Starostlivosť o kĺbové oblasti

Ako spoznať, čo sa deje vo vašich kĺboch?
Problematika kĺbov vás nemusí trápiť, pokiaľ ste mladý a nemáte ešte 50 rokov. Potom sa situácia začína dramaticky meniť. Organizmus sa po 50. roku života prestáva o kĺbové oblasti starať. A tomu sa hovorí starecké prejavy.

A skutočne, bolesť a chorľavosť kĺbových oblastí a k nim nesporne patrí aj chrbtica sú veci nepríjemné a ťažko riešiteľné. Máme tu síce ortopédiu ako medicínsky odbor, ale lekári sú často pripravení riešiť problémy dosť drastickými a dramatickými prostriedkami. Ortopédia je taká, akí sme my a náš medicínsky pokrok. Skúsme sa na túto problematiku pozrieť cez alternatívnu medicínu a jej možnosti.

Prečo vaše kĺby a chrbtica potrebujú plyn CO2
Aby sa mohla diať dobre regenerácia v kĺboch a chrbtici, je potrebná prítomnosť dostatku plynu CO2. Veštecky sa dá zistiť, či je v oblasti kĺbov dostatok tohto plynu. V staršom veku je tohto plynu stále menej a tak je potrebné každý deň do oblasti kĺbov a chrbtice tento plyn dostať. V lekárňach je chladivý sprej pre športovcov a tak ho začnite trvalo využívať.
CHLADIVÝ SPREJ CRYOS 400 ml.
Chladiaci sprej na rýchle schladenie výronov, opuchov pre športovcov.
http://www.mojalekaren.sk/chladivy-sprej-cryos-400ml/
KELEN
Chloraethyl spray (syntetický ľad) 100ml. Zloženie: Chloraethyl C2H5Cl 100ml = 88g
http://www.docsimon.sk/tovar/kelen-chloraethyl-spray-synteti…


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Prečo vaše kĺby potrebujú prípravky proti bolesti?
V kĺbových oblastiach je stály pohyb a stále sa tam niečo mikro poškodzuje. Veštecky sme zistili, že vrcholoví športovci majú v kĺbových oblastiach prirodzene vysoké dávky látok tlmiacich bolesť. Nie sú sem dodávané umelo a násilne. V staršom veku sa v kĺbových oblastiach už nehromadí dostatok látok tlmiacich bolesť a teda ich sem treba začať dodávať a to neustále a každý deň. A tak to treba robiť.
PANADOL – tabletky proti bolesti
IBUPROFEN – tabletky tlmiace bolesť
IBALGIN GÉL – obsahuje ibuprofén, ktorý pôsobí protizápalovo

Prečo vaše kĺby potrebujú detoxikáciu?
V staršom veku sa už organizmus nestará o to, aby detoxikoval oblasť kĺbov a chrbtice. A tak to musíte robiť za organizmus. Treba z kĺbov a chrbtice dostať hlavne kyselinu močovú a aj kyselinu citrónovú. A treba oblasť každého kĺbu a častí chrbtice pravidelne štvrťročne detoxikovať. Možností na detoxikáciu je dostatok. Veštecky sa to dá dobre zistiť a detoxikáciu správne regulovať.
MATUZALEM krém
VLASTNÝ ZVARENÝ MOČ
TABLETKY NA DNU
ALKOHOL
DETOXIKAČNÉ NÁPLASTE

Prečo vaše kĺby potrebujú tieto druhy kolagénu?
Starnúci organizmus už netvorí v dostatočnom množstve kolagén v kĺbových oblastiach a musíme ho pravidelne dodávať. Osvedčilo sa používanie doleuvedených kolagénov a to priamo cez kožu a nie cez trávenie. Skúšali sme rôzne kolagény, ale tieto obstáli najlepšie. A občas sa odporúča ku kolagénu pridať vrecúško horúcej soli poriadne zohriatej. Pozor na popálenie.
KOLAGÉN – Kolagénový roztok – injekcie do ramena
https://www.adcc.sk/web/zdravotnicke-pomocky/detail/guna-md-…
COLAFIT – Čistý kryštalický kolagén a jeho 99,9 % čistota a špeciálna úprava lyofilizáciou a tým získa mimoriadnu vstrebateľnosť do tela.

