Trombózy a embólie

Je rozumné, aby si osoba, ktorá má trombotické, embolické stavy alebo niektoré krvné choroby naštudovala niečo o chorobných stavoch, aby lepšie rozumela, čo ponúkajú lekári pri týchto chorobách. Je múdre vedieť, aké druhy a možnosti liečby sú k dispozícii a v prípade nutnosti žiadať a doplatiť si za menej invázne liečby a liečivá. Ku klasickej medicínskej liečbe je možné vždy nájsť aj alternatívne a liečiteľské postupy.

A už ani nemusím hovoriť o možnostiach prevencie, ktoré môžu predchádzať samotným ochoreniam. Pre liečbu je zaujímavá aj psychická účasť pacienta, ktorý rozumie chorobe, vie si predstaviť chorobný stav a dokáže si vizualizovať a túžiť po zmene chorobného stavu na vyliečený.

Využite vyhľadávaciu lištu Google na oboznámenie sa s problematikou trombóz a embólií.
{banner zone=adsense-vyhladavanie}“Trombóza, Trombóza prevencia, Trombóza prejavy, Trombóza dolných končatín, Trombus, Flebotrombóza, Virchowova triáda, Artériosklerózy, Rakovinové stavy, Hemofília, Nadváha, Vysoký krvný tlak, Cukrovka, Hormonálne prípravky, Payrov príznak, Homansovo znamenie, Meyerov príznak, Opuchy, Flebografia, Bypass, Heparín, Molekulárny Heparín, Marcumar, Warfarín, Pľúcna embólia, Sepsa, Ulcus cruris, Acylpirín, Edém, Varixy, Dermatitída, Trombocyt, Kumarín, Nadroparín, Hematologické poruchy, Popáleniny, Zlomeniny, Deficit proteínov, Ultrasonografia, Pľúcna angiografia, Špirálovité CT, Venografia, Pletizmografia, Echokardiografia, EKG, Histologické vyšetrenie, Trombus, Tumor, Plodová voda, Krvná zrazenina, Tkanivo, Parazity, Nádorové bunky, Tukové kvapôčky, Plodová voda, Vzduchové bubliny, Artéria, Dyspnoe, Tachypnoe, Tachykardia, Hypotónia, Plazmín “


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Naštudujte si o trombózach a embóliách na Wikipédii.
Trombóza intrakraniálneho venózneho systému je stav, pri ktorom dochádza v mozgovom splave alebo žile k miestnemu zrážaniu krvi, vzniku zrazeniny s jej následným uzáverom. (Zdroj Wikipédia).
http://sk.wikipedia.org/wiki/Tromb%C3%B3za_intrakrani%C3%A1l…
Trombóza je dej, pri ktorom dochádza k zrazeniu (koagulácii) krvi zaživa za vzniku trombu.
V tepnách má za následok nedokrvenie dolných končatín (ischémiu) postihnutej oblasti, v žilách môže zhoršiť odtok krvi. (Zdroj Wikipédia).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tromb%C3%B3za
Skúste sa hlbšie zavzdelávať na tému hematofília. Nájdete tu množstvo odborne fundovaných informácií o krvi, krvnom obehu, srdci, chorobách krvi a iné, ešte odbornejšie témy.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Hematologie
Môžete skúsiť aj niečo náročnejšie o krvi a krvnom riečisku a čo sa v ňom deje.
http://en.wikipedia.org/wiki/Thrombosis
Čo to znamená nariedenie krvi alebo zníženie zrážanlivosti krvi?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Antikoagulans
Čo je to Heparín a ako funguje
http://en.wikipedia.org/wiki/Heparin
http://cs.wikipedia.org/wiki/Heparin
Čo všetko obsahuje krv
http://cs.wikipedia.org/wiki/Krev
Čo je obehová sústava
http://en.wikipedia.org/wiki/Circulatory_system

Zdroj obrázku: wikipedia.org

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.