Loading...
 

ZÁKROKY V ESTETICKEJ DERMATOLÓGII

Zoznam zákrokov a ošetrení v estetickej dermatológii. Plastické operácie, výplne, laserové ošetrenie, prístrojové ošetrenie - rádiofrekvenčné, ultrazvukové, infračervené.
Dátum: 2015

dermatologia-zakroky.jpg

Plastická chirurgia – invazívne zákroky
Operácia viečok. Plastika viečok odstraňuje nadbytočnú kožu, tuk a sval z horných a dolných očných viečok. Zákrok prebieha v lokálnej anestéze
http://www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/operacia-viecok/
Facelift a necklift – lifting tváre a krku je vhodný u pacientov s viditeľným výrazným poklesom mäkkého tkaniva dolnej časti tváre, krku
http://www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/facelift/
Foreheadlift a browlift – lifting čela a obočia. Operácia spočíva v dvihnutí a napnutí poklesnutých a ochabnutých štruktúr. Zákrok sa vykonáva v lokálnej, v prípadne v celkovej anestéze.
http://www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/browlift/
Lipofilling - výplne vlastným tukom. Podstatou zákroku je, že tuk, ktorý získame odsatím z iných častí tela využijeme ako výplň.
http://www.paliatka.eu/sk/zakroky/operacie_tvare/vyplne-tukom/
Silikónové tvárové implantáty na zvýraznenie alebo vystuženie tvárového skeletu najmä v oblasti lícnych kostí, brady a dolnej čeľuste.
http://www.esthetic.sk/45/tvarove-implantaty-novinka/
Brachioplastika - vypnutie kože ramien. Pri nadmernej redukcii hmotnosti sa často stáva, že medzi ramenom a lakťom dochádza k ovisnutiu kože. Tento stav je možné riešiť chirurgickým odstránením nadbytku kože i podkožia.
http://www.envyclinic.sk/sk/oddelenia-a-zakroky/brachioplastika

Výplňové ošetrenie
Botulotoxín - vyhladenie vrások. Je to injekčná metóda na korekciu mimických vrások. Aplikáciou oslabujeme až inaktivujeme mimické svaly, ktoré sa podieľajú na tvorbe mimických vrások
http://www.paliatka.eu/sk/zakroky/omladenie_tvare/omladenie_tvare-menu4/
Mezoterapia je ošetrenie, pri ktorom sa do pleti rovnomerne injektuje gél s obsahom vitamínov, výživných látok a nezosieťovanej kyseliny hyalurónovej
http://www.lumines.sk/mezoterapia-celkove-omladenie-pleti
Mezoterapia kmeňovými bunkami. Ide o metódu, pri ktorej sa injekčne aplikuje zmes peptidov, rastových hormónov a výťažku z kmeňových buniek.
http://www.esthetic.sk/92/omladzovanie-kmenovymi-bunkami/
Sculptra je nový typ injekcie, ktorý obsahuje kyselinu poly-L-mliečnu. Tá účinkuje stimulačne na tkanivá. Pomáha nahradiť stratený kolagén a kyselinu hyaluronovú na tvári, vypne pokožku a stimuluje vaše tkanivá k produkcii vlastného materiálu, ktorý následne vypĺňa hĺbkové tvárové záhyby a vrásky.
http://www.medicalmkp.sk/zakroky/tvar/kyselina-polymliecna/sculptra/
Lipofilling - jedná sa o jednoduchý ambulantný výkon, pri ktorom sa odoberie malý objem podkožného tuku, ktorý sa použije na vyplnenie vrások, lícnych kostí, kruhov pod očami, pier, či korekciu kontúr tváre.
http://www.iem.sk/page/uvod/korektivna-dermatologia/zakroky/antiaging-omladzovacie-zakroky/lipofilling/
Radiesse objemová výplň. Injekčnou aplikáciou Radiesse objemová výplň sa okamžite poskytne objem a vypnutie potrebné pre zmiernenie príznakov starnutia, a to vďaka v produkte obsiahnutým mikrosféram založeným na vápniku a géle.
http://www.royalclinics.sk/radiesse-objemova-vypln-vrasok.xhtml

