Spaľovanie tuku cez svaly počas pohybu

V prípade obezity a v systémoch chudnutia je potrebné sa usilovať aj o to, aby sa obnovil proces odbúravania tuku vo vnútri tukových buniek. Treba mať jasnú predstavu o tukových bunkách a tuku. Tukové bunky nemôžu za to, že je niekto obézny.

Tuková bunka má dve oddelenia: jedna časť je klasické vnútro bunky a druhá časť je niečo ako sklad tukových látok. Tuková bunka musí byť schopná produkovať dosť enzýmov, ktoré uvoľnia časť tuku zo zásob tukových buniek a pošlú ich do krvného alebo lymfatického riečiska. Tukové látky musia prejsť do svalovej bunky a vo vnútri sa musia dostať do mitochondrie. Je to orgánik, ktorý je niečo ako elektráreň. Toto spaľovanie tuku z tukových buniek prebieha najlepšie za pohybu a až keď pohyb trvá cez 30 minút.

Skúste si niečo naštudovať o svaloch:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Sval
http://cs.wikipedia.org/wiki/Sval
Svalová kontrakcia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Svalov%C3%BD_stah
Ako prebieha spaľovanie tukov vo svaloch
http://obssession.blog.cz/0909/ako-a-kade-miznu-tuky-z-tela

Iba upozorňujem, že pod nosným veľkým svalstvom je ešte rezervné svalstvo, ktoré sa volá kostrové a je ho možné určitými špecifickými cvičeniami zobudiť. Niektorí špičkoví športovci majú rozvinuté jedno aj druhé svalstvo. Toto náhradné svalstvo sa dá zobudiť cvičeniami, ktoré sa podobajú pilatesu, ale postoje pri cvičení sú všetky také krivé a čudné. Pri cvičení je jedno rameno hore a druhé dole, cvičí sa na bok ohnutý, hlava je ovisnutá, panva je šikmo, pri cvičení sú čo najviac roztiahnuté prsty. Zobudiť a aktivizovať toto svalstvo trvá aj niekoľko rokov. Cvičí sa aspoň 3 krát do týždňa.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Problémov tu môže byť viacej a to priamo vo svaloch a tak isto v samotných tukových bunkách, kde sa nemusí dostatočne tvoriť enzým pre spaľovanie tuku. A o tejto oblasti nie je dosť informácií ani vedeckého bádania. Ako obnoviť v tukových bunkách enzýmy pre transport a spaľovanie tukových buniek vo svalových bunkách. Mali by u prebehnúť dva druhy liečby a to tukových buniek a aj svalových buniek. V prvom rade na trhu je už nový druh liečiva na spaľovanie tuku a to vylepšená forma kreatínu – Kre alkalyn. Odstránené sú nežiaduce efekty a neničí tukové bunky. Tieto produkty sme intuitívne a veštecky skúmali. Prešli sme na diaľku množstvo kulturistov a športovcov a v žiadnom z nich sme nezaznamenali nejaké závažné poškodenia. V prípade klasického kreatínu sme u jedincov, ktorí ho dlhšie užívali, nachádzali nevhodné zmeny a to hlavne v oblasti lymfatického systému, ale aj v iných orgánoch. Neodporúčam ani L – carnitín.
http://obchod.ronnie.sk/s-181-kre-alkalyn
http://obchod.ronnie.sk/s-294-kre-alkalyn-1500

Samozrejme, aby sa spaľoval tuk, je potrebné mať dobrú produkciu steroidov v nadobličkách čo sú vlastne hormonálne žľazy. Aj tu je množstvo steroidných prípravkov s rôznymi nevhodnými následkami na organizmus. Ale nájdu sa aj také, čo nemajú postranné účinky a skorej povzbudia nadobličky, aby produkovali viacej steroidných produktov, ktoré sa starajú o množstvo tekutiny v tele. Snažili sme sa znovu intuitívne overovať, ako sú na tom zdravotne jedinci, ktorí tento druh lieku užívali a nenašli sme nejaké vážnejšie následky. Samozrejme opakujem, že naše intuitívne skúmanie je orientačné.
Megabol Biosterol + Megabol Plasmex blood amino dobre doladí nadobličky a tvorbu steroidov, doladí ich fungovanie v ľudskom tele a nepriamo vysušuje telo
http://www.megabol.net/

Ďalší problém vo svaloch môžu spôsobiť uložené toxíny a tie možno prečistiť prípravkami na báze a obsahu saponínov.

