Tuk tela – požehnanie alebo kliatba?

Nie je pravda, že tukové bunky žijú počas celého života človeka. Tuk dieťaťa do jedného roka je iný ako tuk dospelej osoby. Tuk dieťaťa slúži na tvorbu hormonálnych látok a u niektorých osôb môže aj v dospelosti pokračovať tvorba hormónov priamo z tuku.

Sú to takí jedinci, čo sú schopní znášať extrému záťaž. Je možné napríklad v 40. alebo 50. roku života znovu obnoviť činnosť v tukových bunkách, spojazdniť tu detskú hormonálnu činnosť a doplniť už odchádzajúcu hormonálnu činnosť dospelej osoby. Mám na mysli znížiť deficit z dôvodu klimakterických zmien u žien a andropauzy u mužov.

Realizovali sme veštecký prieskum stavu tukových buniek u starších osôb nad 60 rokov a zisťovali sme, či majú všetky tukové bunky živé a táto skutočnosť sa nepotvrdila. Počet tukových buniek klesá s vekom, u starších osôb sa nájde až 40% odumretých tukových buniek. Samozrejme, tieto údaje sme získali neštandardnými postupmi a nemožno ich brať za medicínsky overené skutočnosti. Ale aj tak sme sa snažili o seriózny prieskum na dostatočnej vzorke respondentov.

Úplne inak fungujú tukové bunky u starších osôb nad 40 rokov. Tukové bunky už tak dobre nepomáhajú organizmu a skorej mu začínajú škodiť. Tukové bunky menia obsah tuku z bieleho tuku na stále viacej hnedý tuk.

Kre – Alkalyn
http://www.biceps.sk/aminostar-kre-alkalyn


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Pokiaľ sa obsah tuku v tukových bunkách vymení z bielej formy na hnedú, tak tuk sa celkovo stáva pre organizmus škodlivý a treba si tuk v tukových bunkách udržať v priesvitnej alebo bielej forme.

Tuk človeka obsahuje množstvo tajomstiev. Napr. časť tukových buniek sa môže nevhodne zmeniť a geneticky sa posunúť do roviny škodiacich tukových buniek. Dlhodobým vešteckým diagnostikovaním sme zistili, že tukové bunky a ich nevhodná činnosť prispieva k tvorbe žlčových a obličkových kameňov.

Tuk človeka sa môže nevhodne modifikovať a spôsobiť ako producent látok zvyšujúci krvný tlak a to hlavne pri osobách s obezitou. A to nie je nič príjemné a je potrebné takéto tukové bunky preliečiť a zmeniť na neškodné tukové bunky.

Tukové bunky sa počas života môžu stať skladom neuveriteľného množstva toxických látok a živín, ktorých sa organizmus inak nevie zbaviť. A tak tukové bunky môžu byť aj ako časovaná bomba, ktorá môže tieto toxické látky vypustiť do krvného riečišťa. A prekvapujúco je jedno, či je osoba chudá alebo tlstá. Každá osoba má tukové bunky, dokonca aj extrémne chudá osoba má tukové bunky. Ale keď je chudá, tak obsahu tuku v tukovej bunke je minimálny, ale je. Pri obéznej osobe je obsah tuku v tukovej bunke výrazne vyšší ako u chudej osoby.

Tukové bunky môžu škodiť staršiemu organizmu aj inak. Cez tukové bunky a to hlavne na chrbte, rukách a nohách vedie množstvo cievok, žiliek, lymfatických vlásočníc a nervových dráh. Tukové bunky sa v staršom veku zoskupujú do celulitídnych zhlukov, ktoré potom tlačia a blokujú činnosť krvného a lymfatického systému. Stláčajú cievy a žily a takto spomaľujú a v niektorých prípadoch aj zastavia prúdenie krvi. A potom je tu blokácia iného charakteru a to je blokácia nedostatku vyživovacích látok pre danú oblasť tela. Staršie telo nemá nazvyš už vitamínov, minerálov, hormonálnych látok a tieto tukové bunky skonzumujú pre svoju existenciu.

Tukové bunky sú jedinečné, lebo obsahujú množstvo tzv. kmeňových buniek rôzneho druhu a sú schopné sa meniť a prispôsobovať. Je na každom, či ho tukové bunky budú zabíjať a skracovať život alebo tukové bunky budú požehnaním pre organizmus a prispejú k dlhovekosti človeka a jeho celkovej vitalite.