Laserové ošetrenie
CO2 laserový resurfacing tváre. CO2 Laser vytvára na pleti tisíce jemných mikroskopických bodov oddelených neporušenými úsekmi pokožky stimuluje jej obnovu a novotvorbu.
http://www.dermacenter.sk/?a=co2-laserovy-resurfacing-tvare-1
Laserová liečba vypadávania vlasov - biostimulačným laserovým hrebeňom
http://www.dermatrend.sk/bb/index.php?page=news&act=87
Q-SWITCH laser prejde hlboko do pokožky čím dochádza k zlepšeniu štruktúry pleti a celkovému ozdraveniu pleti, odstráneniu vrások, pigmentových škvŕn. Vďaka preniknutiu do pokožky sa tento laser využíva na odstránenie tetovania.
http://www.dermacenter.sk/?a=q-switch-laser-1&w=nr
Ošetrenie pleti laserom. Fotorejuvenizácia Skinlight a regenerácia kožných štruktúr, vyhladenie vrások, odstraňovanie nadmerného ochlpenia, odstraňovanie cievnych prejavov – metličkové cievky, bradavice, jazvy
http://www.paracelsi.sk/sk/index.php
Laserová rejuvenizácia je metóda pozostávajúca z piatich až šiestich ošetrení prístrojom Depilight. Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
http://www.dermacenter.sk/?a=laserova-rejuvenizacia-8&w=ba

Peelingy a čistenie pleti
Chemický peeling sa využíva na liečbu jemných i hlbších vrások, odstránenie pigmentových zmien na koži, redukciu jaziev po akné a využíva sa aj na liečbu rôznych kožných ochorení. Využívajú sa najmä tzv. ovocné kyseliny a z nich hlavne kyselina glykolová
http://www.ldc.sk/bratislava/chemicky_peeling.html
Mechanický peeling - mikrodermabrázia. Prúdom mikrokryštálov sa jemne odstraňujú zrohovatelé bunky z povrchu pokožky čím sa dosiahne okamžitý efekt zjemnenia a prekrvenia pleti
http://www.ldc.sk/bratislava/mikrodermabrazia.html
Sonoforéza (skin scrubber) bezbolestne a šetrne čistí pleť pôsobením ultrazvukového vlnenia a odstraňuje odumreté kožné bunky na princípe emulgovania (rozptyľovania) tuku a nečistôt z pórov a ich stieranie z pleti špachtľou.
http://healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/neinvazivna-dermatologia/skin-scrubber-sonoforeza

Prístrojové ošetrenie
Secret - frakčná mikroihličková rádiofrekvencia. Mikroihličky preniknú do kože priamo ku kolagénovým a elastickým vláknam, kde sa emituje /vypustí/ kontrolované množstvo tepelnej energie. Cielené prehriatie kolagénnych vlákien ma za následok tzv. zmrštenie kolagénu, čo vedie k okamžitému vypnutiu kože a následne prichádza k produkcii nových kolagénnych vlákien, čo zabezpečí po sérii 2-3 ošetrení dlhodobý efekt spevnenia a vypnutia kože.
http://www.ldc.sk/bratislava/secret.html
Mezoterapia prístrojová – microneedling aktivuje v pokožke tvorbu vlastného kolagénu s dlhodobým efektom. Pomocou “pera” s nástavcom, s drobnými, pravidelne do nastaviteľnej hĺbky vysúvajúcimi sa ihličkami sa aplikuje do strednej vrstvy kože kyselina hyalurónová a roztoky s obsahom stimulujúcich látok
http://www.lstyle.sk/nase-sluzby/esteticka-dermatologia/mezoterapia-pristrojova-microneedling/
Dracula terapia - liečba obohatenou plazmou na vyhladenie vrások a naštartovanie tvorby kolagénu v povädnutej koži
http://www.esthetic.sk/91/dracula-terapia/
Cryomezolift - účinkom kombinácie chladu a mezoterapie dochádza k regenerácii pokožky, pleť sa revitalizuje, hydratuje, omladzuje, obnovuje sa pevnosť a vypnutie pokožky, odstraňujú sa pigmentové škvrny.
http://www.tomar.sk/sluzby/tvarove-osetrenia/cryomezolift
Thermage lifting s kmeňovými bunkami vyžaduje jedno ošetrenie, ktorého výsledný efekt pretrváva niekoľko rokov. Využíva patentovanú rádiofrekvenciu, ktorá zohrieva vnútorné vrstvy pokožky. Zákrok je bez chirurgie, bez celkovej anestézie a injekcií.
http://www.tomar.sk/sluzby/tvarove-osetrenia/thermage-lifting-s-kmenovymi-bunkami