Liečba dystrofie svalov – obnova činnosti svalov
http://www.tiansi.sk/?p=tiens_ikan_cell_rejuvenation_capsule…
Yucca – saponín
http://biocare.sk/eshop/produkt/yucca-shidigera

Potom tu máme prípravky na posilnenie rastu sily svalov a ich výkonnosť. Známa je bylinka a z nej prípravok Tribulus, ktorý si nechali v minulosti vyrobiť svetoznámi bulharskí vzpierači. Niektoré prípravky sú aj na ochranu svalov pri chudnutí, aby ich pri určitej diéte nelikvidoval vlastný organizmus.

Aminokyseliny
http://az-europe.eu/sk/biotech-usa-amino-st-5300-p92730/e/_K…
http://www.vivacitalis.eu/amino_free.html
http://www.muscleking.sk/predaj.php?kat=20
ScleroProtect
http://biocare.sk/eshop/produkt/scleroprotect
Tribulus na svaly
http://gym.sk/tribulus-terrestris-mg120-p-170.html
http://obchod.ronnie.sk/s-283-tribulus-terrestris-extra-80

Jedinečný prípravok je kolostrum. Ide o prvé mlieko, ktoré dostane napríklad novonarodené teliatko od matky. Toto mlieko je pre človeka nekonzumné, ale po úprave ako liek pomáha pri kvalitnej regenerácii nervstva, neurónov, nervových platničiek vo svaloch. Niektorým jedincom zobúdza rezervné kmeňové bunky alebo donúti v tele niektoré bunky, aby sa stali kmeňovými. Veštecky sme skúmali jedincov, ktorí brali doleuvedené kolostrum a zaznamenali sme u nich dobrý regeneračný vplyv práve na svalové platničky – skoro u všetkých. Upozorňujem, že naše testovanie treba brať iba ako orientačnú informáciu. Obnova svalov. Všetko prebieha pomocou spracovaného kolostra.

Kolostrum
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mlezivo

http://www.imunotop.sk/index_page.php?p=colostrum&s=new…
http://www.imunotop.sk/index_page.php?p=colostrum&s=pro…

Aby boli všetky možnosti pokope, tak tu máme ešte jeden malý zázrak a to kaukazské čierne múmio alebo hnedé múmio z rašelinísk. A ako vlastne súvisí múmio a svaly? Na prvý pohľad zdanlivo nijako. Pokúsili sme sa už viackrát skúmať obyvateľov Kaukazu a hlavne extrémne dlhoveké osoby. Výskum sme robili intuitívne a na diaľku. Nevedeli sme nájsť logické súvislosti užívania múmia a dlhovekosti a po určitom čase sme sa zastavili pri téme svaly a múmio. A tentokrát sme preskúmali svaly Kaukazanov a účinky múmia. Pokiaľ sme skúmali na úrovni svalových buniek, tak nič zaujímavé. Ale skúsili sme ísť veštecky ešte hlbšie a pozrieť sa mimozmyslovo na vnútro svalových buniek a tam sme našli zásadné rozdiely. V prvom rade treba upozorniť, že pokiaľ chcete užívaním múmia pozmeniť vnútro buniek k ich dlhovekosti, udržať ich dobrú chémiu ako kvalitne fungujúcu fabriku, tak múmium treba užívať minimálne 3 krát týždenne rozpustené vo vode a to na lačno a robiť tak viacej ako 2 roky. Pokiaľ múmio beriete iba pár mesiacov, tak to nestačí, aby sa svalové bunky modifikovali na špecificky silné bunky a produkovali do tela množstvo rastových a iných hormónov. Kaukazania užívaním múmia vytvorili jedinečný fenomén v dlhovekosti priamo vo svaloch. Podobné fenomény majú len niektorí jedinci v oblasti rašelinísk, keď dlhodobo užívajú aj hnedé múmio. Mimozmyslovo sme kontrolovali aj jedincov, ktorí nežijú v týchto oblastiach a múmio užívali mnoho rokov a trvalo. Aj u týchto všetkých bolo možné intuitívne vnímať vhodné genetické zmeny vo svalových bunkách a produkciu špecifických látok prospešných pre telo.

