Prístroje pre prevenciu a liečbu pľúc

Na prevenciu a liečbu pľúc využívame moderné technické pomôcky. V minulosti sme poznali klasické inhalovanie cez hrniec pred sediacim človekom a zakrytým dekou. V hrnci sú zvyčajne zovreté bylinky pre liečbu pľúc. Prípadne bol k dispozícii klasický inhalátor, ktorý nefungoval na úrovni ultrazvuku a aerosolu.

Je vhodné sa poradiť s tými, čo už takéto prístroje používajú. Pokiaľ máte závažne chorobné stavy, ktoré ošetruje lekár, taktiež sa odporúča konzultovať, ako ich používať. Možno sa to bude zdať prehnané, ale nie je to tak. Treba si uvedomiť, že moderné prístroje na úrovni ultrazvuku a aerosolu vytvárajú extrémne malé plynné čiastočky a sú mimoriadne účinné a dynamicky prenikajú do všetkého v pľúcach. Bežné inhalovanie nebolo založené na tvorbe tak maličkých čiastočiek v rovine mikromilimetrov.

Moderné prístroje a zariadenia sa dajú používať ako prevencia voči zrýchlenému starnutiu. Teda preliečenia sa nerobia z dôvodu chorobnosti, ale z dôvodu udržania mimoriadne dobrej výkonnosti pľúc celkovo. Treba si uvedomiť, že staroba je vlastne systém trvalého likvidovania človeka. A teda osoba, ktorá sa vzoprela starnutiu nedovolí, aby sa stav pľúc postupne zhoršoval a aby ju nakoniec skosila nejaká viróza.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Osoba v staršom veku by si mala uvedomiť, ako je dôležité, aby kyslík prúdil prirodzene do pľúc a odtiaľ do tela. V prípade choroby, ale aj stavu starnutia je trvalo nedostatok kyslíka a to mení celú biochémiu. Z tela treba dostať kysličník uhličitý a nedovoliť, aby sa hromadil v žilovej krvi. Pokiaľ sa budú pľúca zanášať prachom a nebudú sa čistiť prirodzene, odskáče si to srdcový sval a postupne nastúpi vysilenie a únava. V žilách pľúc sa v organizme často hromadia drobné krvné zrazeniny a to už nie je žiadna sranda. Jednoducho správne dýchanie a udržiavanie pľúc je pre dlhovekosť významovo dôležité.

Upozorňujem osoby, ktoré majú astmu a alergie dýchacích ciest a niektoré závažnejšie ochorenia pľúc, aby v každom prípade použitie týchto techník konzultovali s ošetrujúcim lekárom a postupovali obozretne a pomaličky. Každý musí chápať, že toto nie je praktický návod, ako inhalovať. Iba sa tu vysvetľujú určité možnosti liečby a regenerácie pľúc. Každý sa lieči na vlastnú zodpovednosť.

Aerosolový inhalátor
Je to jedinečné zariadenie, ktoré vám dovolí udržať si pľúca v dobrom stave aj vo vyššom veku. Prípadne dané zariadenie využijete aj na liečbu chorých alebo chorľavejúcich pľúc. Pri vážnejších prípadoch konzultujte s ošetrujúcim lekárom.

Toto malé, ale výkonné zariadenie doslova vyrába extra drobné kvapky a tie sú skoro formou pary alebo drobných kvapiek jesennej hmly. Je to jednoducho aerosol a to, čo produkuje, je tak miniatúrne, že rovno prejde cez bunku a ide do ciev a žíl. A o to tu vlastne ide. Do prístroja dáte napríklad destilovanú vodu a do nej pridávate rôzne prísady ako koloidné minerály, bylinkové esencie, jodidovanú vodu, niektorý druh minerálnej vody napr. Vincentku. Alebo do prístroja k destilovanej vode pridáte aj pár kvapiek Žilnej zmesi, ktorá obsahuje napríklad extrakt z komonice lekárskej na čistenie ciev a žíl. Do destilovanej vody možno dať aj kvapku esencie živice a potom pravidelne inhalovať cez tento prístroj.

