Ako postupuje Saša Pueblo pri alternatívnej diagnostike a liečbe rozkolísaného krvného tlaku a pulzov – III.

Pomer testosterónu a estrogénu. Pokiaľ má osoba príliš veľa estrogénu a minimum testosterónu a je to jedno, či žena, alebo muž, tak to vplýva na to, že krvný tlak klesá. Pokiaľ má osoba veľa testosterónu a minimum estrogénu, tak krvný tlak ide hore.

A často ide krvný tlak nečakane do extrémne nízkych hodnôt krvného tlaku a pulznosti, tak si na to treba dávať pozor. Vzpieračovi ťažkých váh sa paradoxne dáva užívať estrogén, aby sa stabilizovali vysoké hladiny testosterónu. A ženám s vysokými hladinami estrogénu treba tak isto na stabilizáciu krvného tlaku pridať testosterón. Pozor na rôzne látky tohto druhu, výber musí byť opatrný. Látky často narušujú imunitný systém.

Melatonín, serotonín, aminokyselina tryptofan a B6. Krvný tlak destabilizuje často aj to, že sa nedokážete poriadne vyspať a to z toho dôvodu, že sa zablokovala produkcia vyššie uvedených látok potrebných k hlbokému spánku. A hlavne to negatívne pôsobí na pulznosť na srdcovom svale a to z dôvodu destabilizácie psychiky a tvorby chemických látok v mozgu. Napríklad si treba uvedomiť, že biele neuróny okolo sivých neurónov celého mozgu produkujú také látky ako vnútorný heroín, vnútorné LSD a iné látky podobné tým umelo vyrábaným drogám. V niektorých prípadoch sa takáto produkcia v mozgu rozbehne a pri vnútornom heroíne nevie ísť do kľudu a pri abnormálnej produkcii vnútorného LSD zase nevie ísť do aktivity. Odporúča sa kontrola, koľko horeuvedených látok máte v krvi a nielen v noci, ale aj počas dňa.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Enzýmy tráviace a riadiace. Ide tu hlavne o tráviace enzýmy a tie produkuje pankreas. Tak isto ide o enzýmy, ktoré sa produkujú na rôznych miestach tela. Hovoríme aj o enzýmoch mladosti a je ich asi 1000. Svoju aktivitu končia asi v 30. roku života a môžeme hovoriť o skončení mladosti a začiatku starnutia. Tieto enzýmy sa tvoria v tukových bunkách svalov. Koncentračnými cvičeniami sa dá z nich udržať aj do staršieho veku nejakých 300.

Potom sú tu tráviace enzýmy a ich produkcia v pankrease. V 40. roku života sa ich produkcia destabilizuje, postupne slabne, je nekvalitná a na to dopláca trávenie celkovo a potom aj vyživovanie buniek. Do určitej miery je ich možné umelo dopĺňať do tela cez ústa alebo v prípade silného poškodenia trávenia aj cez kožu. Náhradnú tvorbu enzýmov možno dosiahnuť koncentračnými technikami do tenkého čreva a pečene. Tu sú skryté špecifické kmeňové bunky a je ich možné aktivovať.

Potom tu máme enzýmy, ktoré organizujú činnosť hormonálnych látok a v podstate aj všetkej chémie. Tieto látky možno dostávať do tela z oblasti športovej výživy. Označenie esenciálne aminokyseliny, ktoré sú základom pre tvorbu enzýmov tohto druhu. Treba si uvedomiť, že po 40. roku života už trávenie nemusí dodať tých 20 základných aminokyselín do tela a tvorba enzýmov sa pozvoľna spomaľuje a stáva sa nekvalitná. Pokiaľ nie je dostatok enzýmov v tele, tak je ťažké pre organizmus rozume riadiť chémiu tela a to nepridáva na stabilite krvného tlaku a pulznosti. A treba to riešiť priamo výživou cez ústa alebo aj cez kožu.

