Etapy starnutia v ľudskom organizme
Pozrieme sa teraz na jednotlivé etapy starnutia organizmu a lepšie pochopíme, ako starneme a čo by sme mohli robiť preto, aby sme spomalili starnutie a zároveň prinútili vlastný organizmus, aby sa stal dlhoveký podľa vzoru ľudí, čo sa dožili 100 rokov, ešte chodia a ešte im to aj myslí.
V 30. roku života sa ukončí tvorenie asi 1000 enzýmov a pár koenzýmov a trávenie prestane dodávať na ich tvorbu potrebné látky a živiny. A fakticky od tohto momentu začalo starnutie.
Trávenie prestáva pre mozog dodávať mikro jedovaté látky, ktoré mozog potrebuje pre svoje aktivity. Teda mozog a sivé neuróny sú stále menej a menej prístupné k naberaniu nových poznatkov a skúseností.
V 40. roku života sa organizmus rozhodne podľa chromozómov začať ukončovať a spomaľovať tvorbu hormónov a to všetkých hormónov a samozrejme trávenie prestáva dodávať telu na tvorbu hormónov tie správne látky. A tak isto znižuje kvalitu účinnosti týchto hormonálnych látok.
Systém začne uzatvárať tvorbu chemických látok v kostnej špongii. Nemáme tu na mysli kostnú dreň vo vnútri kosti. Kostná špongia sa nachádza okolo kostnej drene a vyrába jedinečnú chémiu. Je schopná meniť prvok na iný prvok a iné čudesné veci v zmysle posunov atómov rovno v prvkoch samotných. A v tomto veku človek prichádza o tieto jedinečné možnosti.
Organizmus sa usiluje zablokovať činnosť rôznych buniek ľudského tela najčastejšie neurónov. Jednoducho ich uvedie do stavu spánku a takto podporuje procesy starnutia a neschopnosti riadiť cez neuróny chemické, fyzikálne a biologické pochody v ľudskom tele.
V 50. roku života sa stáva zlyhávanie trávenia ešte dramatickejšie a bunky tela dostávajú ešte menej všetkých živín a ich kvalita a výkonnosť sa znižuje. A v zásade začne obdobie, kedy sa bunky začnú živiť vlastným vnútrom. Mikroorgániky v bunke budú na určitý čas slúžiť ako potrava. A keď toto nestačí, tak sa v tele rozpúta kanibalizmus buniek a kto koho zožerie ako prvý. A to už bunky a ich vnútro vyzerá ako na veľkom smetisku plnom odpadkov. Bunkám trávenie dodáva živiny, ale v takej forme a v takom množstve, že je to k ničomu.
Dramaticky sa znižuje počet enzýmov tela. Je ich tam odhadovo okolo 200 000. Ide o látky, ktoré dovoľujú, aby v tele bola veľká pestrosť rôznych látok. Postupne ich počet klesá až na hranicu okolo 4 000 enzýmov a to je už varovné pre organizmus.
V 60. roku života sa bude dramaticky znižovať množstvo serotonínu, melatonínu, tryptofanu, oxitriptanu. Ide o látky zabezpečujúce počas noci a dňa údržbu a regeneráciu buniek samotných. A bunky sú menej a menej výkonné a človek potrebuje stále viacej spať a oddychovať a stáva sa nevýkonný. Niektorí kaukazskí horali, ktorí sa dožívajú vysokého veku aj 140 rokov, majú cez deň toľko údržbových látok ako bežná mladá osoba počas noci. A počas noci majú aj 3 až 4 krát viac týchto látok ako osoby počas noci. A tak aj v takomto veku sú schopní fyzickej aktivity. Tieto poznatky sú z nášho vešteckého výskumu dlhovekých, ktorý roky robíme s vysokým nasadením.
V 60. roku života vás trávenie zradí ešte raz a to tým, že sa žalúdok, tenké a hrubé črevá geneticky pozmenia a tieto pozmenené bunky začnú produkovať mikroocysty. Ide o drobné, ale mimoriadne dlhé výrastky prerastajúce skoro celé telo. A takto ho kompletne zničia. Pri asi 70 % prerastení organizmus zahynie.
V 70. roku života trávenie ukončí svoju činnosť úplne a vám zostáva iba jedno a to dávať telu moč, nanolátky, výživu cez kožu. Ale v zásade sa chémia tela zrútila, organizmus funguje skoro ako v anafylaktickom šoku a chémia už nebude nikdy normálnou chémiou dospelej osoby.
Toto delenie podľa rokov je orientačné a iba chce ukázať, čo v nás všetko funguje ako starnutie. Devastácie tohto druhu môžu u niekoho začínať skôr a u iného neskôr. Podľa nášho vešteckého bádania jedna zo 100 osôb je dlhoveká a má potenciál sa dožiť 90 rokov. 1 osoba z 500 je schopná sa dožiť cez 100 rokov. Aj keď v poslednom čase sa môže 100 rokov dožiť stále viacej osôb.
