Trávenie ako základ toho, čo dostaneme do seba a čo sa s tým udeje

O ČOM TO JE. Budem sa tu venovať pomerne náročnej oblasti na vysvetlenie a pochopenie a to je tráviaci systém. Zámerom je, aby ste si spravili jednoduchú predstavu, čo je to trávenie a ako funguje. Budem sa čo najviac vyhýbať odborným výrazom z medicíny. Nevysvetľujte si to tak, že im nerozumiem, ale článok napíšem tak, aby ho pochopili aj medicínsky neškolení nadšenci alternatívnej liečby.

BÁDANIE. Ďalej upozorňujem, že niektoré tu zverejnené výsledky a tvrdenia môžu byť v rozpore s klasickou medicínou a ich metódami vedeckého bádania, testovania a overovania. Nejde tu o zámer postaviť sa proti autorite klasickej medicíny. Skôr tu ide o to, že viacero senzibilov sa rozhodlo skúmať mimozmyslovými schopnosťami to, čo sa deje v ich telách a telách iných osôb po celom svete. Skupina senzibilov sa svedomito vzdeláva do celého rozsahu medicínskeho poznania. Rešpektujeme poznatky, skúsenosti a prax bežného lekárstva. Sme si vedomí toho, čo sa musí a dá dosiahnuť v klasickej medicíne. Ale v prvom rade sa venujeme alternatívnej medicíne a vytvárame si vlastné formy skúmania procesov v ľudskom tele. Naše výskumy sú netradičné a stoja na tom, že si senzibil vo svojich neurónoch vytvára špeciálnu schopnosť a to napríklad skenovať ľudské telo ako keby sa to robilo ultrazvukom, röntgenom a podobne. Máme záujem o pravdivosť a racionalitu.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

ÚSTNA DUTINA. Celý proces trávenia si predstavíme napríklad ako fabriku na výrobu mlieka. Ústa sú ako vstupná brána do fabriky na spracovanie mlieka. V ústach sa všetko pomelie a zmieša so slinami. Je to klasická mechanická a chemická reakcia. A nie je jedno, čo jete, ako to požujete a v akom stave máte slinné žľazy. Buď sú zdravé a funkčné, alebo nefunkčné z dôvodu choroby alebo aj starnutia. Starnutie je proces oslabovania a znefunkčnenia slinných žliaz. Niektoré látky prenikajú aj priamo z úst rovno do tela. Napríklad na trhu je vitamín B12 rozpustný pod jazykom, výrobcom je nastavený tak, aby sa absorboval ústnou dutinou. Známy je aj nitroglycerín a aj tekutá forma homeopatík.

ŽALÚDOK. Všetko sa spracuje, putuje do žalúdka a tu sa zase všetko rozmelní na kašu a pridajú sa žalúdočné šťavy a kyseliny. A aj v tejto oblasti môže v mladosti vzniknúť množstvo problémov. Žalúdok pracuje príliš rýchlo a dynamicky. Spracuje neuveriteľne veľa potravy a vedie to k bulímii, obezite a tučnote. Na druhej strane tu môže byť takzvaný lenivý žalúdok, ktorý sa pohybuje ako slimák a môže to viesť k základom anorexie a nechutenstva niečo jesť. V žalúdku môže byť veľa porúch a nevhodných mikroorganizmov, vredov, zápaly a iné mechanické nedostatky pri zatváraní a otváraní uzáverov žalúdka. A potom je tu po 50. roku života staroba a trvalé znižovanie výkonnosti žalúdka a schopnosť niečo poriadne a správne stráviť a dodať na ďalšie spracovanie. Niektoré živiny a lieky sa do tela dostanú aj cez stenu žalúdočného vaku.