Rádiotermolifting, ošetrenie rádiofrekvenciou. Po ošetrovanej partii sa prechádza sondou, cez ktorú rádiofrekvencia z prístroja preniká do kože.
http://www.dermacenter.sk/?a=radiotermolifting-1&w=nr
Oxygenoterapia - kyslíková kúra pre celkové ošetrenie pleti s okamžitým liftingovým efektom. Podstatou ošetrenia je aplikácia vysoko koncentrovaného kyslíka v kombinácii s účinnými sérami priamo na pokožku.
http://www.tomar.sk/sluzby/tvarove-osetrenia/oxygenoterapia
Vysokofrekvenčná terapia - DC HF Therapy. Táto terapia funguje na princípe vysokofrekvenčného prúdu, ktorý dezinfikuje, má antiseptické účinky, sťahuje póry, okysličuje a upokojuje pokožku, má vysokú účinnosť pri vypadávaní vlasov
http://www.dermacenter.sk/?a=vysokofrekvencna-terapia-1&w=nr
Galvanizácia pleti spočíva v používaní galvanických elektród pod povrchom pokožky, čím sa stimuluje, prekrví a bude pevnejšia.
http://healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/neinvazivna-dermatologia/galvanizacia

Fotomasáž tonizuje pokožku, zlepšuje jej elasticitu a redukuje vrásky. Využíva energiu svetla na vytvorenie biologického fotostimulačného pôsobenia s postupným revitalizačným účinkom tkaniva.
http://healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/neinvazivna-dermatologia/fotomasaz
Fotosmooth 3D – metóda je založená na kombinácii bipolárnej rádiofrekvenčnej a infračervenej energie a špeciálne vyvinutá na spevnenie ochabnutej pokožky.
http://www.ldc.sk/bratislava/fotosmooth3d.html
Exilis Elite – neinvazívny face lifting. Prístroj funguje na unikátnom princípe spoločného pôsobenia ultrazvukovej a rádiofrekvenčnej energie.
http://www.lstyle.sk/nase-sluzby/esteticka-dermatologia/exilis-elite/
Sono hydrolipoklasia je zdravotné ošetrenie založené na podkožnom prenikaní fyziologického alebo sterilného roztoku pre rozpúšťanie tukových buniek, nasledované ošetrením oblasti infiltrácie pomocou nízkofrekvenčného ultrazvuku.
http://www.dermacenter.sk/?a=sono-hydrolipoklasia&w=ba
Ozonizér - najúčinnejšia metóda kozmetického ošetrenia pre aknóznu pleť. Prístroj vytvára vysoké napätie, ktoré vzniká transformáciou striedavého prúdu.
http://healthandbeauty.sk/index.php/face-care-program/neinvazivna-dermatologia/ozonizer

Ostatné
Zúženie tváre - V-SHAPE. Nový neinvazívny spôsob, ako získať užšiu tvár a výraznejšie lícne kosti
http://www.envyclinic.sk/sk/oddelenia-a-zakroky/zuzenie-tvare-v-shape
Fibrogen - pomocou vlastných buniek fibroblastov dochádza k reštrukturalizácii podkožia
http://plastickachirurgia.sk/zakroky/esteticka-dermatologia/66-fibroblasty
Mezolift pomocou mezonití je šetrné ošetrenie. Nite zavedené do kože majú 2 efekty: niť robí podporu tkaniva, ktoré má tendenciu klesať a navodzuje novotvorbu kolagénu, čím sa spevnenie ešte umocňuje.
http://www.lstyle.sk/nase-sluzby/esteticka-dermatologia/aplikacia-mezoniti/