Lymfatické riečište a predĺžená miecha. Ide o to, že lymfatický systém má v tele svoj dôležitý význam. Začína lymfatickými špongiami okolo krku, rozkroku a každého kĺbu na ľudskom tele. Máme lymfatické veľké dráhy podobné cievam. A potom nekonečné more vlásočníc idúcich okrem mozgu skoro všade do orgánov až k bunkám. Na povrchu lymfatického systému sú nervové zakončenia. Pohyb krvnej plazmy zabezpečujú svaly tela a nie srdcový sval. A zistili sme, že osoby s nízkym krvným tlakom majú mimoriadne aktívny nervový systém na lymfatických dráhach a aktivita nervstva na cievach a žilách je mimoriadne slabá. To najčastejšie spôsobuje predĺžená miecha v hlave. Pri fyzickej aktivite má byť viacej aktívne nervstvo ciev a žíl. Ale keď idem oddychovať, tak situácia sa musí zmeniť a aktivita, krvný tlak a krvná plazma sa presúva do lymfatického riečišťa a stúpa aktivita nervových zakončení na lymfatickom riečišti a na krvnom riečišti aktivita nervstva má klesať.

A tu to všetko začína, treba opraviť predĺženú miechu a jej schopnosť regulovať aktivity nervstva v lymfatickom a krvnom systéme. A do určitej miery regulovať aj tlak mozgovomiešneho likvoru. Lymfatický systém do mozgu a miechy nezasahuje a nie je tam prítomný. Buď tu pomáhajú lieky od lekárov na upravenie aktivít predĺženej miechy, alebo je tu alternatíva na báze látok obsahujúcich kakao a škoricu. Prípadne koncentračné cvičenia, ktoré precvičia neuróny v tejto oblasti a v priebehu asi pol roka sa dokážu normalizovať a prepínať z ciev a žíl na lymfatické riečište a naopak podľa toho, či oddychujeme, alebo sa aktívne hýbeme.

Trvalá toxicita v tele a jej uvoľňovanie. V tele s môžu hromadiť rôzne toxické látky a tie sa môžu z rôznych dôvodov začať uvoľňovať do krvi. To môže spôsobiť prechodné zvyšovanie krvného tlaku. U iných osôb uvoľňujúce toxické látky môžu naopak dočasne znižovať krvný tlak. Zároveň prebytky toxínov v krvi u jednej osoby zvyšuje počet tepov alebo znižuje. Je to komplikované z dôvodu, že nedostatok môže vyvolať rôzne odlišné reakcie. A tak sa treba postarať, aby sa z buniek tieto toxíny dostali preč. V tomto smere je spoľahnutie na krémy Matuzalem, ktoré dokážu vyčistiť aj vnútro buniek. Je to produkt vytvorený na báze biotechnológií a máme ich výborne overené. Napríklad v oblasti nôh sa po 50. roku života ukladajú toxíny a ničia nakoniec oblasť nôh. A tu sa Matuzalem ráta dvakrát. Ale nie sú zlé aj detoxikačné náplasti.

Možné poruchy mozgovomiešneho moku. Je to tekutina, ktorá sa tvorí v mozgových dutinách a je dôležité, čo obsahuje. Nás tu bude zaujímať, aby likvor obsahoval potrebné živiny. A treba si uvedomovať, že obsahuje mimoriadne chemicky upravené živiny a keď chýbajú a to v staršom veku chýbajú vždy, tak to potom negatívne pôsobí na fungovanie väčšiny neurónov mozgu. Likvor má aj svoj tlak a keď je nízky, tak to zvyčajne vedie k zvyšovaniu krvného tlaku v žilách a cievach. Riešenie je obnoviť aktivity likvoru a to napríklad jedením prasačích mozočkov alebo užívanie vyživovacích doplnkov na báze tubulínov. Sú to výrobky z hovädzieho mozgu alebo iných orgánov rôznych zvierat.

Možné poruchy srdcovej nedostatočnosti a únavy srdca. Srdce tu budeme chápať ako špeciálnu svalovinu organizovanú do 4 komôr ako v systéme pumpy, ktorá do dvoch komôr naťahuje krv zo žíl a v dvoch komorách naťahuje krv z ciev – cievy majú červené krvinky s kyslíkom. Srdce je zároveň aj riadiace centrum na koordináciu pre doladenie chemických a fyzikálnych reakcií organizmu. A pokiaľ príde k tomu, že sa systém rozladí a nedohodne na spoločnom postupe, tak treba systém aj tak udržať a srdce musí pozmeniť svoju činnosť. Prílišné a neustále menenie normálneho chodu srdca za náhradné fungovanie prináša časom jeho trvalé oslabovanie.