DVANÁSTNIK. Je oblasť tesne pod žalúdočným vakom a stretávajú sa tu štyri orgány: žalúdok, tenké črevo, vývod z pankreasu a vývod zo žlčníka, ktorý pramení v pečeni. Na konci tenkého čreva sa pripája hrubé črevo a uzáver ritného otvoru. Teda dvanástnik je počiatočná časť asi10 cm, kde sa mieša spracovaná a pripravená kaša zo žalúdka. Do tejto kaše sa pridáva žlč zo žlčníka a pečene. Bude sa podieľať na trávení mäsa v rozdrvenej kaši a bielkoviny mäsa spracuje na nepoznanie. Do tejto oblasti budú tiecť aj tráviace enzýmy z pankreasu, ktoré spracujú ďalšie zložky kaše zo žalúdka – obilie, cukor, minerály a vitamíny.

PEČEŇ. Je fabrika, do ktorej cez vrátnicovú žilu natekajú toxické látky a tie pečeň spracuje okrem iného aj na žlč a tá slúži na trávenie bielkovín mäsa, tukov a olejov. A aj tu môže byť plno rôznych chorobných stavov pečene. A potom je tu zase vek 50 rokov a celková slabosť pečene a tvorba nekvalitnej žlče. Následky sú jasné, žlč v dvanástniku už nespracuje mäso a tuky správne a bunky tela dostanú stravu ako z odpadového kontajnera.

PANKREAS. Je na ľavej strane tela. Ako vieme, pankreas produkuje takzvané tráviace enzýmy, ktoré dokážu natrávenú kašu v dvanástniku spracovať ďalej na proteíny, aminokyseliny a rôzne prvky. A netreba spomínať rôzne poruchy tvorby týchto tráviacich enzýmov priamo v pankrease. V staršom veku je to zase ubúdanie množstva tráviacich enzýmov a ich zloženia. Jednoducho pankreas v dvanástniku nepraví to, čo má a ďalej do tenkého čreva idú nekvalitné suroviny. Na povrchu tenkého čreva sa nachádzajú také drobné halušky – odborne sa volajú klky. Ich úlohou je upraviť všetky proteíny, cukry, uhľohydráty, aminokyseliny, prvky a vitamíny priamo do krvi. V krvi sa nachádza krvná plazma a do nej idú všetky látky z tenkých čriev a všadeprítomných haluškových klkov.

TENKÉ ČREVO. Zo žalúdočného vaku, ktorý je v strede hrudného koša, ide tenké črevo do brušnej oblasti a tam sa vlní ako tenká niekoľkometrová záhradná hadica plná haluškových klkov. Cez tieto klky sa spracujú živiny do tela. Špeciálne sa upravia, zabalia a distribuujú do krvi. Aj tu môže byť veľa chorobných stavov a ten najhorší je starnutie a zlé vyživovanie. A často práve tenké črevo sa stane účinným likvidátorom človeka.

HRUBÉ ČREVO. Na konci tejto dlhej hadice, ktorú voláme tenké črevo, sa pripája hrubá hadica a voláme ju hrubé črevo. Jeho úlohou je z toho, čo nechá tenké črevo, dostať aj to posledné, čo by mohlo dobre vyživiť ľudské telo.

MOZGOVÝ PRÍVESOK. Ide o malý orgán v mozgu a má na starosti nás prinútiť, aby sme sa najedli, keď treba a prestali jesť, keď je toho v žalúdku ako tak dostatok. Aj tu môže byť množstvo chorobných stavov a v starobe tento orgán zlyháva často úplne.

ANOREKTIK. Je v tomto prípade osoba, ktorej plne a trvalo často zlyhalo celé trávenie a jednoducho sa nedá nijako upraviť. Hovoríme, že toto trávenie skôr produkuje jedy, ktoré devastujú bunky tela. Jedy sa ukladajú v tele, v pečeni a v tukových bunkách. Teda nakoniec tenké črevá ako v nefunkčnej alebo zle fungujúcej chemickej fabrike produkujú doslova jed a postupne zničia organizmus anorektického človeka.