Prečo vaše kĺby a platničky treba vyživovať?
V staršom veku sa organizmus prestáva starať o výživu kĺbových oblastí a aj chrbtice a preto je dobre zvonka dodávať do jednotlivých oblastí vyživovacie látky. A treba ich dodávať vytrvalo a neustále každý deň. A k tomu občas aj ľadové obklady a najlepšie z mrazenej zeleniny alebo mrazeného mäsa. Takéto obklady sú účinnejšie ako ľadové kocky a ľadové gély. Prax to jasne ukázala.
MICRON TEC KREATÍN a presne tento druh creatín monohydráte hlboko zmrazený a následne v podtlaku vysušený.
GELO-3 COMPLEX od spoločnosti Kompava, kĺbová výživa.
MINI BEEF AMINO od spoločnosti Kompava, hydrolyzovaný hovädzí izolát
KOKOSOVÝ OLEJ podobá sa svojím zložením krvnej plazme
KRÉM S OBSAHOM KONOPE podporuje aktivitu nervových zakončení

Prečo vaše kĺby a platničky potrebujú prvok bór?
Vešteckými technikami sme zistili, že vrcholovým športovcom sa prirodzene zhromažďujú v kĺbových oblastiach tela a aj chrbtice značné dávky prvku bór. V staršom veku už telo bór do oblastí kĺbov dodáva stále menej a menej. A tak prečo by ste ho tam nemohli dodávať osobne a to každý deň? A k tomu občas použiť ultrazvuk a biolampu na urýchlenie vstrebávania bóru.
BOROVÁ MASTIČKA
https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/bo…
HEUREKA A KDE KÚPIŤ BORAX
http://goo.gl/mfbTbF

Prečo vaše kĺby a platničky potrebujú dezinfekciu?
V staršom veku už nebeží dezinfekcia kĺbových oblastí a tak sa sami začnite o to starať a dodajte pravidelne látky dezinfikujúce oblasť kĺbov a chrbtice. Postaráte sa, aby sa v tejto oblasti nerozmnožili nevhodné mikroorganizmy. Pustite sa do toho a vešteckými technikami na diaľku vám to pravidelne zdiagnostikujem.
Dezinfekcia kĺbových oblastí mastičkou Canesten, umývanie mydlom Betadine a môže sa použiť aj koloidné striebro.
CANESTEN
BETADINE TEKUTÉ MYDLO
KOLOIDNÉ STRIEBRO

Prečo vaše opuchnuté kĺby potrebujú petržlenovú vňať?
V staršom veku sa stáva, že nebeží dobre odvodňovanie buniek a dokonca v kolene sa hromadí veľa tekutiny a treba ju dostávať preč. Je tu možnosť, ako alternatívne odvodňovať kolená a iné kĺbové spoje. A tak to využite pre seba. Opuchnuté nohy je dobré natierať vlastným močom, v ktorom ste zvarili petržlenovú vňať. Dosiahnete odvodnenie buniek zvnútra.
VLASTNÝ MOČ
PETRŽLENOVÁ VŇAŤ

