Úloha pečene a tvorby žlče pre trávenie
Pozrieme sa na to, čo dáva pečeň do tenkého čreva prostredníctvom žlčníka a žlčových kanálikov. Vieme, že pečeň produkuje okrem iných látok aj žlč, ktorá je potrebná na trávenie tukov.
Známe sú problémy so žlčou, pri ktorej produkuje pečeň piesok a často aj drobné kamienky, ktoré môžu skončiť v žlčníku. Je to taká malá nádobka na hromadenie žlče a jej reguláciu pri vypúšťaní do natrávenej potravy v hornej časti tenkého čreva. Pri regulácii žlče do trávenia môže dochádzať k určitým problémom ako je nedostatok a nekvalita tvorby žlče, alebo tvorba príliš agresívnej žlče, ktorá môže viesť k popáleniu tenkých a hrubých čriev a môže spôsobiť aj onko problémy. Môže sa stať, že keď do tenkého čreva natečie veľa žlče, tak žlč môže prenikať do vnútra pankreasu a takto ho páliť a poškodzovať. Môže sa napríklad stať, že žlčový kanálik sa upchá, alebo sa príliš stenčí, alebo zarastie a vtedy treba operačné zákroky. Poznáme dva druhy žlčových kamienkov: jedny sú ako mramor a druhé ako pieskovec. Tie akože pieskovcové sa dajú rozpúšťať a rozbíjať. Mramorové kamienky treba operačne odstrániť a človek príde o reguláciu toku žlče z pečene, čo môže spôsobiť tráviace problémy. V niektorých prípadoch sa na žlčovej trubičke vytvorí náhradný vačok za odoperovaný žlčník, ale iba mimoriadne.
Je dobre si udržiavať zdravú pečeň a v tomto smere sme vešteckými technikami skúmali, čo alternatívne najlepšie hojí pečeň: jedenie bravčovej, hovädzej, králičej, kuracej a husacej pečene alebo natieranie na kožu. K tomu je dobré spracovať ich s olejom z ostropestreca mariánskeho. Prípadne konzumácia čiernej reďkovky a konzumácia hovädzieho mäsa na spôsob tatárskeho bifteku. Toto sú mimoriadne vhodné liečby na chorobné a disharmonické stavy pečene.
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.
Úloha hrubého čreva pri výžive
Spracovaná strava ide cez žalúdok do tenkého čreva a tu z natrávenej hmoty vytiahne živiny pre organizmus. Natrávená strava ide z tenkého čreva do hrubého čreva. Ani tu nekončí dolovanie určitých látok z natrávenej hmoty a hlavne skoro všetky druhy B vitamínov, ktoré sú potrebné, aby do buniek prenikali potrebné živiny. Do buniek a aj von z buniek. Ide o aktivity na bunkovej blane, zabezpečenie presunu živín. Hrubé črevo do určitej miery aj zahusťuje stolicu. Je v staršom veku smutné, že vlastný organizmus nedopraje hrubému črevu dostatok živín, a tak asi v 50. roku života treba začať vyživovať konečník cez análny otvor a tak zabrániť vyhladovaniu a kanibalizmu buniek. Úplným balzamom pre hrubé črevo a konečník je kakaové maslo, čo je skoro komplexná výživa.