BULIMIK. Je osoba, ktorá toho zje neuveriteľne veľa. Jej trávenie je mimoriadne výkonné, ale nedokáže z natrávenej potravy získať dostatok potrebných látok pre bunky. Daná osoba musí zjesť tony potravy, aby dodala bunkám, čo potrebujú. A tak, keď chce bunky uživiť, vyprodukuje aj veľa zbytočných vyživovacích látok a tie sa uložia ako inak do tukových buniek. Osoba je stále viacej obézna.

PANKREATIK. Je osoba, ktorej zlyhal pankreas a jeho organizmus vytvoril v tele náhradu a poriadne ju nedotiahol. Osoba má pankreatické enzýmy na trávenie, ale celé to funguje nejako čudne a daná osoba sa stáva extrémne obézna.

STAROBA. Osoba po 50. roku života začína mať problémy vyživiť svoje bunky dostatočne. Jednoducho niet kvalitnej žlče, dostatok kvalitných slín, žalúdočných štiav v žalúdku, chýbajú enzymatické látky z pankreasu. A tak tu máme extrémne vychudnuté staré osoby, alebo tak či onak obézne osoby.

STAROBA A MINERÁLY. Na príklade zlyhávanie trávenia z dôvodu staroby najlepšie pochopíme, o aké zlyhávanie ide. V prvom rade ide o to, že v stareckom trávení sa do tela už nedostávajú vhodné minerály. Napríklad vápnik, ktorý sa nedostáva do tenkého čreva a to hlavne z dôvodu nevhodných mikroorganizmov v tenkých črevách. A vápnik treba skoro pri každej chemickej reakcii. Keď nie je alebo ho je málo, bunky starnú rýchlejšie. Tak isto je to so železom a to chýba pri tvorbe červených krviniek. Naivne si dáte nejaké to železo v tabletkách a nič nefunguje. Len dvaja výrobcovia vyrábajú železo, ktoré sa dostane až k bunkám tela. Ale keď je trávenie úplne poškodené, teda železo neprejde cez ústnu dutinu do tela, neprejde do tela ani cez žalúdok, neprejde ani tenkým ani hrubým črevom, tak je potrebné dostať ho do tela napríklad cez kožu. A to isté platí pre vápnik, železo, vanád, magnézium, draslík, sodík, chróm, jód a ďalšie prvky.

STAROBA A AMINOKYSELINY. Zase je tu problém, že trávenie nie je schopné z bielkovín a to živočíšnych alebo rastlinných dostať množstvo aminokyselín. Sú to látky, ktoré sa ťažko opisujú. Jednoducho to zoberte ako určité spracovanie mäsa a obilia. A tieto aminokyseliny treba jednak na výstavbu buniek, ale aj na tvorbu hormonálnych látok v hormonálnych žľazách ako štítna žľaza a všetky ostatné. Potom je treba aminokyseliny na tvorbu samotných enzýmov a to tráviacich, transportných, katalytických a informačných. Organizmus potrebuje tvoriť denne asi 10 000 druhov enzýmov. Strašidelné číslo. A keď nie je dosť aminokyselín a trávenie zlyhalo, tak zostáva jediné, dodať tieto aminokyseliny cez kožu ako spirulina, chlorella, vajíčko, kvasnice. Ale môžu to byť aj esenciálne aminokyseliny, ktoré sa umelo pripravujú pre fitnes športovcov.

STAROBA A VITAMÍNY. Zase ďalšia oblasť, ktorá zlyhala a cez trávenie sa do tela nedostanú jednoducho žiadne vitamíny a to je ďalšia nepríjemnosť. Čo sa stane, keď sa do tela nedostáva dostatok vitamínov ako vitamíny B komplexu, vitamín E, vitamín C a vitamín U? Jednoducho budú chýbať pri tvorbe napríklad špecifických hormónov v orgánoch tela. Napríklad D vitamín slúži na tvorbu aj hormónu obličiek, ktorý sa volá D hormón obličiek. A toto platí aj o ďalších vitamínoch v ďalších orgánoch tela. Ďalej napríklad B komplex treba, aby sa živiny dostali do vnútra buniek a keď nie je B komplex, živiny pôjdu dovnútra veľmi ťažko a bunky trpia a rýchlejšie starnú. A keď nie sú v tele a cez trávenie sa nedostanú dnu, tak ich je možné dostať cez kožu, koža a milimetrový tuk pod kožou B vitamín spracuje.