Prečo vaše kĺby potrebujú tieto ochranné látky?
V staršom veku sa udeje neuveriteľná vec a organizmus prestane do oblasti kĺbov dodávať látky, ktoré chránia kĺbové oblasti a aj chrbticu voči vlastným enzýmom a imunitným látkam. A keď v kĺbových oblastiach chýbajú doleuvedené látky, tak vlastná imunita a enzýmy tela časom doslova zlikvidujú kĺbové oblasti. Vešteckými technikami si nechajte overiť, čo sa deje vo vašich kĺboch a potom následne pravidelne dodávajte látky na ochranu svojich kĺbov.
APISARTHRON Účinné látky: apitoxín, metylsalicylát, umelá čiernokapustová silica (Sinapis aetheroleum artificiale). Nie je viazaný na lekársky predpis
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/apisarthron-126…
ALGESAL KRÉM Účinné látky: dietylamínsalicylát, myrtekaín. Nie je viazaný na lekársky predpis
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/algesal-30849.h…
DICLOBENE GEL Účinné látky: diklofenak. Nie je viazaný na lekársky predpis
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/diclobene-5479….
MUAY CREAM – REGENERACNY KRÉM Účinné látky: Methyl Salicylate (10,20 %), (Menthol 5,44 %), ( Eugenol 1,36 %), ktoré sú spracované do krémového základu Ambiderman (83%) – Polysorbate_20 (2g), Polysorbate_80 (2g). Nie je viazaný na lekársky predpis
https://www.adcc.sk/web/kozmeticke-vyrobky/detail/muay-cream…
VERAL Účinné látky: diklofenak sodná soľ. Nie je viazaný na lekársky predpis
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/veral-25-mg-283…
NALGESIN Účinné látky: naproxén. Nie je viazaný na lekársky predpis
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/nalgesin-s-4938…
INDOBENE – DERMALNY GEL Účinné látky: indometacín. Nie je viazaný na lekársky predpis
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/indobene-10620….
FASTUM GEL Účinné látky: ketoprofén. Viazaný na lekársky predpis
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/fastum-gel-7034…
CELEBREX Účinné látky: celekoxib. Viazaný na lekársky predpis.
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/celebrex-200-mg…
ARCOXIA Účinné látky: etorikoxib. Viazaný na lekársky predpis.
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/arcoxia-90-mg-pil-…
RISENDROS Účinné látky: rizedronát sodný. Viazaný na lekársky predpis
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/risendros-35-mg…
ACECLOFENAC ACCORD Účinné látky: aceklofenak.Viazaný na lekársky predpis.
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/aceclofenac-acc…

Prečo liečiť chrbticu bolesťou?
Dobrá technika oživenia stavcov je zvonka každý stavec napichnúť tupým hrotom nožničiek. Pomôže vám iná osoba. Keď sa nožničkami s tupým hrotom zatlačí, tak bolesť by sa mala rozliať do celého tela. Výborná liečba bolesťou. Odporúčam prečítať aj tieto články, ako sa starať o chrbticu: www.ciamx.sk/blogy/article60-Chrbtica-a-chiropraxia
V poslednom čase liečime chrbticu a celé nervstvo pomocou prasacej chrbtice, ktorá sa vytiahne z karé. Môžu sa kúpiť iba kosti a pozrieť sa, či je tam aj miecha. Tá sa môže zamraziť a po kúskoch sa nožom rozmelní do vody a natiera sa oblasť miechy. Výsledky sú výborné. Môžete začať a dajte vedieť.

Ako chrániť svoje stavce, platničky a samotnú chrbticu?
Osobne som sa naučil špeciálne držanie chrbtice, aby som s ňou mal čo najmenej starostí. Existujú špeciálne cvičenia pre ľudí s umelou platničkou a to napríklad tak, že sa naučíte zvierať svaly zadku smerom zdola nahor a aby tlačili chrbticu smerom hore. Sedíte na stoličke a lakte máte opreté o stehná. Keď si sadáte, tak sa najprv opriete o stôl alebo stoličku rukami a potom si sadáte. Keď vstávate od stola, tak sa opriete o stôl a tak vstávate. Keď si idete zobrať predmet z podlahy, tak si kvoknete a opierate sa lakťami o stehná a kĺžete lakťami dole a stále sa opierate o stehná. Keď ste na kolenách a kľačíte, tak hore idete tak, že dáte jednu nohu dopredu a dvomi rukami sa opriete o jednu nohu. Keď ležíte na posteli, hore idete tak, že sa dáte na bok, opriete sa o lakeť a potom sa dáte na kolená a jedno dopredu a opriete sa rukami o koleno. Všade sa nejako opierate a držíte chrbticu vzpriamenú. Ja som sa tento systém naučil a používam ho už 20 rokov.

