Výživa a údržba buniek v starobe VI.

Tvorba látok veľkosti koloidov
V organizme a v trávení je potrebné produkovať aj látky rôznej veľkosti. Napríklad nanolátky sú o veľkosti od 0,00001 až po 0,000000001 milimetra. Keď je niečo menšie ako posledné tu uvedené desatinné číslo, tak je to už samotný atóm.

Koloidná veľkosť je napríklad kravské mlieko, a teda je to väčšie ako 0,00001 milimetra. Nano preniká všade do buniek a orgánikov v bunkách a nemusí si pýtať žiadny súhlas na vstup a prienik do úrovne bielkovín v bunke a to je jedinečná vec. Koloidné látky už musia čakať na sprievodnú látku a povolenie dostať sa do bunky a to v staršom veku môže byť problém. Na internete si nájdete ponuku koloidných látok rôzneho druhu. Dajte si pozor, ako ho budete užívať. Odporúčam iba rozpustiť v ústach, ale môže ísť aj do žalúdka a aj natrieť na kožu. V krajnom prípade ho dať na kožu spoločne s vlastným močom.

Tvorba a chelátové viazanie minerálov na aminokyseliny
Ide o to, aby sa minerály, vitamíny a ďalšie látky premosťovali na aminokyseliny. To sú látky potrebné na tvorbu ďalších zložitejších látok v ľudskom tele. Odhaduje sa, že máme asi 22 základných aminokyselín a predpokladá sa, že tých ďalších je oveľa viacej. V Kanade sa vyrába prípravok SONA (Enerex), ktorý dokáže premosťovať minerály a vitamíny na aminokyseliny a to je dôležité.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Tvorba aminokyselín
Tvoria sa v trávení, ale tenké črevá ich nemusia dostatočne dobre získať zo stravy a potom chýbajú a nie je to žiadna sranda, keď v organizme nie sú. Je niekoľko možností, ako ich dostať alebo vyrobiť v organizme. Je ich možné opakovanou koncentráciou jedného dňa vyprodukovať v tukových bunkách tela. Prípadne je tu svet kulturistov, pre ktorý sa vyrába množstvo aminokyselín, a tak ich treba iba užívať klasicky cez ústa do žalúdka, alebo rozdrvené do kokosového oleja a potom natrieť na kožu. Keď ani to nefunguje, tak ich dať na kožu so slinami alebo vlastným močom.

Tvorba tukových látok ako glycerol, cholesterol, ostatné mastné kyseliny
Trávenie a to máme na mysli žalúdok, tenké črevá, hrubé črevá, pankreas a aj pečeň.
Potreba cholesterolu a to hneď dvoch základných druhov je nutná a to z toho dôvodu, že cholesterol je základom pre mnoho ďalších dôležitých chemických látok a sem patria aj niektoré ľudské hormóny. Problém začína, keď pečeň začne produkovať veľa cholesterolu alebo dokonca tukové bunky začnú produkovať dodatočný cholesterol. Ale problém je, keď sa netvorí v tele čistiaci enzým serrapeptáza. Tento čistiaci enzým upratuje zbytky cholesterolu a tukov v cievnom a žilovom systéme. A pokiaľ ho niet alebo nie je v dostatočnom množstve a aj kvalite (pod kvalitou sa tu rozumie výkonnosť chemickej látky. Látka sa môže tvoriť, ale jej schopnosť zasiahnuť a dobre čistiť je minimálna alebo úplne nulová), tak sa koncové cievky a žilky upchajú a prietočnosť krvi je oslabená, bunky nedostanú dostatok živín.

Pokiaľ sa v trávení netvoria glyreroly, budú chýbať pokožke, ale aj dobrému fungovaniu lymfatického systému a aj svalov. Ale je to individuálne.