Čo je múmio
http://www.2012rok.sk/wp/zdrava-vyziva/2592-mumio-zazracne-o…
http://www.facebook.com/eugenika.sk
Odborný článok o čiernom múmiu
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mumio
O múmiu na anglickej Wikipédii
http://en.wikipedia.org/wiki/Shilajit
O múmiu na ruskej Wikipédii
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%91
Hnedé múmio
http://www.docsimon.sk/tovar/mumio-dr-popov-tbl-30x-200mg
Predajca múmia
http://www.detoxipan.sk/kategoria/bio-produkty/bio-kapsule/m…
-tDxqq8CFYUw3wod1yzkYg
http://www.mumio.sk/?gclid=CL2o857yqq8CFcZc3wodRHfuZw
http://www.mojalekaren.sk/pa-mumio-60cps/
Múmio s propolisom
http://zore.sk/shop/mumio-s-propolisom.html

Tu som si dovolil spraviť zoznam produktov, ktoré dokážu nepriamo podporiť proces chudnutia a proces spaľovania tukov. Tak isto môžu podporiť enzýmy priamo v tukových bunkách, aby odbúravali tuk. A zároveň napríklad srvátka je výborný vyživovací systém, ktorý udržuje chudnúcu osobu v chuti pracovať a podávať výkon. Tak isto sú tu prípravky, ktoré upravujú fungovanie nadobličiek ako dôležitého faktoru pri chudnutí a odpuchnutí tela.
Pri užívaní týchto produktov a dosiahnutia určitého výsledku treba prejaviť mnohomesačnú trpezlivosť.

Srvátka chudnutie
http://goo.gl/rZFDh

Srvátka na Wikipédii
http://goo.gl/Aj10A

Srvátka
http://wanda.atlas.sk/srvatka-nepriatel-vasej-nadvahy/wellne…
http://www.mlieko.sk/srvatka.php
http://www.bio-obchod.sk/produkt-1630/srvatka-susena.htm

Srvátkové izolanty
http://new.biomag.sk/show_article.php?id=165
http://www.maggi.sk/Magazin/Zdrava-kuchyne/Srvatka.aspx
http://www.osobne-zdravie.sk/chudnutie.9/chudnutie-srvatka.7…
http://www.aspczech.cz/page/1771.linie-syrovatka/

Weider CFM Whey proteín
http://www.bodyworld.sk/weider-cfm-whey-protein-908g-1016
http://www.obchod.sportujeme.sk/vyzivove-doplnky-protein-bie…

Srvátkové izoláty
http://www.bodyworld.sk/obchod/srvatkove-izolaty
http://www.facebook.com/BodyWorld.doplnky.vyzivy
http://obchod.ronnie.sk/s-393-cfm-protein-90-sacky

Scitec Nutrition
http://www.bodyworld.sk/scitec-nutrition-myomax-4540-g-129
http://www.bodyworld.sk/?searchString=scitec&reset=1&#0…
http://www.facebook.com/BodyWorld.doplnky.vyzivy

WPC
http://www.efitness.sk/sportova-vyziva-wpc-80-sacek/117684p/

Hydrolyzáty
http://www.4fitness.sk/proteiny/hydro-hydrolyzat-proteinu-80…

Goji – upravuje steroidy v nadobličkách
http://www.bio-24.sk/vyzivove-doplnky/bio-goji-stava-medicur…
QNT- Metapure Q2 + Hydravol akciový balíček
http://www.bodyworld.sk/qnt-metapure-q2-hydravol-akciovy-bal…
http://www.facebook.com/BodyWorld.doplnky.vyzivy

L-karnitín. Táto látka je často používaná a propagovaná v rôznych prípravkoch na chudnutie a niekedy je poriadne koncentrovaná a to už asi nebude to najlepšie pre organizmus a neodporúčam tieto látky užívať v žiadnej podobe. A tak isto je dosť nejasné, či sú vôbec výrobky s touto látkou účinné. V zásade je na vás, ako sa rozhodnete.

L-karnitín
Je látka, ktorá zintenzívňuje premenu tukov tým, že na seba viaže mastné kyseliny obsiahnuté v tukoch a umožňuje ich prechod cez mitochondrionálnu membránu bunky, kde sa z nich tvorí energia.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Karnit%C3%ADn
http://cs.wikipedia.org/wiki/Karnitin

Na záver je tu ešte jedna metóda na obnovu svalov a to je mikronatrhávanie svalov do bolesti, keď pri cvičení krivíte tvár a máte pocit, že vám niekto do svalu vrazil množstvo ihiel. Každá svalová partia sa cvičí samostatne a svedomito. Cvičí sa raz za mesiac. Všetko bolí a pri cvičení chcete už vrieskať od bolesti. Výsledok je mikronatrhávanie svalov a ich obnova, aj keď už ste minuli zásobu na prirodzenú obnovu svalov. Odporúčam kombinovať s dlhodobým užívaním múmia.

Zdroj foto: www.sxc.hu

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.