STAROBA A HORMÓNY. Nefunguje trávenie a tvorí málo alebo vôbec nemôže tvoriť dostatok hormónov tela. Samozrejme, vekom úplne normálne klesá produkcia hormonálnych látok. Ich doplnenie je možné synteticky vyrobenými hormónmi, ale po určitých rokoch užívania ich treba vysadiť. A potom je tu možnosť užívať aj hormonálne látok z geneticky vyšľachtených byliniek a je možné alternatívne dosiahnuť to, že tukové bunky sa pozmenia a začnú produkovať požadované hormóny alebo podporovať ich produkciu. Na produkciu hormonálnych látok treba aj vhodné aminokyseliny a keď ich tenké črevá neprodukujú, tak nie je z čoho produkovať. A tak sa dajú niektoré aminokyseliny z prípravkov športovej výživy použiť cez kožu a takto dostať do tela.

STAROBA A IÓNY. Pokiaľ je osoba zdravá a mladá, tak nie je problém, aby sa pomocou trávenia dostávali do tela špeciálne upravené minerály ako sodík, draslík a iné. A tak telo potrebuje normálne minerály, ako ich poznáte, ale aj v iónovej forme. Iónované minerály sú potrebné na chod a fungovanie neurónov a nervových buniek, ale sú potrebné aj pre tvorbu niektorých enzýmov a aj pre samotné bunky a ich vnútro. A pokiaľ je trávenie choré alebo už je vo fáze starnutia, tak jednoducho týchto iónovaných minerálov niet. Ale je ich možnosť dostávať do tela aj v staršom veku a to inhaláciou soli v miestnosti, soľná fajka, malá soľná jaskyňa. Ide o to, aby bolo v miestnosti asi 25 kg soli. Prípadne k tomu malý ventilátor a ten molekuly soli rozvádzal po miestnosti a potom aj do pľúc a odtiaľ do krvi. A to je to pravé riešenie ako mať iónované minerály v krvi aj napriek tomu, že trávenie v tenkých črevách v tomto smere zlyhalo.

STAROBA A LEPOK. A je tu ďalší problém, ktorý sa môže objaviť v rámci trávenia. Je to napríklad neschopnosť tenkých čriev spracovať lepok. A vrcholom je alergická reakcia na lepok končiaca doslova stratou vedomia. V staršom veku je trávenie už problematické a napríklad vo veľa prípadoch ukladá nevyužitý lepok do medzibunkového priestoru okolo buniek a upcháva k nim prístup. A tak v staršom veku je dobré dostatočne v strave obmedziť potravu s lepkom. Pokiaľ tak osoba staršieho veku nespraví, môže si skrátiť život z dôvodu upchávania buniek lepkom.

STAROBA A TUKOVÉ BUNKY. Celkovo sa ľudia a lekári pozerajú na tukové bunky ako niečo pre organizmus zbytočné. Ale časy sa menia a sú známe zistenia, že tukové bunky obsahujú aj niečo ako kmeňové bunky, ktoré sa dajú použiť napríklad na omladenie tváre. Teda je tu viacero faktov naznačujúcich, že tukové bunky môžu zohrať v rámci dlhovekosti a výkonnosti v staršom veku významnú rolu. Len treba vedieť, že pokiaľ sa bude rozumne a múdro pôsobiť na tukové bunky, tak sa v nich kmeňové bunky pozmenia a začnú pomáhať telu produkovať množstvo užitočných látok. A tak sa tukové bunky tela môžu stať niečím ako náhradnými hormonálnymi žľazami a ako náhrada za nefungujúce a starnúce trávenie v tenkých črevách.