Prečo život bez rebríka?
Najlepšia ochrana chrbtice v staršom veku je prevencia a odnaučiť sa zobrať stoličku, postaviť sa na ňu a tak napríklad vešať záclony. Alebo liezť na stôl a odtiaľ opravovať napríklad lampu. V staršom veku chodiť na bicykli. Celkovo chodiť na vysoké rebríky a loziť na povalu a nebodaj oberať z rebríka ovocie. Napríklad v zime chodiť v klasickej zimnej obuvi bez nejakého zabezpečenia proti šmyku. Chodiť stredom schodišťa a nedržať sa zábradlia. Nezmyselne a prudko sa ohnúť po niečo, čo spadlo na podlahu. Chodiť niekde v staršom veku po 60. roku života bez trekingových palíc. Ako vyzerajú trekingové palice? http://www.sportisimo.sk/trekingove-palice/

Kedy treba kozmodisk a aj korzet?
Máme tu zaujímavú možnosť nosenia kozmodisku. Ide o určitý vynález, ktorý celkom dobre funguje na princípe trenia plastových drobných častí kozmodisku a tým sa vytvára určitý statický náboj a ten stimuluje nervstvo v danej oblasti po celý čas nosenia kozmodisku. Celkovo to slušne pomáha mať trvalo liečenú chrbticu. Niektorí klienti ho nosia vtedy, keď treba chrbticu zregenerovať a hlbšie preliečiť. Ale v zásade sa dá nosiť stále. Ďalej tu máme korzety, ktoré sa použijú v prípade bolestí chrbtice a jej fixovania s možnosťou pohybu. Osoba má bolesti napríklad krížov a korzet môže chrbticu stabilizovať a aj napriek bolesti a liečbe nemusí daná osoba ležať. Korzet je výborná pomôcka aj na doladenie správneho držania chrbtice. Korzet bude nevyhnutný v staršom období okolo 70. roku života ako nevyhnutná pomôcka na udržanie správneho postavenia stavcov v mieche počas pohybu. http://www.kosmodisk.sk/ http://www.ortokomplet.sk/stranka/ortezy-trupu-nebandazne

Ako je dôležitá mikroflóra nôh?
Základy starostlivosti o nohy. V prvom rade ide o to, aby v staršom veku neboli na nohách žiadne plesne, baktérie a vírusy. A tak sa odporúča natieranie prstov na nohách, ale aj lýtok po kolená. Používa sa masť Canesten hlavne medzi prsty na nohách. A potom sa to strieda napríklad s koloidným striebrom, ktoré sa natiera na nohy a jódovým mydlom Betadine. A tieto veci sa točia dokolečka a každý deň niečo nohy chráni. Pri náchylnosti na plesne a baktérie je dobre nosiť aj špeciálne ponožky, ich pranie v špecializovaných práškoch a aj údržba obuvi.

Ako chodiť tak, aby ste neškodili kĺbom?
Ďalšia starostlivosť o nohy je v spôsobe chodenia. Tento spôsob chodenia sa volá päta – špička. Teda pri chôdzi sa päta zdvíha čo najvyššie a zatnú sa svaly nohy pod kolenom a potom nad kolenom. Dôvodom je v staršom veku poničenie uzáverov v žilách v nohe a potom krv už sama nedokáže vyliezť hore do panvovej oblasti a preto treba zmeniť spôsob chôdze. Ďalej pohyb vždy vychádza zo stredu nohy a nie z kĺbovej oblasti alebo tesne pred kolenom alebo nad kolenom. A to vyžaduje nosenie takej obuvi, ktorá má zvýšenú a aj pružiacu pätu – modernú športovú obuv. Tak isto ortopedickú vložku a čiastočne gélové vložky. V staršom veku nie je žiaduci nadmerný tlak a údery na spodok nohy z dôvodu tvorby prílišného množstva mikrotrhliniek v kostiach. Oni sa majú tvoriť, ale primeranie a v staršom veku je s tým problém.

