Loading...
 

Čo je základom samoliečby v systéme jogy

Author: Saša Pueblo - Published 2011-11-10 19:30 - (3257 Reads)
Pokiaľ sa niekto chce liečiť sám, tak je nutné spraviť prvý krok a svoju pozornosť sústrediť do vnútra a nie na vonkajšie objekty. V prípade choroby sa chorá osoba skoncentruje do vnútra, ale spraví tak iba dočasne. Vážne chorá osoba sa skoncentruje do svojho vnútra natrvalo a vo svojich neurónoch vybuduje trvalý stav koncentrácie do vnútra a nie von.

Tukový orgán

Author: Saša Pueblo - Published 2011-11-03 11:59 - (5231 Reads)
V zásade je problém alternatívne liečiť poškodené alebo nedostatočne fungujúce hormonálne žľazy. Je vždy potrebné intuitívne skúmať, či sa dá hormonálna žľaza liečiť. Pokiaľ niektorá žľaza prestala fungovať, je potrebné užívať chýbajúce umelé hormóny. Užívanie umelých hormónov je nutné, no prináša aj vedľajšie účinky a to, že dávka a množstvo hormónov nie je optimálne rozložené. Snáď automatické dávkovanie inzulínu cez prístroj ho čiastočne optimalizuje.

Hormonálne žľazy - prehľad

Author: Saša Pueblo - Published 2011-11-03 11:49 - (7856 Reads)
Spravil som prehľad hormonálnych žliaz a vyzbieral som k nim dostupné internetové stránky. Hormonálne žľazy sú významovo najdôležitejšie časti ľudského tela, pretože produkujú látky, ktoré v ľudskom tele riadia všetky procesy či už život orgánov a buniek, ale aj informačný systém človeka. A mimoriadne dôležité sú aj bunkové jadrá a chromozómy v nich. Sú skutočne dušou riadenia celej našej existencie.

Hormonálna sústava

Author: Saša Pueblo - Published 2011-11-03 11:43 - (4963 Reads)
Hormonálna sústava produkuje hormonálne látky a to priamo do krvi. Určitou výnimkou je pankreas pod žalúdkom, ktorý produkuje látky do tráviaceho systému tenkého čreva a do krvi a to napríklad inzulín a iné látky na riadenie hladiny cukru v krvi. Centrálna riadiaca žľaza je hypofýza. V blízkosti hypofýzy je epifýza a je zodpovedná za sexuálny vývoj a celkovo za sexuálne aktivity človeka. Epifýza je úzko spojená u mužov na semenníky a u žien je premostená na žlté teliesko, vaječníky.

Endokrinológia

Author: Saša Pueblo - Published 2011-11-03 11:33 - (4111 Reads)
Hormonálne žľazy v ľudskom tele produkujú hormóny, čo sú molekulárne látky, ktoré v malých množstvách prenikajú do krvi, putujú do buniek a vo vnútri buniek spúšťajú určité reakcie. Hormóny zabezpečujú aj niečo ako chemickú komunikáciu medzi bunkami a drobnými orgánikmi v samotnej bunke. A tak tu je zdvojená úloha regulátora aktivít v bunkách, ale aj výmena informácií chemickou komunikáciou.

TOPlist

Dátum spustenia webu: 1.máj 2011

TOPlist

copyr2.jpg


Prihlásenie