Mimoriadne veľký problém je, keď organizmus produkuje skoro zo všetkého tuk a ukladá ho do zásob. A zároveň sa v tele neprodukujú látky na jeho uvoľnenie a spaľovanie a človek môže priberať a priberať. Teda poruchy trávenia vedú k nadváhe alebo podváhe. Na jednej strane je to bulímia a na druhej strane je to anorexia. Pri bulímii je problém, pokiaľ sa diétuje, hladuje. Často sa situácia ešte zhorší a trávenie vytvorí stav ešte silnejšieho ukladania tuku. Pri anorexii je tendencia iná. Pokiaľ sa osoba snaží upraviť trávenie a jesť viacej, tak jej trávenie vytvára stále jedovatejšie látky.

Tvorba nanolátok a mitochondrie
Počas mladosti a to asi do 30. roku života vie organizmus výdatne produkovať množstvo jedinečných látok a to pomocou mitochondrií vo vnútri buniek tela. Teda v bunke sú mitochondrie ako chemické fabriky a mitochondrie ako elektrárne a produkujú niečo ako biolaser a biosupravodivosť. A tvoria jedinečnú chémiu, ktorú často ani medicína nepozná. Dokonca je tu schopnosť meniť jeden prvok na iný prvok.

Ale v staršom veku dáva organizmus príkaz na zatváranie mitochondrií a to hlavne v kostnom systéme. Teda spomaľuje ich činnosť a postupne prestáva produkovať nanolátky a iné jedinečné látky. Osoba, ktorá sa vie koncentrovať do seba alebo ovláda Reiki techniky, môže donucovať tieto oblasti v kostiach, aby pracovali naďalej a neukončovali svoju činnosť.

Prípadne je možné začať užívať množstvo rôznych nanolátok, ktoré sú určené pre tých, čo posilňujú. Alebo vyhľadáva prípravky na úrovni nano a užíva ich. Dobré je kombinovať užívanie nanolátok, ale aj tlačiť do obnovy ich činnosti v kostnej špongii. Nano znamená, že látky sú väčšie ako 0,00001 milimetra. Niektoré homeopatiká na báze cukru a proces hlbokého zmrazovania a vysušenia pod tlakom – lyofilizácia. Pri výbere nanoproduktov si treba dávať pozor, či je výrobca seriózny a skutočne je látka upravená na úrovni nano.

Tvorba tekutiny s kyslíkom
Je to taká zložitejšia vec. V zásade človek prijíma kyslík zo vzduchu a to pomocou dýchania. Svaly na rebrách a lopatkách a do okolia hrudného koša sa pohybujú a vykonávajú mikropohyb. Teda sú aktívne a potom pasívne a tieto stavy sa striedajú. A tak sa pomocou červených krviniek a k nim pridaných chemických transportérov naberie v pľúcach kyslík a ide do organizmu.

Kyslík je tu skorej využitý na to, aby sa používal k rôznym chemickým reakciám. V zásade je kyslík potrebný skoro pri všetkých chemických reakciách. A teda značná časť ide po tenkých čriev a tu sa z klasického kyslíka vyprodukuje niečo ako oxygén. Ide o špecifickú tekutinu, v ktorej je kyslík mimoriadne silne skoncentrovaný. Predávajú sa minerálky sýtene kysličníkom uhličitým, ale predávajú sa aj minerálne vody sýtené kyslíkom. A to je to, čo potrebujeme pre vlastné bunky. Trávenie musí znovu naložiť na červené krvinky silne skoncentrovaný kyslík a tento červené krvinky dopravia na dýchanie k bunkám. V zásade bunky potrebujú pre svoje dýchanie práve niečo ako bio oxygén. A práve v staršom veku sa nemusí tvoriť dostatok tohto druhu kyslíka a to môže mať za následok sťažené dýchanie. Prípadne daná osoba sa nedokáže aktívne pohybovať, behať a vykonávať podobné veci. A tu pomôže napr. Rajec kyslík, ten je sýtený práve koncentrovaným kyslíkom.