Články
Čo je kyselina hyaluronová a kto je vhodný kandidát na výplň vrások? (Dr. Pleva radí)
http://www.medicalmkp.sk/co-je-kyselina-hyaluronova-a-kto-je-vhodny-kandidat-na-vypln-vrasok-dr-pleva-radi/
Kedy je vhodný botox a kedy kyselina hyaluronová? (Dr. Pleva radí)
http://www.medicalmkp.sk/kedy-je-vhodny-botox-a-kedy-kyselina-hyaluronova/
Mezoterapia - vitamínová bomba pre vašu pleť
http://www.medicalmkp.sk/mezoterapia-vitaminova-bomba-pre-vasu-plet/
Plné a zvodné pery? Ľahko a jednoducho
http://ulk.sk/2015/11/plne-a-zvodne-pery-lahko-a-jednoducho/
Nesnažím sa meniť vzhľad ľudí za každú cenu
http://somjedinecomam.sk/2014/03/dermatolog-mudr-michaela-blasko/
Nebezpečný biznis s fejkami, za ktorý zaplatíte ohavnosťou
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/nebezpecny-biznis-fejky-ohavnost.html

Videá
Najefektívnejšie omladzujúce techniky
https://vimeo.com/142361494
Diamantová mikrodermabrázia
https://www.youtube.com/watch?v=9JEJFPISK6I
Ultrazvukové čistenie pleti - Skin Scrubber. SALON IX.
https://www.youtube.com/watch?v=SBW6w0ipAqM
Injekční výplně a vyhlazení vrásek (botulotoxin a kyselina hyaluronova)
https://www.youtube.com/watch?v=r8SxHYazQ9Y
Mezoterapia - hydratácia tváre - Estetická dermatológia
https://www.youtube.com/watch?v=RERPrlt_oL8
Oxygenoterapia ošetrenie pleti kyslíkom wellness Cvičte sk
https://www.youtube.com/watch?v=0ZGQvBXs4nc
Mediskin- Drakula terapia
https://www.youtube.com/watch?v=cj_hwBnwVeA
Laserový MEZOLIFT, obnova a lifting pokožky – zákrok, ÚLK
https://www.youtube.com/watch?v=90g3V9QzRqo
CO2 resurfacing, BELLEZA centrum
https://www.youtube.com/watch?v=vFsCx7D67Z8

Radiofrekvence v Asklepionu
https://www.youtube.com/watch?v=z-3jMevyb8U
VIVACE - mikroihličková rádiofrekvencia, BELLEZA centrum
https://www.youtube.com/watch?v=r0rylGxipUA
Niťový lifting - fitneska Bibiana
https://www.youtube.com/watch?v=KK6rIMA2fGU
ENVY CLINIC - ENVY LIFT - 3D metóda omladenia (botulotoxín a kyselina hyalurónová)
https://www.youtube.com/watch?v=XnEU1RoRQ_Y
Photodynamische Therapie
https://www.youtube.com/watch?v=rAK33wUi8sI
Pigmentové škvrny a vrásky - CRYOMEZOLIFT
https://www.youtube.com/watch?v=RGeRh1K4YQg
Rádiotermolifting- ošetrenie podtlakovou rádiofrekvenciou
https://www.youtube.com/watch?v=ZBKXYHkZ9vI

Obrázky pred a po operácii
http://www.royalclinics.sk/fotogaleria/c/nosno-ustne-vrasky.xhtml
http://www.estheticon.sk/pred-po-obrazkySúvisiaca téma: Dermatológia

KATALÓG: PLEŤ

Hlavné menu l

KATALÓG A-Z
Adrenalínová turistika
Adresáre firiem
Adresáre medicína
Agroturistika
Alternatívna medicína
Anatómia (36)
Architektúra
Antikoncepcia
Astronómia (3)

