Zákroky v estetickej dermatológii

ZÁKROKY V ESTETICKEJ DERMATOLÓGII
Zoznam zákrokov a ošetrení v estetickej dermatológii. Plastické operácie, výplne, laserové ošetrenie, prístrojové ošetrenie – rádiofrekvenčné, ultrazvukové, infračervené.
Dátum: 2015

Plastická chirurgia – invazívne zákroky
Operácia viečok. Plastika viečok odstraňuje nadbytočnú kožu, tuk a sval z horných a dolných očných viečok. Zákrok prebieha v lokálnej anestéze
www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/operacia…
Facelift a necklift – lifting tváre a krku je vhodný u pacientov s viditeľným výrazným poklesom mäkkého tkaniva dolnej časti tváre, krku
www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/facelift…
Foreheadlift a browlift
– lifting čela a obočia. Operácia spočíva v dvihnutí a napnutí poklesnutých a ochabnutých štruktúr. Zákrok sa vykonáva v lokálnej, v prípadne v celkovej anestéze.
www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/browlift…
Lipofilling – výplne vlastným tukom. Podstatou zákroku je, že tuk, ktorý získame odsatím z iných častí tela využijeme ako výplň.
www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/vyplne-t…
Silikónové tvárové implantáty
na zvýraznenie alebo vystuženie tvárového skeletu najmä v oblasti lícnych kostí, brady a dolnej čeľuste.
www.esthetic.sk/45/tvarove-implantaty-novinka/
Brachioplastika – vypnutie kože ramien. Pri nadmernej redukcii hmotnosti sa často stáva, že medzi ramenom a lakťom dochádza k ovisnutiu kože. Tento stav je možné riešiť chirurgickým odstránením nadbytku kože i podkožia.
www.envyclinic.sk/sk/oddelenia-a-zakroky/brachiopl…

Výplňové ošetrenie
Botulotoxín – vyhladenie vrások. Je to injekčná metóda na korekciu mimických vrások. Aplikáciou oslabujeme až inaktivujeme mimické svaly, ktoré sa podieľajú na tvorbe mimických vrások
www.paliatka.eu/sk/zakroky/omladenie_tvare/omladen…
Mezoterapia je ošetrenie, pri ktorom sa do pleti rovnomerne injektuje gél s obsahom vitamínov, výživných látok a nezosieťovanej kyseliny hyalurónovej
www.lumines.sk/mezoterapia-celkove-omladenie-pleti
Mezoterapia kmeňovými bunkami
. Ide o metódu, pri ktorej sa injekčne aplikuje zmes peptidov, rastových hormónov a výťažku z kmeňových buniek.
www.esthetic.sk/92/omladzovanie-kmenovymi-bunkami/
Sculptra je nový typ injekcie, ktorý obsahuje kyselinu poly-L-mliečnu. Tá účinkuje stimulačne na tkanivá. Pomáha nahradiť stratený kolagén a kyselinu hyaluronovú na tvári, vypne pokožku a stimuluje vaše tkanivá k produkcii vlastného materiálu, ktorý následne vypĺňa hĺbkové tvárové záhyby a vrásky.
www.medicalmkp.sk/zakroky/tvar/kyselina-polymliecn…
Lipofilling
– jedná sa o jednoduchý ambulantný výkon, pri ktorom sa odoberie malý objem podkožného tuku, ktorý sa použije na vyplnenie vrások, lícnych kostí, kruhov pod očami, pier, či korekciu kontúr tváre.
www.iem.sk/page/uvod/korektivna-dermatologia/zakro…
Radiesse objemová výplň. Injekčnou aplikáciou Radiesse objemová výplň sa okamžite poskytne objem a vypnutie potrebné pre zmiernenie príznakov starnutia, a to vďaka v produkte obsiahnutým mikrosféram založeným na vápniku a géle.
www.royalclinics.sk/radiesse-objemova-vypln-vrasok…

Laserové ošetrenie
CO2 laserový resurfacing tváre. CO2 Laser vytvára na pleti tisíce jemných mikroskopických bodov oddelených neporušenými úsekmi pokožky stimuluje jej obnovu a novotvorbu.
www.dermacenter.sk/?a=co2-laserovy-resurfacing-tva…
Laserová liečba vypadávania vlasov – biostimulačným laserovým hrebeňom
www.dermatrend.sk/bb/index.php?page=news&act=…
Q-SWITCH laser prejde hlboko do pokožky čím dochádza k zlepšeniu štruktúry pleti a celkovému ozdraveniu pleti, odstráneniu vrások, pigmentových škvŕn. Vďaka preniknutiu do pokožky sa tento laser využíva na odstránenie tetovania.
www.dermacenter.sk/?a=q-switch-laser-1&w=nr
Ošetrenie pleti laserom.
Fotorejuvenizácia Skinlight a regenerácia kožných štruktúr, vyhladenie vrások, odstraňovanie nadmerného ochlpenia, odstraňovanie cievnych prejavov – metličkové cievky, bradavice, jazvy
www.paracelsi.sk/sk/index.php
Laserová rejuvenizácia je metóda pozostávajúca z piatich až šiestich ošetrení prístrojom Depilight. Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
www.dermacenter.sk/?a=laserova-rejuvenizacia-8&#03…