Srdce izolované v staršom veku od fyzického tela. Človek starne a srdce starnúcej osoby sa izoluje od tela a nefunguje v jeho prospech. Osoby často pocítia bolesť v srdcovom svale a začínajú chrániť srdce a nútiť často mozog, aby mu nejako pomáhal. A to nie je dobrý trend. V staršom veku strácajú osoby fyzickú kondíciu celkovo, strácajú výkon svalov a aj bioenergiu celkovo, ktorá sa produkuje vo svaloch vďaka mitochondriám vo vnútri svalových buniek. Sú to malé makroelektrárne bioenergie pre ľudské telo. A táto bioenergia bude chýbať pri nervstve, ktoré dáva elektrické impulzy na to, aby srdce pumpovalo, nasávalo a tlakovalo krv v cievach a žilách. Je možné si špeciálnymi pilates cvičeniami zobudiť náhradné svalstvo pod nosným svalstvom. Prípadne cvičiť svaly v posilňovni – mikronatrhávať a ozdravovať mikropoškodením a takto ich udržať v aktívnom a vitálnom stave. Nepríjemné to cvičenia.

Srdce a kardio cvičenia, rýchlostné svaly a veľkosť svalu. Srdce rýchlostných cyklistov je nádherne veľké a silné. Keď prestanú cvičiť, ich srdcový sval sa zmenší. A u niektorých starších ľudí je tak málo pohybu, že srdcový sval je ako kus handry a rýchlostné drobné svaly v svalovine zanikli. A tak staršia osoba by si mala udržať rýchlostné cvičenia napríklad na fit lopte. Jednoducho, keď sa vytratia rýchlostné cvičenia a rýchle pohyby, tak na to doplatí srdcový sval svojou celkovou slabosťou a aj veľkosťou.

Treba si dávať pozor aj na to, v akom zdravotnom stave máte jednotlivé orgány tela. Pokiaľ budete mať dlhodobo chorú pečeň, tak sa niektorá časť srdca zväčší a tak isto pri chorých pľúcach alebo obličkách. A to nie je dobrý stav pre srdce.

Dôležitá je aj samotná výživa srdca. Do srdca idú cievky, žilky a lymfatické vlásočnice a treba dobrá výživa srdcového svalu. V staršom veku je v zásade vždy poškodené trávenie a telo nedostáva dostatok živín. A tak ho treba dodávať v športových vyživovacích doplnkoch. Prípadne živiny dostať do tela cez kožu, čo je zaujímavý spôsob vyživovania sa a zároveň aj liečba a ozdravenie trávenia.

Možné poruchy ciev a žíl. V tomto prípade ide o diagnostiku, v akom stave sú cievy, žily a sieť lymfatických štruktúr. Treba si uvedomiť, že v staršom veku je tendencia, znižovať počet drobných cievok a žiliek. Cievy a žily sa môžu zanášať vápnikom, cholesterolom a jednoducho sa upchávať, hrubnúť z dôvodu vysokého krvného tlaku. Z dôvodu nízkeho krvného tlaku, ktorý trvá v organizme príliš dlhé roky, sa môžu vlásočnice zmenšovať a zanikať. Jednoducho sa strácajú. Problém je aj zanikanie alebo malá funkčnosť nervových zakončení na cievkach a žilkách. Problém na koncoch cievok a žiliek aj chemického charakteru a to nedostatočná chemická aktivita alebo príliš silná nervová aktivita. Prípadne neustála aktivita a neschopnosť ju stíšiť alebo príliš tiché a bez možnosti poriadne aktivovať.

Do tejto kategórie treba zahrnúť aj takzvaný medzibunkový priestor. Príklad: máme tu pečeň a v nej bunky. Asi tisíc buniek pečene je zoskupených spolu a obklopených bunkovou blanou a do tohto priestoru cievy a lymfy dodávajú živiny a zároveň žily odoberajú prebytočné a často toxické látky. A napríklad v staršom veku skoro u každej osoby je priestor upchávaný prebytkami lepku a blokujú riadne vyživovanie a čistenie buniek. A tak s konzumáciou lepku v staršom veku rozumne. Je vhodné napríklad držať rôzne diéty a telo sa postupne zbaví prebytočných látok, ktoré zanášajú cievy, žily a medzibunkový priestor.

Ďalšou devastáciou sú žily na nohách, kde sa zničia alebo znefunkčnia vnútorné drobné vrátka, ktoré pomáhajú žilám ťahať žilovú krv z nôh do hornej častí pľúc so srdcom.