Bonsaj
Botanické záhrady

Cykloturistika

Čchi-kung
Články o zdraví

Dermatológia
Detoxikácia
Detská strava
Dieťa - výchova
Diskusné fóra
Doprava - poriadky

Ekológia
Ekologické domy
E-shopy pre deti
E-shopy s kozmetikou
E-shopy zdravie

Feng-shuej
Fitness
Flóra
Formovanie postavy

Galérie
Genetika
Golf
Gynekológia

Horolezectvo
Hračky
Hrady a zámky

Choroby (43)
Chudnutie a diéty

Ikebana
Informačné centrá
Internet

Jaskyne
Joga

Kaderníctva
Kickbox
Klimaktérium
Koberce
Kozmetické salóny
Kozuby a krby
Kulturistika
Kúpaliská, voda
Kúpele
Kúpeľňa - sanita

Láska
Lekárne online
Liečiteľstvo (22)
Liečivá kozmetika

Mandala
Manikúra a pedikúra
Manželstvo
Masážne salóny
Medicínske kalkulačky
Medicínske prístroje
Menštruácia
Móda (19)

Nábytok

Obklady a dlažby
Okná
Orgány (24)
Ortopédia (3)

Parochne a príčesky
Pediatria
Pilates
Ploty
Pleť (13)
Počasie
Podlahové krytiny
Poradne-zdravie
Predškolský vek
Prsia
Psychiatria (3)
Psychológia (8)
Psychológia dieťaťa
Pútnické miesta

Ratanový nábytok
Recepty
Reklama na internete
Relaxácia
Rodina, rodičovstvo
Rybárstvo a poľovníctvo

Sauna
Senior (3)
Skalka
Ski strediská
Sklo, porcelán
Slovníky
Snowboarding
Spánok
Spravodajské kanály
Spravodajstvo turistika
Stavba - rekonštrukcia
Strava (29)
Strečing
Strecha
Svadba
Svietidlá

Školský vek
Šperky (8)
Šport (14)
Športová výživa

Tai Chi
Tantra
Tapety a dekorácie
Tehotenstvo
Turistické mapy
Turistika

Ubytovanie, wellness
Umenie

Vlasy
Voda - kúpaliská
Výživa v tehotenstve
Vzdelávanie (4)

Weby o zdraví

Zábava - hry (6)
Záclony, látky
Záhrada
Záhradný nábytok
Zberateľstvo (14)
Zdravotné pomôcky (8)
Zľavy, aukcie, práca
Zoznam miest a obcí
Zoznamky
Zumba fitness
Zvieratá (11)

Štatistika

Dátum spustenia webu:
1.máj 2011

TOPlist

piwik.jpg
copyr2.jpg

Google vyhľadávanie


Novinky na webe

NOVINKY NA WEBE
Za mesiac JÚN Cimax pre vás pripravil nové a doplnené katalógy:
Alzheimerova choroba

Hlavné menu ll

BLOG SAŠU PUEBLA O LIEČITEĽSTVE
Aktuálne články o výskume z oblasti alternatívnej medicíny, liečiteľstva.
Blog Sašu Puebla

PSYCHOTRONICKÁ PORADŇA
Hosťujúci liečiteľ: SAŠA PUEBLO
Saša Pueblo
Diagnostikovanie
Možnosti liečby
Kontakt
Ako postupovať
PRÍPADY DIAGNOSTÍK
Pokyny-liečba
Základný dotazník
Dotazník DC2
Dotazník PPD1
Dotazník Diet
Dotazník DM
Dotazník SPD
Dotazník PDX1
Dotazník DC4
Dotazník DB
Dotazník DŽ
Dotazník DS
Dotazník DU
Dotazník DZU
Dotazník DZH
Dotazník DT
Dotazník DK

TERAPIE, EZOTERIKA, LIEČITEĽSTVO
Aktuálne spravodajstvo o dianí v ezoterike a liečiteľstve, diskusné fórum, videá, biopočasie, digitálne výstavy organizované Darinou Šimkovou, katalóg webov.
FACEARCANE