Skúsme sa na tuk pozrieť trochu inak ako je to bežné v medicíne. Pozrime sa na tukové bunky ako na fantastický fenomén pre dlhovekosť. Pokiaľ sa človek začne zaujímať o svoje tukové bunky a ich tajomstvá, zistí, že tukové bunky možno ovládnuť a doslova prinútiť, aby sa stali základom dlhovekosti. Ale v prvom rade sa treba začať na tukové bunky pozerať ako na vzácny dar a nie ako na niečo, čo by bolo treba zničiť a zlikvidovať.

Podkožný tuk a jeho význam pre človeka
V prvom rade máme takzvaný niekoľkomilimetrový podkožný tuk. Na čo je dobrý tento druh tuku? Osobám v staršom veku asi tak v 50. roku života prestáva poriadne fungovať celé trávenie. Už nefungujú slinné žľazy v ústnej dutine. Žalúdok už nevie dostatočne dobre spracovať potravu, žlč z pečene je málo účinná, už chýba množstvo enzýmov na poriadne trávenie a organizmus nedostane vhodnú výživu. Bunky začínajú hladovať alebo musia konzumovať nevhodne upravené látky a takto sa ničia. Celkovo si treba uvedomiť, že množstvo ľudí nemá v poriadku trávenie. Tento stav sa prirodzene zhoršuje po 50. alebo 60. roku života. V tenkých črevách sa neudrží napríklad dobrá mikroflóra a to nedovoľuje prijať cez tenké črevá železo a napríklad vápnik. Ale stav sa môže postupne zhoršiť natoľko, že tenké črevá a systém trávenia sa zmení na výrobňu toxínov a jedovatých látok. A tento stav je prirodzený výsledok starnutia. A tak to, čo človeka úspešne vyživovalo skoro 50. rokov, začína tým, čo vyrába, človeka ničiť a zabíjať. Trávenie produkuje obrovské množstvo nepotrebných cukrov a spôsobuje cukrovku. Prípadne produkuje látky ničiace imunitný systém, alebo obličky alebo niečo iné. Môže produkovať látky a zahusťovať krv a ničiť kdečo v tele. A v zásade s tým nič nenarobíte. Hovoríme tomu staroba.

MORRICONE ktoré nie je schopné dodať do tela vhodné cukry, sacharidy, bielkoviny, uhľohydráty, aminokyseliny, prvky, minerály a vitamíny. Ako na to? V prvom rade je tu stále ešte schopnosť dostať do tela napríklad vitamín B12 a to taký, ktorý sa rozpustí pod jazykom. A tak isto do tela dostať potrebné nitráty v podobe nitroglycerínu. V tele je potrebná určitá hladina nitrátov, inak je srdce silne namáhané. Cez ústnu dutinu môžete dostať do tela aj koloidné minerály z Utahu. A to všetko nemusí ísť cez tráviaci trakt. A ako inak dostať do tela potrebné látky ako je B komplex, minerály, chlorellu, spirulinu, chelátovo upravené minerály Sona, kokosový olej, D vitamín, C vitamín, vanád na tvorbu inzulínu, jód, fosfor, vápnik, síru, jadrové mydlo obsahujúce produkty z kostí, žĺtok a rôzne druhy mastí a kolagénov? No tak, že ich natriete na kožu a milimetrová podkožná vrstvička kožného tuku ich spracuje a dodá telu jedna radosť. A to je snáď jediná cesta po 60. roku života, ako mať v krvi požadované minerály, ktoré už tráviaci systém nie je schopný dodať bunkám tela, ktoré potom rýchlejšie starnú.

MORRICONE
Tuk na ľudskom tele postupne starne, zhrčuje sa do skupiniek a vytára celulitídny tuk. A takáto celulitída sa môže objaviť aj u ľudí, ktorí sú relatívne chudí až zúfalo anorektickí. V zásade u všetkých ľudí sa tuk stáva viac či menej celulitídny, stužuje sa a postupne blokuje prietok krvi v cievach a žilách hlavne rúk a nôh. Keď sa tento stav nerieši vhodnými masážami, tak celulitída sa stáva akútna a tuk na celom tele stuhne do takej ľadovej kryhy, ktorá nakoniec zničí všetky svaly, šľachy a kĺby v týchto oblastiach. Na dôvažok takýto tuk odoberá z tela stále viac hormonálnych látok a to oslabuje organizmus a spôsobuje jeho starnutie.