Kedy a ako bandážovať telo, chrbticu a kĺbové oblasti?
Ide o techniky bandážovania nôh z dôvodu ich opúchania. Ale aj bandážovanie z dôvodu, že v staršom veku chcete do náročnejšieho terénu, alebo budete dlhšie stáť a behať. Bandáže sa nepoužívajú vtedy, pokiaľ sú Bércove vredy, mokvajúce rany, citlivá koža na zaparenie a prehriatie. Bandážovacie systémy sú fáče, elastické pančuchy, potom bandáže z hrubšieho materiálu a silnejšie sťahujú určité časti nohy. Bandáž sťahovacia na členky, na lýtka, na kolená, na stehenný sval. Potom sú bandáže silne sťahovacie so suchým zipsom, bandáže s určitou plastickou alebo kovovou výplňou a to hlavne okolo kolien. Napríklad chodím trekovať a z predchádzajúceho trekingového behu ma bolí koleno. Tak nebudem sedieť doma, ale si dám bandáž so železami po stranách kolena a aj tak idem behať, ale opatrnejšie. Koleno sa zahojí a ja som mohol trénovať. Pokiaľ má niekto opúchajúcu nohu počas dňa a v noci odpuchne, tak počas dňa je dobre nosiť bandáž trvalo. Pokiaľ má niekto vysokým vekom ochabnuté svaly na nohách, tak použije bandáž napr. celých nôh s určitými servomotorčekami, aby mohol chodiť. Bandáže sa dávajú ako prevencia v staršom veku, pokiaľ sa športuje.

Ako uplatniť špeciálne možnosti výživy a starostlivosti o nohy?
Špeciálna starostlivosť o nohy smeruje k prípravkom na enzymatickej báze. Liečba sa nevedie cez ústa, ale rovno na kožu a najčastejšie sa dáva do slín s nejakou tou kvapkou moču a vody.
1. Napríklad Enzýmový komplex od firmy Tachyon
http://www.multivitamins.sk/ttpharm/index.php?ID=1196 ,
2. Wobenzým
http://www.wobenzym.sk/
3. Enzým Serrapeptáza na čistenie žíl po cholesterole, dôležité:
http://www.serapeptaza.sk/
4. Tak isto je výborný Proenzým
5. Ďalej sem patrí Varixol, ktorý obsahuje veľa bylín na liečbu nôh
http://www.multivitamins.sk/ttpharm/index.php?ID=1195
6. Tak isto sa sem dá zaradiť bylinný balzam s pagaštanom konským od spoločnosti Bione cosmetics:
http://www.vmd-drogerie.cz/bc-bione-cosmetics-bio-propolis-a…
7. Na likvidáciu uloženého cukru, ktorý sa veľmi často ukladá do nôh, sa používa huba Hnojník, ktorá je v prípravku hubové kvarteto:
http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnky-vyzivy-O1/houbove-q… .
8. Potom sa dávajú na päty aj prípravky s koenzýmom Q10.
9. Na urýchlenie regenerácie sa používa Lioton gél. V prvom rade riedi krv v oblasti nôh a zrýchľuje regeneráciu.
10. Krém Sofia s výťažkami z pijavice na odstránenie drobných krvných zrazenín: http://zore.sk/shop/sofia-krem-s-extraktom-pijavic.html
11. Hadí jed v kréme napríklad Viprosal, opatrne s ním narábať z dôvodu alergickej reakcie:
http://zore.sk/shop/viprosal.html
12. Potieranie kokosovým panenským olejom, ktorý má veľmi blízke zloženie krvnej plazme.
13. Pokiaľ sú nohy silne toxické a to sa stáva dosť často z dôvodu zlej prietočnosti krvi, použije sa krém Matuzalem:
http://www.matuzalem.sk/nase-produkty
14. Sem patrí aj potieranie nôh čerstvou zeleninovou šťavou, je to vlastne liečba čerstvými enzýmami, ktoré rýchlo zanikajú. A nestačí ich dodanie iba cez žalúdok a trávenie.
15. Ešte sem pridáme aj kakaové maslo, ktoré obsahuje mimoriadne množstvo výživných látok vo výbornej forme.
16. Ošetrenie nôh je možné aj samotným vlastným močom a potom poumývať vodou.
17. Ošetrenie nôh čerstvým špikom z prasacích kostí, je v strede hrubých kostí. Ide o látky tukového charakteru a v nich rozpustené vitamíny iba v tukoch.
18. Opuchnuté nohy je dobré natierať vlastným močom zvareným s petržlenovou vňaťou. Dosiahnete odvodnenie buniek zvnútra.
19. Dezinfekcia nôh mastičkou Canesten, umývanie mydlom Betadine. Môžete použiť aj koloidné striebro.
20. Chemoprén lepidlo na zalepenie popraskaných chodidiel.

Samozrejme, týchto prípravkov môže byť viacej, ale tu máte aspoň základný prehľad.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.