STAROBA A VÝŽIVA CEZ KOŽU. Pokiaľ v mladšom veku zlyháva trávenie v tenkých črevách, je možné ešte vyživovať telo cez žalúdok a ústnu dutinu. Ale to vyžaduje už vyživovacie doplnky a to hlavne z oblasti vrcholových športovcov a ich prípravkov, ktoré im pomáhajú dosahovať vrcholové výkony. Športové vyživovacie doplnky môžu zohrať dôležitú úlohu pri prekonávaní zlyhávajúceho trávenia, či už z dôvodu chorobnosti, alebo z dôvodu stareckej slabosti. Samozrejme, trávenie sa trvalo v staršom veku zhoršuje a postupne ani žalúdok nie je schopný zobrať a dopraviť do tela potrebné látky ako sú minerály, vitamíny, bielkoviny, cukry, aminokyseliny a iné. Zostáva jediné, vyživovať sa priamo cez kožu. A vlastne je to jediná možnosť, ako dostať k bunkám to, čo potrebuje telo. A tak na výživu poslúži koža a hlavne niekoľko milimetrová vrstvička kožného tuku a potom samotný tuk a aj lymfatický systém sem smerujúci.

STAROBA A KRVNÝ TLAK. Tak to je kapitola sama za seba. Krvný tlak by mal byť 120/80. Ale to je ideálny tlak krvi vo veľkých žilách a cievach. Poznáme štatistiky a vieme, že skoro 70 % ľudí v staršom veku má zvýšený alebo vysoký krvný tlak. Ten je často až 170/90 a často kolíše podľa okolností. Veštecky sme na diaľku preverovali množstvo dlhovekých ľudí okolo 90. roku života a skoro u všetkých bol prítomný buď vysoký krvný tlak, alebo nižší, ale nie normálny. Je lepšie mať vyšší alebo nižší krvný tlak v staršom veku ako normálny tlak. Pokiaľ má niekto trvalo zvýšený alebo znížený krvný tlak, tak je niečo v tele závažne choré. Pokiaľ krvný tlak kolíše, tak v chorom alebo staršom tele jednoducho orgány, bunky a celkovo chémia tela už nefungujú ideálne. Jednoducho orgány a bunky tela zle koordinujú svoju činnosť a už chýba množstvo enzýmov, ktoré musia byť prítomné pri všetkom v tele.

STAROBA A KMEŇOVÉ NÁHRADY. Choroby trávenia v mladšom veku a proces starnutia v staršom veku postihujú celé trávenie a vlastne proces starnutia je aj o tom, že bunky a celé telo jednoducho nedostanú z tenkých čriev, čo majú. Buď to tenké črevá zle spracovali, zle zabalili, alebo zle označili. Jednoducho bunky tela nedostanú, čo potrebujú a potom hladujú. Musia konzumovať nevhodné látky a rýchlo starnú a zomierajú. Bohužiaľ, takáto je staroba. Teda enzýmy trávenia z pankreasu sa dajú získať tak, že prinútite skryté náhrady pankreasu na povrchu tenkého a aj hrubého čreva. Sú tam z detstva ako záložné rezervy. A tak isto pečeň v určitom živote dieťaťa produkovala enzýmy pre trávenie a je možné aktivizovať tento spiaci mechanizmus. Samozrejme, nie je to jednoduché a je dobré, keď niekto medituje do svojho tela a silou vôle a koncentrácie donúti svoje orgány, aby produkovali tráviace enzýmy. Naše zistenia sú postavené na mimozmyslovom výskume a raz určite medicína potvrdí aj vedeckými metódami naše tušenia.