Tento stav po celom tele treba začať likvidovať anticelulitídnymi masážami, ktorými sa tuk drví na drobné samostatné skupiny buniek. Hovoríme, že tuk sa zo stavu ľadovej kryhy dostane do stavu najemno rozdrveného ľadu na výrobu zmrzliny. Tuk tela sa poškodzuje, starší biely alebo hnedý tuk z poškodených tukových buniek vyteká a po zahojení prasknutej tukovej bunky sa znovu naplní novým funkčným priesvitným tukom. A v tomto momente tuk prepúšťa krv cez cievy a žily a samotný priesvitný tuk v tukovej bunke pomáha tráveniu lepšie fungovať v prospech čo najlepšej výživy buniek tela.

Špeciálny tuk na povrchu a vo vnútri svalov
Ide o jedinečný tuk, ktorý asi do 30. roku života človeka zabezpečuje asi 1000 údržbových a všetko zrýchľujúcich enzýmov a koenzýmov. A budete prekvapení, že ich organizmus zablokuje, a tak ukončí vlastne mladosť človeka. Neprítomnosť týchto enzýmov a koenzýmov má za následok spomalenie obnovy a údržby buniek tela. Uvedomte si, že tento tuk organizmus nezničí, ale zablokuje a tak je možné ho odblokovať a následne uviesť do čiastočnej produkcie hoci aj 700 enzýmov. Napríklad sem funguje olejček alebo mastička z jantáru – to je ten živicový minerál. A niekto v 60. roku života ako by našiel zdroj svojej mladosti a vitality. Samozrejme, neodporúčam robiť svojvoľné experimentovanie v tomto smere.

Tuk na povrchu srdcového svalu
Ide o špecifický tuk, ktorý v staršom veku prestáva podporovať srdcový sval vhodnými látkami a stáva sa príťažou ako vnútorný tuk na ostatných orgánoch. Je ťažké bežnému smrteľníkovi aktivizovať tieto tukové systémy na povrchu srdca, pokiaľ sa neviete dlhodobo koncentrovať do svojho vnútra. Ale platí, že pokiaľ si daná osoba dá do poriadku tuk pod kožou na celom tele, tak sa cez tento aktivizovaný tuk upraví aj fungovanie tuku na povrchu srdca.

Tuk vnútorný na povrchu orgánov
Ide o tuk, ktorý sa objavuje v priestore medzi orgánmi. V prípade pečene sa môže objaviť aj vo vnútri pečene. Tento druh tuku blokuje prietok cievok a žiliek do daného orgánu a požaduje po celom systéme tela, aby tento tuk živil a udržoval v dobrej kondícii. V staršom veku nie je na vyživovanie tuku už dostatok hormonálnych látok, minerálov a vitamínov a hlavne, pokiaľ nefunguje dobre trávenie a to z dôvodu rôznych chorôb tráviaceho systému a aj z dôvodu staroby, kedy trávenie prirodzene zlyháva. Na tento tuk sa dá pôsobiť v rámci kavitácie, existujú prístroje na báze ultrazvuku. A platí zásada, že upravenie a preliečenie tuku medzi kožou a svalmi napráva aj túto oblasť.

Čo prospešné môžete dosiahnuť z tukových buniek?
Pokiaľ sa rozhodnete starať sa vzorovo o svoj tuk a pravidelne ho po 30. roku života drvíte a zbavujete sa celulitídy, tak si v prvom rade zachováte prietok krvi cez cievy a žily. A celkovo cirkulácia sa zlepší hlavne v končatinách. Pokiaľ pribúdajú roky a s tukom sa nič nerobilo, tak z celulitídneho tuku sa stáva ešte niečo horšie a to kusy stuhnutého tuku. Tento tuk mimoriadne silno blokuje cievy a žily a neuveriteľne spomaľuje prietok krvi do končatín a ďalších častí tela. A to v konečnom dôsledku znamená menej živín do rúk a nôh. Zlá výživa a odumieranie buniek svalov.

Pokiaľ sa nestaráte o tukové bunky, tak tie počas desiatok rokov naberú do seba množstvo rôznych toxických látok a tie blokujú činnosť tukových buniek v prospech tela. Starostlivosť o tukové bunky znamená, že ich poškodzujete masírovaním na spôsob drvenia, ultrazvukom z kavitačných prístrojov. Tuková bunka má dve oblasti a to klasickú bunku s orgánikmi a k tomu samostatný vačok s obsahom tuku. A treba sa starať o to, aby sa po určitom čase poškodzovali vačky, aby praskli a tuk z nich vytiekol. Vačok sa zocelí, uzavrie a znovu sa naplní čerstvým tukom. A to sme chceli dosiahnuť.