Mikrocysty zo žalúdka, tenkého a hrubého čreva
Žalúdok má v hornej časti zvierač – teda niečo ako ústa, ktoré sa otvárajú a zatvárajú. Na spodnej časti tohto žalúdočného vaku sú tiež niečo ako ústa a voláme to spodný žalúdočný zvierač. Na spodný zvierač sa napája tenké črevo. A keď je potrava natrávená, tak sa spodný zvierač otvorí a strava sa presunie do tenkého čreva, kde je spracovaná znovu a to pomocou natekajúcich enzýmov z pankreasu a žlče z pečene. Tenké črevo je porastené riasinkami. Podobajú sa drobným haluškám. Tieto útvary absorbujú z natrávenej potravy živiny aj za pomoci mikroorganizmov v tenkom čreve. Natrávená potrava putuje postupne dole tenkým črevom a končí v hrubom čreve. A keď sa z nej získajú ďalšie látky, tak opustia hrubé črevo konečníkom. Na žalúdok, tenké a hrubé črevo sa treba pozrieť ako na seba pripojené obrovské množstvo buniek, ktoré sa musia obnovovať. V staršom veku okolo 50. roku života sa môžu začať deliť nevhodne, ale nestanú sa z nich onkologické bunky, iba mierne odlišné od ľudských buniek. Ale táto odlišnosť vedie k tomu, že z buniek rastú dlhé aj niekoľkometrové mikrovlákna do celého tela. A takéto mikrocysty môžu rásť v staršom veku aj z tenkého a hrubého čreva a niekedy aj z očných buliev. Pokiaľ je týmito dlhými mikrocystami prerastených asi 70 % tela, tak človek najčastejšie zomiera. Tieto informácie a zistenia boli získané vešteckými technikami a je na medicíne, aby ich našla a prípadne ich prítomnosť potvrdila aj štandardnými postupmi.
V tomto smere je dobrá alternatívna diagnostika – veštecký výkon a následná liečba, pokiaľ takýchto extrémne dlhých mikrocýst nie je už príliš veľa. V počte 10% zarastenia je ich možné celkom dobre zlikvidovať prípravkom Dračia krv – miazga z amazonského stromu Croton lechleri. Veštecky sme takto pozorovali mnoho prípadov liečenia. Dobre tento výživový doplnok zaberal na likvidáciu dlhých mikrocýst.
Poruchy výživy cez žalúdok
Ústna dutina, žalúdok, tenké črevo, pečeň, pankreas a hrubé črevo vás nakoniec úplne zradia. A musíte počítať s tým, že skoro všetci ľudia zomierajú v podstate na bunkovú podvýživu. V 30. roku života prídete asi o 1000 enzýmov a určité množstvo koenzýmov a je koniec mladosti. V tomto veku už telo odmieta dodávať mozgu v mikromnožstvách toxické látky a mozog prechádza na bežnú výživu. Potom v 40. roku zahaprujú hormonálne žľazy a to všetky. Ich produkcia je chaotická a nepokrýva potreby všetkých buniek tela. V 50. roku života prestane trávenie vytvárať dostatok všetkých látok a klesá aj ich kvalita a výkonnosť. Trávenie zle spracuje vitamíny, inzulín, enzýmy, minerály, biominerály, chelátové minerály, koloidné minerály, nanolátky, nukleové kyseliny na opravu chromozómov. Kostná špongia v kostiach ukončuje tvorbu jedinečných látok, ktoré sú magnetické a ktoré dnešná medicína vlastne ani veľmi nepozná. Je to schopnosť kostných buniek meniť prvky na iné prvky, teda je tu schopnosť organizmu meniť atómové čísla a častice v kostných bunkách. V tuku sa objavuje stále viacej tvorba látok na likvidáciu organizmu. Celý proces sa volá staroba. V starobe, ktorá fakticky začína v 30. roku života, je potrebné navyšovať asi trojnásobne viac všetkých živín ako v mladosti. V zásade trávenie je biochemická fabrika, ktorá samu seba zlikviduje.
Zostáva iba jedno – nahradiť látky, ktoré už organizmus nevie vytvoriť a to športovou výživou a inými liekmi na predpis. A často ich nemožno dávať cez ústa, ale na kožu, cez konečník, rovno do svalu, alebo najlepšie ako infúzne roztoky do žily. Je možné začať postupne v tuku produkovať náhradnú chémiu, ktorá je schopná spracovať aj nepodarky trávenia. A teda v 50. roku života je už potrebné, aby ste v koži a v tuku produkovali 50 % všetkej chémie. Pokiaľ sa chcete dožiť 90. roku života v dobrej sile a kondícii, je potrebné, aby ste v koži a v tuku produkovali skoro 90 % všetkej chémie tela. Jednoducho sa výroba látok z trávenia presunie do tukových buniek, ktoré sa na geneticky zmodifikujú na výživu buniek.