Problémom môže byť aj príliš riedka alebo príliš zahustená krv. Nesporne to zaťažuje aj stav ciev a žíl. Prípadná tvorba trombóz a embólií ako zrazenín v ľudskom tele narastá. Treba si v staršom veku dať pozor na zranenia, modriny, vyvrtnuté členky. Môžu byť príčinou krvných zrazenín. A treba si na to dávať pozor a v týchto prípadoch užiť riediče krvi aspirín, komonicu lekársku alebo lieky od lekárov.

Možné poruchy neurónov a nervstva. V ľudskom tele máme skoro 50 druhov neurónov. Tie najdlhšie voláme nervstvo. Potom sú tam tie na myslenie a to sú sivé neuróny a k nim biele neuróny, ktoré produkujú rôzne chemické látky pre samotné neuróny. Problém nastáva v prípade, keď je napríklad nervový systém poškodzovaný neprimeranou imunitnou reakciou bielych krviniek. Útočia neprimerane aj na zdravé bunky a majú radi hlavne nervové bunky. A pokiaľ prekročí poškodzovanie neurónov a nervových zakončení asi tak 20 % z celého systému, tak môže to mať aj vplyv na dočasne vysoký alebo nízky tlak a aj na počty pulzov. Podobné stavy nastupujú u osôb starších ako 50 rokov a u týchto osôb už je to vec starnutia a postupného oslabovania nervových aktivít. Napríklad sa v tele týchto osôb mení pravidlo, že práva časť mozgu riadi ľavú časť tela a ľavá časť mozgu pravú časť tela. A podobné pravidlo platí aj u očí. A toto pravidlo spravidla končí po 50. roku života a aj nervový systém sa musí naučiť fungovať inak. Jednoducho po 50.roku života treba počítať s tým, že nervová sústava bude slabšia, nedostatočne pružne reagovať na zmeny a postupne bude odumierať. A toto všetko sa môže odraziť na krvnom tlaku a pulze. Riešením je užívanie napríklad tekutého a práškového kolostra a to aj počas niekoľkých rokov. Pomáha to zregenerovať nervstvo a nervové zakončenia. Je tu aj možnosť meditačných koncentrácií na nervstvo v tele a prinútiť ho k aktívnemu deleniu. U niektorých jedincov sa prekvapujúco môžu neurónové bunky deliť a obnovovať. Ale väčšina ľudí nemá to šťastie a neurónové a nervové bunky sa jednoducho nedelia. Koncentrovanou meditáciou je možné po pol roku aktívnych meditácií prinútiť nervové bunky k obnove. Nové nervové bunky sa môžu za určitých jedinečných okolností tvoriť aj z uvoľnených tukových buniek.

Možne poruchy z dôvodu nedostatku enzýmov či už pre trávenie, alebo koordináciu hormonálnej a chemickej činnosti. V ľudskom tele by sa malo tvoriť v hrubom odhade asi 10 enzýmov a určité množstvo koenzýmov. Ide o látky, ktoré napríklad do 30. roku života zabezpečujú mladosť. Potom je tu asi tak 3 000 enzýmov pre riadenie trávenia a samotné trávenie. Potom je tu asi 7 000 enzýmov pre riadenie chemických pochodov a hlavne hormonálnych látok. Keď chýbajú, tak je v tele chaos a to môže pôsobiť na zvyšovanie krvného tlaku. U iných osôb nedostatok enzýmov môže naopak dočasne znižovať krvný tlak. Zároveň nedostatok enzýmov u jednej osoby zvyšuje počet tepov alebo znižuje. Je to komplikované z dôvodu, že nedostatok môže vyvolať rôzne odlišné reakcie.

Prečo v tele chýbajú enzýmy? V prvom rade preto, že už samotné trávenie nie je schopné získať z potravy aminokyseliny a z nich sa potom tvoria enzýmy. Našťastie je tu športová výživa a je možné aj počas choroby alebo procesov starnutia dostať do tela hotové aminokyseliny. Niekedy ani aminokyseliny neprejdú do trávenia a potom ich treba dostať cez kožu rozdrvené v kokosovom oleji. Samozrejme je potrebné vedieť si zdiagnostikovať veštecky, koľko je v krvi aminokyselín.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.