Peelingy a čistenie pleti
Chemický peeling sa využíva na liečbu jemných i hlbších vrások, odstránenie pigmentových zmien na koži, redukciu jaziev po akné a využíva sa aj na liečbu rôznych kožných ochorení. Využívajú sa najmä tzv. ovocné kyseliny a z nich hlavne kyselina glykolová
www.ldc.sk/bratislava/chemicky_peeling.html
Mechanický peeling – mikrodermabrázia
. Prúdom mikrokryštálov sa jemne odstraňujú zrohovatelé bunky z povrchu pokožky čím sa dosiahne okamžitý efekt zjemnenia a prekrvenia pleti
www.ldc.sk/bratislava/mikrodermabrazia.html
Sonoforéza (skin scrubber) bezbolestne a šetrne čistí pleť pôsobením ultrazvukového vlnenia a odstraňuje odumreté kožné bunky na princípe emulgovania (rozptyľovania) tuku a nečistôt z pórov a ich stieranie z pleti špachtľou.
healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/nei…

Prístrojové ošetrenie
Secret – frakčná mikroihličková rádiofrekvencia. Mikroihličky preniknú do kože priamo ku kolagénovým a elastickým vláknam, kde sa emituje /vypustí/ kontrolované množstvo tepelnej energie. Cielené prehriatie kolagénnych vlákien ma za následok tzv. zmrštenie kolagénu, čo vedie k okamžitému vypnutiu kože a následne prichádza k produkcii nových kolagénnych vlákien, čo zabezpečí po sérii 2-3 ošetrení dlhodobý efekt spevnenia a vypnutia kože.
www.ldc.sk/bratislava/secret.html
Mezoterapia prístrojová – microneedling aktivuje v pokožke tvorbu vlastného kolagénu s dlhodobým efektom. Pomocou “pera” s nástavcom, s drobnými, pravidelne do nastaviteľnej hĺbky vysúvajúcimi sa ihličkami sa aplikuje do strednej vrstvy kože kyselina hyalurónová a roztoky s obsahom stimulujúcich látok
www.lstyle.sk/nase-sluzby/esteticka-dermatologia/m…
Dracula terapia – liečba obohatenou plazmou
na vyhladenie vrások a naštartovanie tvorby kolagénu v povädnutej koži
www.esthetic.sk/91/dracula-terapia/
Cryomezolift – účinkom kombinácie chladu a mezoterapie dochádza k regenerácii pokožky, pleť sa revitalizuje, hydratuje, omladzuje, obnovuje sa pevnosť a vypnutie pokožky, odstraňujú sa pigmentové škvrny.
www.tomar.sk/sluzby/tvarove-osetrenia/cryomezolift
Thermage lifting s kmeňovými bunkami
vyžaduje jedno ošetrenie, ktorého výsledný efekt pretrváva niekoľko rokov. Využíva patentovanú rádiofrekvenciu, ktorá zohrieva vnútorné vrstvy pokožky. Zákrok je bez chirurgie, bez celkovej anestézie a injekcií.
www.tomar.sk/sluzby/tvarove-osetrenia/thermage-lif…

Rádiotermolifting, ošetrenie rádiofrekvenciou. Po ošetrovanej partii sa prechádza sondou, cez ktorú rádiofrekvencia z prístroja preniká do kože.
www.dermacenter.sk/?a=radiotermolifting-1&w=n…
Oxygenoterapia – kyslíková kúra pre celkové ošetrenie pleti s okamžitým liftingovým efektom. Podstatou ošetrenia je aplikácia vysoko koncentrovaného kyslíka v kombinácii s účinnými sérami priamo na pokožku.
www.tomar.sk/sluzby/tvarove-osetrenia/oxygenoterap…
Vysokofrekvenčná terapia – DC HF Therapy. Táto terapia funguje na princípe vysokofrekvenčného prúdu, ktorý dezinfikuje, má antiseptické účinky, sťahuje póry, okysličuje a upokojuje pokožku, má vysokú účinnosť pri vypadávaní vlasov
www.dermacenter.sk/?a=vysokofrekvencna-terapia-1&#…
Galvanizácia pleti spočíva v používaní galvanických elektród pod povrchom pokožky, čím sa stimuluje, prekrví a bude pevnejšia.
healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/nei…