Tukové bunky sú hotový poklad v tele a to je skoro jedno, či ste obézni alebo anorektickí. Pokiaľ sa staráte o svoje tukové bunky a udržíte si ich funkčnosť, tak sa vám kráľovsky odmenia. V prvom rade si treba uvedomiť, že tukové bunky obsahujú mimoriadne veľa špecifických a nešpecifických kmeňových buniek. To znamená, že pokiaľ budete na tukové bunky pôsobiť tlakom svojej psychiky a aj chemickými látkami, tak tukové bunky budú fungovať pre organizmus ako gigantická chemická fabrika, ktorá podporí hormonálne žľazy, ale aj činnosť orgánov v tele. A to je mimoriadne dôležité napríklad už po 40. roku života, aby ste si udržali výkonnosť, chuť žiť a fungovať na plný plyn.

Na tukové bunky sa pôsobí napríklad jadrovým mydlom od rôznych výrobcov. Snažíme sa skúmať dlhovekosť a v rámci toho sme prešetrovali ľudí, čo sa po práci musia každý deň umývať jadrovým mydlom alebo manufaktúrne vyrábajú mydlo. A tak isto výrobcov kostených gombíkov a podobne. Skúmali sme ich na diaľku mimozmyslovými schopnosťami. Zistené informácie jasne hovorili o tom, že u týchto osôb sa tukové bunky správali inak ako u bežných osôb. Tukové bunky podporovali svojou činnosťou ľudské telo. Pokiaľ však bolo jadrového mydla veľa, tak sa tukové bunky upchali. Teda, pokiaľ si pravidelne aspoň dvakrát do týždňa umyjete telo jadrovým mydlom, tak to je to pravé a dosahujete to, že tukové bunky dlhodobo produkujú užitočné látky pre telo. No to by nestačilo, ešte treba intuitívne pridávať na telo mydlo s bahnom z Mŕtveho mora, kúpeľnú síru, sopečné bahno, rašelinu. Vhodná je aj zemina z kamenného lomu alebo jaskýň. Je tu aj možný individuálne veštecký prístup, čo dávať na tuk, aby fungoval v prospech dlhovekosti.

Tukové bunky vedia byť aj mimoriadne nebezpečné, pokiaľ sa nedostanú pod dostatočnú kontrolu. Napríklad produkujú látky vedúce k tvorbe piesku, bahna a kamienkov v obličkách, ale aj v pečeni a žlčníku. Tukové bunky môžu produkovať látky k vyššiemu krvnému tlaku. Tukové bunky môžu v niektorých prípadoch devastovať v tele doslova čokoľvek.

Celulitída
http://www.zzz.sk/?clanok=8284
Vnútorný tuk
http://ladyin.blog.cz/1108/tuk-na-bruchu-priciny-nasledky-a-…
Podkožný tuk
http://primar.sme.sk/c/5880930/podkozny-tuk-je-menej-nebezpe…
Tuk okolo srdca
https://cimax.sk/blogy/article78-Srdce-inzulin-a-obezita
Biele tukové bunky obsahujú triglycerid
http://en.wikipedia.org/wiki/Triglyceride
Tuk sa túla v krvi – cholesterol. Dobrý a zlý cholesterol
http://en.wikipedia.org/wiki/Atherosclerosis
http://en.wikipedia.org/wiki/Cholesterol
Tukové tkanivo
http://en.wikipedia.org/wiki/Adipose_tissue
Hnedé bunky
http://en.wikipedia.org/wiki/Brown_fat
Redukčná diéta
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dieta
http://en.wikipedia.org/wiki/Dieting
Translate
http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fen.wiki…|cs&tbb=1&ie=UTF-8
Celulitída
http://cs.wikipedia.org/wiki/Celulitida
Kavitácia – obrázky tukových buniek
http://www.nebeslev.cz/?ProductId=4242
http://www.zlavodom.sk/zlava/Zlava_Lipolaser_najnovsej_gener…
Miesta, kde tukové bunky naberajú viac tuku do seba
http://www.zzz.sk/?clanok=1521

Zdroj foto: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Yellow_adipose_tissue_in_p…

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.