STAROBA A SKRYTÉ REZERVY PRE STAROBU. Ľudské telo je plné skrytých možností. Niektoré sú ešte z embryonálneho obdobia, keď je dieťa ešte v matke. Napríklad tuk tela slúžil ako rezervný hormonálny systém a celkovo zabezpečujúci systém. A tento fungoval, aby doladil živiny od matky. Často je aktívny v tom prípade, pokiaľ je matka chorá a dieťa nedostáva optimálnu výživu na svoj vývoj. Tento systém prekvapujúco nezaniká a je ho možné zobudiť koncentráciou a pozornosťou na oblasť pupku. A napríklad extrémni športovci a maratónci majú tento systém aktívny aj v dospelosti. U staršej osoby sa dá spustiť tento systém, aby dopĺňal do tela z tuku potrebné živiny a látky. Podobný systém je možné aktivizovať v mieche. Potom sú tu rôzne rezervné systémy v ľudskom tele ako náhradné hormonálne žľazy, náhrady za pankreas vo svaloch tela, náhrady za pankreas a tvorbu tráviacich enzýmov tečúcich do tenkých čriev. A tak isto je takáto možnosť v pečeni. V slezine je ukrytý systém vylepšovania červených krviniek a ich zvýšená životnosť – v staršom veku hotový poklad. A takýchto možností je skrytých v ľudskom tele ešte viacej. Všetky sme odhaľovali a to hlavne pri dlhovekých osobách.

STAROBA A SVALY. V staršom veku alebo v prípade rôznych chorôb svalov sa dá tiež niečo robiť. V prvom rade sú pod klasickými svalmi skryté náhradné svaly, ktoré sa dajú špeciálnymi cvičeniami pomocou pilatesu aktivizovať a získať nové svalstvo. A potom sú tu špeciálne cvičenia, kde sa posilňovňa alebo fitnes použije na mikronatrhávanie svalov. Ide o násilné cvičenia, kde sa svaly poškodzujú a obnovujú sa inak ako pri normálnom delení buniek.

STAROBA, NEURÓNY A NERVSTVO. Pri chorobných stavoch môžu byť neurónové a nervové bunky poškodené a slabo funkčné. A v staršom veku nervové a neurónové bunky a im podobné pomocné bunky odumierajú a slabnú. Aj tu je možnosť nápravy, pokiaľ daná osoba vyvinie voči týmto bunkám násilné aktivity ako predstavy a fyzické cvičenia a doslova prinúti, aby sa tieto druhy buniek delili. Sú toho schopné, ale okolo 20. roku života sa uzatvárajú a nie sú ochotné deliť sa. Ale sila vôle a chuť ich zobudiť funguje a budú dorastať nové. Síce trochu slabšie, alebo bude ich znovu dosť.

STAROBA A SILA VÔLE. V prípade duševných porúch klesá schopnosť, aby človek dosahoval svoje ciele. V prípade staroby a starnutia sa stráca sila vôle a stará osoba už nemá záujem o niečo nové, a tak isto o aktivitu. A začínajú problémy dodržiavať základné štandardy čistoty a schopnosti komunikovať s okolím a postarať sa o seba. A aj tu je možnosť udržiavať nervový a neurónový systém pomocou prístrojov na báze slaboprúdu, magnetických polí a treba aj psychowalkman na aktivizovanie a upratovanie neurónov.

STAROBA A TRVALÉ MONITOROVANE KRVI. Pokiaľ sa niekto venuje ezoterike a koncentráciám do seba, tak sa môže naučiť mimozmyslové schopnosti a to vedieť si zdiagnostikovať množstvo minerálov, vitamínov a iných látok v krvi a je schopný si podľa aktuálnej situácie doplniť chýbajúce látky.

NA ZÁVER. Snažil som sa veľmi dostupným spôsobom poukázať na určité reálne možnosti, ako bojovať proti starobe a dosahovať dlhovekosť. Všetko, čo tu píšem, sme veštecky zisťovali v iných osobách a praktizujem to na sebe. Veľa týchto skúseností už prevzali aj osoby, ktoré nemajú chuť rýchlo starnúť. Chápem, že tu zverejnené možnosti nemusia korešpondovať s medicínskymi poznatkami a lekárska veda môže mať veľa výhrad.

Zdroj foto: http://www.wikipedia.org/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.