Ako sa živiť výživovými produktmi pre vrcholových športovcov
Množstvo vrcholových športovcov túži po tom, aby stáli na stupienkoch víťazov a to často v silnej konkurencii. A to núti športovcov, aby hľadali určité postupy, kde netreba zaťažiť organizmus množstvom klasickej prírodnej potravy. Vrcholoví športovci musia podávať množstvo fyzických výkonov na pretekoch, ale tak isto aj počas tréningu. A normálna strava by vo väčšom množstve ešte viacej zaťažila organizmus, ktorý je aj tak už dosť unavený tréningom a množstvom pretekov. A tak sa športový svet uchyľuje k inému druhu stravy. Potrebujú tak upravené potraviny, aby ich konzumácia nezaťažila organizmus ešte viacej ako treba. A tak sa objavujú rôzne vyživovacie doplnky pre športovcov a tieto doplnky sú upravené, aby ich trávenie prijalo bez potreby ďalšej úpravy, čo je pre vrcholového športovca vynikajúca vec. Športovec sa môže najesť, lebo jeho trávenie je v najlepšom výkone a aj kvôli mladému veku. A tak dodatočná športová výživa, ktorá sa dostane do trávenia, je spracovávaná trávením minimálne a tak ho minimálne zaťažuje. A tak výživa športovcov je mimoriadna šanca pre starších ľudí po 50. roku života, kde vlastne trávenie prestáva fungovať ideálne a produkuje látky, ktoré už nie sú tak vhodné pre bunky tela. Nedostatočné trávenie môže pomocou výživových doplnkov znovu začať produkovať niektoré látky, ktoré sú vhodné pre bunkovú výživu. A tak výživové doplnky a starší vek sa majú mimoriadne radi.
Máme tu aj inú oblasť na povšimnutie a to je oblasť kulturistiky a posilňovania svalov v posilňovni. Aj tu chemici čarovali a vynašli rôzne špeciálne výživy, aby svaly silákov rástli a rástli tak, aby cvičenec nemusel nejako veľa cvičiť a nadvíhať množstvo činiek. A tak paradoxne v posilňovni rastú nie dvíhaním činiek, ale užívaním špeciálnych výživových doplnkov na chemický rast svalov. A tu je tak isto priestor pre osoby staršieho veku, ktoré môžu tento druh výživy použiť pre výživu vlastných svalov a nielen ich. Postupne sa stáva, že niektoré doplnky výživy sú účinnejšie ako hormonálne látky vyrobené syntetickým spôsobom. Jeden prípravok za všetky ostatné je prípravok LIPO 6 a kľudne sa s ním dá liečiť štítna žľaza a nahradiť chýbajúce hormóny štítnej žľaze. Testované vešteckými technikami na osobách, ktoré mali chorú štítnu žľazu.
Samozrejme, nie všetky výživové doplnky prejdú cez trávenie bezpečne. Veštecky máme otestovaných množstvo prípravkov, ktoré zaberajú skoro každému. Napríklad spoločnosť Biotech z USA si dáva poriadne záležať, aby jej produkty v hromadnom meradle fungovali, a tak ich odporúčam. Ale na druhej strane trávenie osoby, ktorá bude takéto výživové doplnky brať, môže byť v rôznom stave. A jednoducho trávenie 60 ročnej osoby môže výživový prípravok zlikvidovať a nepustiť do tela. A tak potom je tu možnosť dávať to cez kožu napríklad v kokosovom oleji. Keď to nezaberá, dá sa to na kožu aplikovať so slinami a aj s vlastným čerstvým močom.
Ako za vyživovať cez jazyk a ústa
Výrobcovia liekov si určite uvedomili, že pacient môže mať určité problémy so žalúdkom a celkovo trávením a užitý liek trávenie neprijme, zlikviduje ho alebo dokonca môže zmeniť na toxickú látku. A tak sa pokúšajú vyrobiť lieky, ktoré sa rozpustia rovno na jazyku, a tak isto sa cez jazyk a sliznicu ústnej dutiny absorbujú do tela. Napríklad vitamín B12 potrebný pre regeneráciu organizmu. Teda je tu určitá snaha dostať takýmto spôsobom výživové látky do tela. Ale je tu napríklad aj iná možnosť a využiť sliny na to, aby ste v nich namiešali niektoré výživové doplnky, ale aj lieky a aplikovali ich na kožu tela.
Ako sa vyživovať cez kožu
Liečby cez kožu poznáme a aplikovala ich v minulosti aj liečiteľka Trebenová. Výživu cez kožu aplikujú hlavne ženy, aj keď ide skôr o to, aby mali zdravú a krásnu kožu. Hlavne oblasť tváre, rúk a dekoltu. Teda skôr je tu prístup kozmetický a nie výživový voči celému organizmu. Ženy si ani často neuvedomujú, ako kozmetickou aplikáciou na kožu vlastne vyživujú aj orgány a systémy tela. A práve nám ide nie o liečenie ani o kozmetické zásahy, ale výživové zásahy voči celému telu. Tráviaci systém zlyháva a nie je schopný dodať správnu výživu pre bunky a tie zase nie sú schopné z nekvalitných živín vyrobiť kvalitné výživové látky. A tak rozhodujúca časť živín pre výživu buniek bude prijatá a spracovaná kožou. Budeme mať predstavu, ako keby koža mala drobné ústočká. A skúsenosti hovoria, že skutočne koža môže spracovať množstvo živín a dodať ich do tela a takto obísť nefungujúce trávenie.
Potom je tu ešte jedna možnosť a to modifikovať tukové bunky v tuku, ktoré sú schopné spracovať aj zlé spracované látky z trávenia a zmeniť ich na vhodnejšie živiny, ktoré bunky s radosťou príjmu do seba a môžu žiť a fungovať ďalej. Samozrejme, treba vyvolať
zmeny tukových buniek, ktoré sa geneticky pozmenia a začnú fungovať inak ako doteraz. Je to náročné, ale možné.
Ďalej je tu možnosť znovu aktivizovať mikroorgániky pod označením mitochondrie na to, aby spracovali a prerobili nevhodné živiny na také, čo potrebujú bunky. Organizmus často tieto mikrofabriky mitochondrie uspáva a bráni im v staršom veku fungovať. A treba zase porobiť rôzne zásahy do kostnej špongie vo vnútri kostí a prinútiť organizmus, aby otvoril tieto zablokované fabriky. A tie potom pracujú celkom jednoducho a geniálne.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.