Záchranná akcia voči žalúdku, aby vás nezničil
Počas života a hlavne po 50. roku života vás môže začať trávenie a to žalúdok, tenké črevá a hrubé začať doslova likvidovať. Poznáme prípady anorektických žien, kde je stále potreba chudnúť a trávenie sa postupne mení na výrobňu niečoho ako Savo a začína to ničiť celý organizmus. V prípade bulímie a to sú osoby, ktoré sa nevedia dojesť, sa skoro všetko strávené mení na tuk a človeka zadusí. Prípadne bulimik svoje trávenie pozmení k neuveriteľnej výkonnosti. Ide vlastne o niečo ako jojo efekt pri diétach. Trávenie sa bráni tým, že zvyšuje výťažnosť všetkého, čo takáto osoba zje a samozrejme, často to uloží do tuku. Prípadne osoba je ničená obrovským prísunom živín, teda ako keby niekomu dali do žily niekoľko výživných infúzií a tieto ho rozpálili doslova do infarktu.
Trávenie je rozhodujúci faktor staroby a cez sebazničujúce trávenie prebieha najsilnejšie staroba a starobné prejavy. Je to prejav neschopnosti dodať bunkám tu správnu výživu a vlastne spôsobuje hladomor, kanibalizmus a sebapožretie vnútra samotnej bunky.
Je určitý odskúšaný druh liečby trávenia. A tak sa prípadne inšpirujte, ako zachrániť seba a svoje trávenie: Dračia krv, U vitamín, Ženšen sibírsky, Talcid, Slez maurský, koreň sladkého drievka, Echinacea, žuvačka zo živice, žuvačka xylovit, L-lyzín, Ventramín, A vitamín, Aloe vera, Propolis spray/kvapky, čerstvé šťavy – zázvor, mrkva, kapusta a jablko, Korytnica, Fernet stock, pravá borovička – kvasená z bobúľ borievky, medové viečka – od včiel na dezinfekciu, kakaové maslo do konečníka – kúsky o veľkosti čípkov, na konečník ovocno – zeleninové šťavy, mastička Mastu, Factu, ProktoGlyvenol apod., krém s Q10, sople pregĺgať – pre ochranu steny žalúdka.
Prejav starnutia cez žalúdok a trávenie je rozhodujúci
Treba si uvedomiť, že prejav starnutia cez trávenie je rozhodujúci proces devastácie organizmu. Ide z roviny chromozómov, génov, vo vnútri hlavne neurónov a tak je treba rešpektovať túto skutočnosť, je to tak. Starnutie vedie k postupnému zlyhaniu trávenia a neschopnosti dodať bunkám tela to, čo potrebujú k svojmu životu. Máte teda na výber dve možnosti: buď budete rešpektovať starobu a starnutie a necháte to bežať smerom k zlému vyživeniu buniek a teda rýchlemu starnutiu, alebo sa postavíte proti a pokúsite sa vyživiť bunky iným spôsobom. A tu sa práve ponúka možnosť vyživenia tela rovno cez kožu, prípadne užívať rôzne prípravky pre športovcov. A to, čo už trávenie nie je schopné produkovať, dávate už nejako upravené alebo vyrobené mimo žalúdok a celé trávenie. Takýmto spôsobom vlastne spomaľujete starnutie a nahrádzate celý systém stále viac zlyhávajúcej výroby látok pre bunky. Je tu aj ďalšia možnosť a to je postarať sa, aby sa tukové bunky vo vašom tele pozmenili a začali masívne produkovať látky, ktoré telu chýbajú. V tomto prípade je potrebné mať meditačné skúsenosti, prípadne využiť reiki liečby na diaľku, pri ktorých bude liečiteľ vyvíjať na tukové bunky tlak, aby začali vo vašom tele produkovať potrebné chemické látky.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.