Loading...
 

Opuch pri poškodení šliach

Author: Saša Pueblo - Published 2011-05-24 10:41 - (9583 Reads)
Opuch pri výrone členka alebo niektorého kĺbového spoju alebo aj platničiek je sprevádzaný aj poškodením šliach. Vo vážnych prípadoch, kedy dochádza k odtrhnutiu šľachy, nezostáva nič iné iba lekársky operačný zákrok. A netreba ho odkladať. Vo väčšine prípadov dochádza skôr k miernej forme poškodenia a hovoríme o natrhnutí šľachy alebo mikronatrhnutí šliach. A tu sa často robí chyba v tom, že sa napríklad dávajú iba ľadové obklady z vody. V liečiteľstve je známe, že ľadové obklady môžu byť aj z mrazeného mäsa alebo z mrazenej zeleniny.

Opuch, modrina po údere

Author: Saša Pueblo - Published 2011-05-24 10:39 - (12258 Reads)
Opuchy, ktoré vznikajú pri mechanických úderoch, úrazoch. V zásade sú známe postupy pri týchto poraneniach. Problematika modriny po úraze môže byť dramatická v prípade osôb staršieho veku a to hlavne okolo 50. roku života, keď daná osoba má nízke riedenie krvi. Teda organizmus reaguje na modrinu extrémnou tvorbou krvných doštičiek a tie potom vytvoria v tele embolické alebo trombotické stavy. V staršom veku je vždy vhodné navštíviť lekára.

Opuch pri zlomenine

Author: Saša Pueblo - Published 2011-05-24 10:36 - (9549 Reads)
Vápnik, biologický vápnik, poškodenie tvorby biologického vápnika, osteoporóza z dôvodu hormonálnych zmien, osteoporóza z dôvodu odbúravania vápnika pre potreby tela, sklovité kosti ako nevhodný spôsob viazania vápnika v kostiach. Ľudský organizmus potrebuje pre svoje fungovanie vápnik. Samozrejme, že tráviaci systém človeka za pomoci vhodných mikroorganizmov musí z mineralogického vápnika spraviť biologický vápnik. Napríklad novorodenec dostane bio vápnik priamo v materskom mlieku.

Opuchy a celkový pohľad na túto problematiku

Author: Saša Pueblo - Published 2011-05-24 10:33 - (11835 Reads)
Edém sú vlastne rôzne druhy opuchov pri chorobách, poškodeniach a starobných príznakoch ľudského tela. Na začiatku sa mi zdalo, že téma opuchov bude celkom jednoduchá a môj mozog ňou prejde tak nejako bezbolestne. Bohužiaľ, čím som zachádzal do tejto problematiky hlbšie, tak sa stávala obšírnejšia a zamotávala sa. Aj napriek tomu som pokračoval ďalej. A tak si skúsme vysvetliť a nájsť to, čo všetky druhy opuchov navzájom spája. Samotný pojem opuch treba spojiť aj s pojmom zavodnenie organizmu.

Liečiteľstvo trombóz a embólií - bez záruky

Author: Saša Pueblo - Published 2011-05-06 11:28 - (4995 Reads)
Dovolil som si napísať článok o tom, ako napríklad dokážu niektorí liečitelia v Indii využiť vedecké poznatky a bádania okolo liekov. Spoznávajú liekopisy vo farmácii a následne intuitívne aj za pomoci alchymistických receptov zo stredoveku vyrábajú náhrady za moderné lieky, ktoré sú často vyrábané synteticky, genetickými manipuláciami s rastlinným a zvieracím materiálom, alebo sa získavajú zo zvierat a rastlín za pomoci chemických alebo biochemických pochodov. Farmácia a farmaceutický priemysel vyrába do oblasti trombóz niekoľko liekov.

TOPlist

Dátum spustenia webu: 1.máj 2011

TOPlist

copyr2.jpg


Prihlásenie