami prinútiť tukové bunky, aby boli užitočné pre telo. Jednak tukové bunky obsahujú množstvo takých buniek, ktoré sa môžu meniť na iné bunky a putovať po tele na choré a poškodené miesta. Hovoríme o špecifických a nešpecifických kmeňových bunkách. Je potrebné v staršom veku ozdravovať tukové bunky a to anticelulitídnou masážou. Ide o bolestivú masáž, pri ktorej doslova poškodíte a prasknete zásobníky tukových buniek a starý hnedý tuk vytečie von. Organizmus ho spracuje a zlikviduje. Tukové vačky sú pri každej tukovej bunke. Do vačku príde čerstvý tuk. Tak isto je vhodné používať škoricový gél, ktorý poškodzuje tukové vačky chemicky a takto ozdravuje činnosť tukových buniek. Dobré je aj používanie ultrazvuku na poškodenie a ozdravenie tukových buniek.

U niektorých jedincov je tuk v staršom veku doslova zdrojom napríklad náhradných hormonálnych látok. Tak isto tukové bunky majú potenciál omladzovať orgány tela a to tým, že sa presunú do chorých a oslabnutých orgánov a tu sa ďalej delia.

No tuk u bežných jedincov je v staršom veku hotová pohroma. Neustále žiada ďalšie živiny z trávenia, ktoré už nie je schopné dodávať kvalitné živiny v dostatočnom množstve. Tukové bunky do tela púšťajú toxíny a zaťažujú už aj tak starobou unavené obličky. Napríklad sme našli prípad, kde tukové bunky produkovali látky podporujúce vysoký krvný tlak. Často nachádzame u ľudí s obličkovými a žlčovými kamienkami tukové bunky, ktoré produkujú chémiu podporujúcu tvorbu kamienkov a piesku. Organizmus človeka sa často zbaví nevhodných toxických látok tak, že ich uloží do tukových buniek a po čase sa tukové bunky rozhodnú tieto toxíny vo veľkom uvoľniť. Keď tukové bunky starnú, tak sa doslova do seba zarastajú a tuhnú ako kamenné hrče alebo ľadové kryhy a začínajú dusiť a zovierať cievy, žily a lymfatické riečište. Mimoriadne nebezpečné je to v oblasti nôh. Zvyšuje to riziká chorobnosti a slabosti končatín tela. Rozhodnite sa, či vás tuk zabije, alebo povedie do aktívnej dlhovekosti.

Obličky a stav toxínov v krvi. Problém chorých obličiek je, že buď príliš likvidujú toxíny z krvi, alebo ich nechávajú v krvi veľa. A keď je toxínov málo, tak hypofýza a pečeň nepracujú dostatočne dobre, lebo na svoju produkciu potrebných látok potrebujú určitú vhodnú hladinu toxínov v krvi. A keď je toxínov zase príliš v krvi, tak pečeň a hypofýza ako centrálna hormonálna žľaza produkujú veľké množstvá hormónov a látok, čo môže byť devastačné. Prebytok toxínov v krvi alebo nedostatok sa podieľa jednoznačne na vysokom alebo nízkom tlaku alebo nesprávnych pulzoch. Pokiaľ nie sú obličky závažne poškodené, tak je rozumné v staršom veku piť pravidelne urologický čaj. A pokiaľ mám skúsenosti, tak to funguje dobre.

Cholesterol v krvi. V zásade v pečeni sa, laicky povedané, tvoria dva druhy cholesterolu – jeden akože dobrý a ten druhý akože zlý. Nie je to celkom tak, organizmus potrebuje jeden aj druhý. A skôr sa udeje to, že jeden cholesterol chýba a ten druhý sa potom nevhodne usádza kde kade v cievach a žilách a to môže byť značný problém, ktorý treba riešiť liekmi a aj klasickými čajmi na reguláciu cholesterolu v krvi. Samotný cholesterol nedestabilizuje optimálny tlak krvi a pulznosť. Ale upchávanie cievok a žiliek je už problém, ktorý pri značnom rozsahu bude mať vplyv na destabilizáciu krvného tlaku a pulznosti. A hlavne pokiaľ sa upchávajú žilky a cievky v mozgu a na srdcovom svale. To sú mimoriadne rizikové miesta pre infarkt a mozgovú príhodu.

Nekvalitná krvná plazma. Ako asi viete, tak pečeň vyrába niečo ako krvnú plazmu, ktorá prúdi v cievach, žilách a likvorových dutinách mozgu a miechy. Pri chorobách pečene sa zhoršuje produkcia krvnej plazmy a aj jej kvalita. V staršom veku je prirodzene nekvalita a nedostatok krvnej plazmy. Ale je tu určitá jedinečná náhrada a to je panenský kokosový olej lisovaný za studena. Vieme o tom z popísaných prípadov amerických vojakov v Indonézii, kde ich zachraňovali prevarenou kokosovou vodou rovno do žily. A tak počas choroby pečene a v staršom veku je užívanie kokosového oleja cez ústa, ale aj cez kožu nutná záležitosť na udržanie kvalitnej krvnej plazmy.

Nekvalitná krvná plazma distribuuje veľmi zle živiny a látky pre bunky. A pokiaľ je fyziologické zloženie krvnej plazmy zlé, tak to má vplyv na destabilizáciu krvného tlaku a pulznosti.

Pokračovanie článku: https://www.cimax.sk/blogy/article133-Ako-postupuje-Sa-a-Pueb…

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.