Fotomasáž tonizuje pokožku, zlepšuje jej elasticitu a redukuje vrásky. Využíva energiu svetla na vytvorenie biologického fotostimulačného pôsobenia s postupným revitalizačným účinkom tkaniva.
healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/nei…
Fotosmooth 3D – metóda je založená na kombinácii bipolárnej rádiofrekvenčnej a infračervenej energie a špeciálne vyvinutá na spevnenie ochabnutej pokožky.
www.ldc.sk/bratislava/fotosmooth3d.html
Exilis Elite – neinvazívny face lifting.
Prístroj funguje na unikátnom princípe spoločného pôsobenia ultrazvukovej a rádiofrekvenčnej energie.
www.lstyle.sk/nase-sluzby/esteticka-dermatologia/e…
Sono hydrolipoklasia je zdravotné ošetrenie založené na podkožnom prenikaní fyziologického alebo sterilného roztoku pre rozpúšťanie tukových buniek, nasledované ošetrením oblasti infiltrácie pomocou nízkofrekvenčného ultrazvuku.
www.dermacenter.sk/?a=sono-hydrolipoklasia&w=…
Ozonizér – najúčinnejšia metóda kozmetického ošetrenia pre aknóznu pleť. Prístroj vytvára vysoké napätie, ktoré vzniká transformáciou striedavého prúdu.
healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/nei…

Ostatné
Zúženie tváre – V-SHAPE. Nový neinvazívny spôsob, ako získať užšiu tvár a výraznejšie lícne kosti
www.envyclinic.sk/sk/oddelenia-a-zakroky/zuzenie-t…
Fibrogen – pomocou vlastných buniek fibroblastov dochádza k reštrukturalizácii podkožia
plastickachirurgia.sk/zakroky/esteticka-dermatolog…
Mezolift pomocou mezonití je šetrné ošetrenie. Nite zavedené do kože majú 2 efekty: niť robí podporu tkaniva, ktoré má tendenciu klesať a navodzuje novotvorbu kolagénu, čím sa spevnenie ešte umocňuje.
www.lstyle.sk/nase-sluzby/esteticka-dermatologia/a…

Články
Čo je kyselina hyaluronová a kto je vhodný kandidát na výplň vrások? (Dr. Pleva radí)
www.medicalmkp.sk/co-je-kyselina-hyaluronova-a-kto…
Kedy je vhodný botox a kedy kyselina hyaluronová? (Dr. Pleva radí)
www.medicalmkp.sk/kedy-je-vhodny-botox-a-kedy-kyse…
Mezoterapia – vitamínová bomba pre vašu pleť
www.medicalmkp.sk/mezoterapia-vitaminova-bomba-pre…
Plné a zvodné pery? Ľahko a jednoducho
ulk.sk/2015/11/plne-a-zvodne-pery-lahko-a-jednoduc…
Nesnažím sa meniť vzhľad ľudí za každú cenu
somjedinecomam.sk/2014/03/dermatolog-mudr-michaela…
Nebezpečný biznis s fejkami, za ktorý zaplatíte ohavnosťou
gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/nebezpecny-biznis-f…

Videá
Najefektívnejšie omladzujúce techniky
vimeo.com/142361494
Diamantová mikrodermabrázia
www.youtube.com/watch?v=9JEJFPISK6I
Ultrazvukové čistenie pleti – Skin Scrubber. SALON IX.
www.youtube.com/watch?v=SBW6w0ipAqM
Injekční výplně a vyhlazení vrásek (botulotoxin a kyselina hyaluronova)
www.youtube.com/watch?v=r8SxHYazQ9Y
Mezoterapia – hydratácia tváre – Estetická dermatológia
www.youtube.com/watch?v=RERPrlt_oL8
Oxygenoterapia ošetrenie pleti kyslíkom wellness Cvičte sk
www.youtube.com/watch?v=0ZGQvBXs4nc
Mediskin- Drakula terapia
www.youtube.com/watch?v=cj_hwBnwVeA
Laserový MEZOLIFT, obnova a lifting pokožky – zákrok, ÚLK
www.youtube.com/watch?v=90g3V9QzRqo
CO2 resurfacing, BELLEZA centrum
www.youtube.com/watch?v=vFsCx7D67Z8

Radiofrekvence v Asklepionu
www.youtube.com/watch?v=z-3jMevyb8U
VIVACE – mikroihličková rádiofrekvencia, BELLEZA centrum
www.youtube.com/watch?v=r0rylGxipUA
Niťový lifting – fitneska Bibiana
www.youtube.com/watch?v=KK6rIMA2fGU
ENVY CLINIC – ENVY LIFT – 3D metóda omladenia (botulotoxín a kyselina hyalurónová)
www.youtube.com/watch?v=XnEU1RoRQ_Y
Photodynamische Therapie
www.youtube.com/watch?v=rAK33wUi8sI
Pigmentové škvrny a vrásky – CRYOMEZOLIFT
www.youtube.com/watch?v=RGeRh1K4YQg
Rádiotermolifting- ošetrenie podtlakovou rádiofrekvenciou
www.youtube.com/watch?v=ZBKXYHkZ9vI

Obrázky pred a po operácii
www.royalclinics.sk/fotogaleria/c/nosno-ustne-vras…
www.estheticon.sk/pred-po-obrazky

Súvisiaca téma: Dermatológia

KATALÓG: PLEŤ