Ako potné žľazy likvidujú toxíny a odpadové látky

Z hľadiska likvidácie toxínov tela hrajú potné žľazy významnú úlohu. Aj keď väčšina ľudí sa nerada potí a často psychicky blokuje potenie. Prípadne používa rôzne kozmetické prostriedky na zabránenie potenia. Osobne som poznal osobu, ktorá roky rokúce bojovala s potením a to mimoriadne úspešne. Ale stačilo sa opýtať jej obličiek, ako si užívali tento stav.

Neodporúčam nikomu takto postupovať a blokovať prirodzený spôsob potenia. Potenie je potrebné, pretože zbavuje organizmus nežiaducich toxínov. A pokiaľ sa potíte a váš pot nepríjemne páchne, tak je niečo v neporiadku s obličkami a ich schopnosťou likvidovať toxíny tela. A je múdre s tým niečo robiť, a teda dať si u lekára alebo alternatívneho liečiteľa preveriť stav obličiek a celkovo toxicity tela.

Pokiaľ sa neprimerane a pravidelne potíte na nevhodnom mieste, je múdre, aby ste navštívili lekára a dali si spraviť operačný zákrok prípadne iným spôsobom riešili potenie na nevhodných častiach tela.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Samozrejme je múdre sa potiť na vhodných miestach ako je sauna, športovanie. Teda na miestach, kde je potenie prirodzené a vy dostanete zo seba toxíny cez kožu a potné žľazy. Treba si uvedomiť, že pravidelné potenie a odvádzanie toxínov cez potné žľazy pomáha obličkám, ktoré nemusia toľko pracovať a vlastne ich šetríte.

Je dokonca vhodné, aby si človek zaviedol v rámci športovania aktívny proces potenia. Aj staršia osoba si takýto systém môže v rozumnej miere dovoliť. A práve osoby staršie ako 60 rokov potrebujú proces potenia zintenzívniť a to z dôvodu stareckých procesov okolo obličiek. Niektorí starší jedinci si môžu pri športovaní dať aj acylpyrín, aby sa ešte viacej potili a dobre sa naobliekajú. Potenie je vítané a užitočné.

Pokiaľ osoba nemôže nejakým spôsobom športovať, alebo napr. kvôli srdcu nemôže ísť do sauny, tak sú tu ešte možnosti, aby sa potenie vyvolalo iba v určitej oblasti. Napríklad použije pás na potenie a chudnutie. V prípade chorobnosti obličiek a napríklad pri obličkovej nedostatočnosti je potenie jeden zo spôsobov zbavenia sa toxínov. Pokiaľ obličky nefungujú, tak potom je tu už iba možnosť čistenia krvi dialyzačným prístrojom, prípadne transplantácia obličiek.

Čo je to ľudská koža
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%BEa
Potenie a potné žľazy
http://sk.wikipedia.org/wiki/Potn%C3%A1_%C5%BE%C4%BEaza
Potenie a čo je to pot
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pot
Liečba nadmerného potenia
http://www.estheticon.sk/novinky/liecba-nadmerneho-potenia
Umelá oblička
http://sk.wikipedia.org/wiki/Umel%C3%A1_obli%C4%8Dka
Obličky
http://sk.wikipedia.org/wiki/Obli%C4%8Dka
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ledvina
http://en.wikipedia.org/wiki/Kidney
Dialýza, hemodialýza
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dial%C3%BDza
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hemodial%C3%BDza
http://www.hemodialyza.sk/
Sauna
http://cs.wikipedia.org/wiki/Sauna

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.