Nepíšeme tu o dýchaní čistého kyslíka a to vtedy, keď zlyháva dýchanie a pokiaľ osoba nedostane čistý kyslík, ktorý musí byť tlačený cez masku do pľúc, tak najčastejšie zomrie. Dýchanie čistého kyslíka, do ktorého nie sú namiešané iné plynné látky, je potrebné v staršom veku. Alebo sa čistým kyslíkom preliečujú pľúca a celkovo organizmus.

Tvorba vitamínov pre organizmus
Organizmus klasicky získava vitamíny z potravy – z ovocia, zeleniny, ale niektoré aj z mäsa. Vitamíny putujú do orgánov a tu sa z nich tvoria takzvané špeciálne hormóny. D vitamín ide napríklad do obličiek a tu sa z neho tvorí takzvaný D hormón. A to sa deje s každým vitamínom, ktorý zájde k určitému orgánu a spraví tu nejaký špecifický hormón.

Samozrejme, vitamíny majú aj iné funkcie v tele. B vitamíny prenášajú živiny do bunky a toxíny z bunky a podobne. A vitamín riedi napríklad krv. C vitamín je potrebný na hojenie rán a keď chýba v organizme, tak sa otvárajú rany po tele alebo niečo na spôsob skorbutu.

Problém nastane v momente, keď organizmus prestane dodávať do tela dostatok vitamínov, alebo sa vitamíny kdesi strácajú a nedostávajú sa k bunkám. Potom je možnosť užívať umelo pripravené vitamíny. Alebo vitamíny dostať do buniek cez kožu a to natieraním šťavy z čerstvo odšťavených produktov. A keď to ani tak nejde, tak to dať so slinami alebo močom. Ale to už treba kontrolovať mimozmyslovým veštectvom, či to zaberá alebo nezaberá, či sa vitamíny dostali do tela alebo nie.

Tvorba nukleových kyselín
Ide o špecifické látky, ktoré organizmus potrebuje na obnovu chromozómov a v nich génov. A až na tejto úrovni je niečo ako závitnica DNK a RNK. A v tejto úrovni potrebujete nukleové kyseliny na opravu a fungovanie buniek a ich delenie. V každej bunke sú tri jadrá a to bunkové a obsahuje už zmienené chromozómy a má na starosť delenie buniek. V bunke je ďalej mitochondriálne jadro a obsahuje tak isto chromozómy pre riadenie pochodov v bunke a tak isto potrebujú na údržbu a riadenie bunky práve potrebné nukleové kyseliny. Nukleové kyseliny sú jednoduché chemické látky, ktoré boli pri vzniku života a v zásade ich organizmus musí tvoriť. Tretie jadro v bunke je miniatúrne a nepoznáme jeho úplný význam a obsahuje niekoľko chromozómov. Niektoré nukleové kyseliny sú súčasťou výživových doplnkov pre fitnes.

Tvorba jedovatých látok
Nie je žiadne prekvapenie, že pre imunitu je potrebné tvoriť v tele množstvo mikrojedovatých látok. Množstvo z nich sa nachádza napr. vo vypálenej lavórovici. A je možné sa ňou natierať. Množstvo jedovatých látok obsahujú zvieracie a rastlinné jedy. S ich nakladaním a používaním opatrne, aby ste sa nepriotrávili. Sem patria aj časti niektorých stromov.

Tvorba hormonálnych látok
Máme v tele množstvo hormonálnych miest a v nich tvorbu hormonálnych látok: hypofýza, epifýza, amigdala, štítna žľaza, nadobličky, pankreas, dvanástnik, semenníky, vaječníky a príušná žľaza. Časom klasické hormonálne žľazy produkujú stále menej hormónov a ich nevhodná skladba ako jedného hormónu je málo a druhého je veľa vedie k tvorbe myómov, cýst a nezhubných nádorov. Je možné užívať syntetické hormóny, alebo prírodné produkty. Alebo je možnosť otvoriť prehistorické hormonálne žľazy, alebo produkovať hormonálne látky v koži a v tuku. Prípadne užívať cez kožu prasací pankreas, mozoček alebo dvanástnik. V mozgu prasaťa je veľa geneticky príbuzných látok pre človeka.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.