Srdcový sval a ako ho ničia choré orgány a časti tela

Všetky chorobné stavy v tele sa vždy odzrkadlia na zdravotnom stave srdca. Srdce ako indikátor chorobných stavov v ľudskom tele. Srdcový sval je pumpa, ktorá má za úlohu pumpovať krv v hlavných žilách a cievach a potom aj v hustej sieti cievok a žiliek, ktoré končia na bunkových blanách okolo buniek a na bunkách samotných.

Bunky vytvárajú v samotných orgánoch skupiny buniek obklopených bunkovou tekutinou a okolo týchto buniek je takzvaná medzibunková blana. Na tejto medzibunkovej blane končia cievky a žilky. Žilky musia z medzibunkového priestoru dostať toxické a odpadové látky a cievky zase cez túto blanu dostať dovnútra potrebné živiny.

Zdalo by sa, že je to jednoduchá záležitosť, ale ako všetko v ľudskom tele nie je to jednoduché. Vplýva na to aktivita krvného tlaku, rýchlosť prúdenia a hustoty krvi a kvalita krvnej plazmy. A tak isto aké sú látky v krvi a ako ich trávenie spracovalo a iné rôzne ďalšie okolnosti. Je to koordinácia rôznych chemických a aj fyzikálnych procesov. A srdce ako orgán tela musí skoro všetko zabezpečiť. Pokiaľ je telo plne zdravé, tak to nie je žiadny problém. Ale pri chorobných stavoch v tele si to srdcový sval vždy odskáče a chorľavie. A pokiaľ je niektorá choroba chronická a trvalo v tele, tak srdce ochorie tiež. Zmení svoj tvar, zmení svoju veľkosť, zmení bioenergetické napätie, impulzovosť a srdce je choré.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Chronické stavy a akútne prípady v organizme zmenia hlavne veľkosť srdca celkovo. Nedostatok pohybu vedie k zmenšeniu srdcového svalu. Naopak, veľa pohybu a veľa šprintov napríklad na bicykli vedie k veľkému srdcu. Kulturisti a vzpierači majú oceľové srdce, ktoré sa stane krehké ako oceľ a môže doslova prasknúť. Keď je v tele príliš veľa toxicity a neschopnosť toxicitu dostať normálne z tela, tak časť srdca, kde preteká žilová krv, sa bude zväčšovať. Každá závažná choroba mení veľkosť a tvar srdca.

Veštecky sa dajú vnímať dokonca zmeny srdcových buniek pri onkologických ochoreniach. Onkologické ochorenie v tele vedie k zmene veľkosti buniek a ich funkcií. Chronické choroby zväčšia horné časti srdca. Choroby obličiek hrozivo stenčia stenu srdcového svalu. Upchanie cievok a žiliek vedie postupne k infarktu srdcového svalu. A je jedno, kde sa cievky a žilky upchali, v ktorej časti tela. Dlhoročná prílišná hustota krvi a vedie často k vypuklinám na srdcovom svale. Slabo výkonné svalstvo až odumieranie svalov tela vedie k rozpadu tkanív v srdcovom svale. A tak niet sa čo čudovať, že asi 50 až 60 % úmrtí pripadá na srdcový sval a to zo všetkých druhov chorôb, na ktoré sa zomiera. A tak najlepšia starostlivosť o srdcový sval je v tom, že sa staráte o celkové zdravie vo svojom tele a nedovolíte, aby sa choroby v tele stali chronické.

Srdcová svalovina alebo myokard
http://sk.wikipedia.org/wiki/Srdcov%C3%A1_svalovina
Srdce a jeho ochorenia
http://referaty.atlas.sk/prirodne-vedy/biologia-a-geologia/2…
Ischémia znamená nedostatočné prekrvenie niektorého orgánu ľudského tela
http://www.kardioklub.biznisweb.sk/info/opisy-ochoreni/ische…
Čo je srdcová nedostatočnosť?
http://www.tvojesrdce.sk/index.php?option=com_content&t…
Insuficiencia srdcová chronická
http://www.medinfo.sk/?s=heslo&id=667
Poruchy srdcového rytmu
http://www.cardio.sk/index.php?s_id=1102&mn_id=L
Ischemická choroba srdca
http://www.zdravoveda.estranky.sk/clanky/zdravoveda/x_-hodin…
Koronárna choroba srdca (KCHS), taktiež známa ako ochorenie koronárnych tepien, predstavuje najčastejší prejav kardiovaskulárneho ochorenia
http://www.24hod.sk/Koronarna-choroba-srdca-cl63258.html
Pôsobením rizikových faktorov dochádza v priebehu rokov k ukladaniu tukových látok, vápenných solí a pod. do stien koronárnych tepien
http://www.nspnz.sk/SCO/index.html
Čo je ischemická choroba srdca. Čo je aorto-koronárne premostenie – CABG
http://www.suscch.eu/page.php?59
Zlyhávanie srdca znamená, že srdce nie je schopné prečerpať dostatok krvi pre potreby tela
http://primar.sme.sk/c/4116807/zlyhavanie-srdca.html
Akútny koronárny syndróm – ischemická choroba srdca
http://www.zzz.sk/?clanok=10991
Angína pektoris je opakovaná tlaková alebo pálivá bolesť za hrudnou kosťou
http://www.tvojesrdce.sk/index.php?option=com_content&t…
Myokardiodystrofia
http://www.stemcellclinic.com/sl/clinic/treatment/10.html
Zoznam ochorení a syndrómov, pri ktorých je efektivita liečenia kmeňovými bunkami klinicky potvrdená
http://www.stemcellclinic.com/sl/clinic/treatment/0.html

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.