Čo sa dá inhalovať a ako
Destilovaná voda samotná čistí bunky pľúc od nečistôt. Destilovaná voda podľa našich pozorovaní pacientov, ktorí používali tento prístroj, vykazovala dobrú schopnosť vyčistiť bunky pľúc od nečistôt. Samozrejme, tieto pozorovania nemožno považovať za vedecky overené a medicínsky potvrdené, ale dávajú dobré indície k čisteniu pľúc.
http://www.destilatorvody.sk/t/DestiledWater

Destilovaná voda a do nej pár kvapiek Žilnej zmesi (obsahuje komonicu lekársku), prečisťuje cievky a žilky a samotné pľúcne bunky.
http://slnieckova.sk/p/zilna-zmes/

Destilovaná voda a pár kvapiek Jódaqua (prehistorická minerálna voda). Jej minerály sú výnimočné tým, že prenikajú aj do vnútorných štruktúr buniek ako sú orgániky vo vnútri buniek až na úroveň prvkov v nich. Až sem sú schopné prenikať. Bežné minerály sa do tejto oblasti len tak nedostanú. V staršom veku už trávenie nedokáže produkovať dostatok takto upravených minerálov.
http://www.suncity.sk/jodaqua-organicky-jod-200ml-p-526.html

Destilovaná voda a pár kvapiek koloidných minerálov z Utahu. Ide o to, aby ste do vnútra buniek dostali tieto historicky jedinečné a jedinečne upravené minerály, ktoré zaručene idú do najhlbších úrovní buniek pľúc a posilňujú ich základ a to potrebujeme.
http://ww.cimax.sk/blogy/article114-Koloidne-mineraly

Destilovaná voda a pár kvapiek živice rozpustenej v alkohole. Ide vlastne o prírodný kortikoid, ktorý sa prirodzene dostáva do pľúc, pokiaľ ste v ihličnatom lese. Dezinfikuje pľúca a podporuje imunitné bunky v pľúcach.
http://www.serafinbyliny.cz/

Do destilovanej vody možno dávať aj iné látky napríklad pár kvapiek z kaktusu Aloe vera, ktorý môže pľúcam pomôcť sa vhodne regenerovať.
http://www.aloevera.sk/

Do destilovanej vody možno dávať aj pár kvapiek výluhu z kôry vŕby bielej a využiť prítomnosť kyseliny salicylovej na preliečenie pľúc (Pozor, nehovorím tu o aspiríne a acylpyríne). Nezabudnite na to, že keď sú zdravé pľúca, tak je zdravý aj mechúr. Pokiaľ je mechúr chorý, tak aj pľúca sú choré a tak je dobre v rámci prevencie si umývať aj celé telo čajom z kôry vŕby bielej.
http://biocare.sk/eshop/produkt/vrba-biela

Aby sme to mali úplné, tak je vhodné občas aj vdychovať do pľúc prach zo spiruliny alebo chlorelly, pretože tieto produkty obsahujú skoro všetky potrebné aminokyseliny pre obnovu vnútra buniek. Inhalujeme z nádobky.
http://slnieckova.sk/p/spirulina-chlorella-plus/

Aby bolo okolo pľúc všetko v poriadku je potrebné, aby ste voľne inhalovali aj takzvanú kamennú soľ. Zase vďačná otázka a prečo? Lebo pľúcne bunky majú jedinečnú schopnosť zmeniť voľne inhalované čiastočky soli na minerálové ióny. A to je niečo iné ako len obyčajné minerály. Tieto takzvané iónové minerály idú hlavne do neurónových buniek a to dovoľuje napríklad premýšľať a aj ukladať nové informácie do neurónov a teda do pamäte. A netreba to podceňovať v staršom veku a pri chorobách tráviaceho traktu, kedy už tenké črevá nie sú schopné produkovať iónové minerály pre neurónové bunky. A potom nechce ten mozog myslieť.

Potom tu je potrebné ešte obnoviť ochranný povlak na povrchu pľúcnych buniek a hlavne alveoliek. To sú tie bunky, ktoré tlačia kyslík do červených krviniek v cievach a zároveň zo žíl odoberú kysličník uhličitý a ten opustí pľúca. Dobrú ochranu vytvorí inhalovanie olejčekov z rôznych kvetov a to cez aromalampu.
http://www.naturshop.sk/produkty-e-shop/etericke-100-oleje/

Inhalátor tvoriaci aerosol
http://www.google.sk/search?q=inhalator+aerosol&hl=sk&#…
Čo je to aerosol a čo je to koloid
http://sk.wikipedia.org/wiki/Aeros%C3%B3l
Aerosolový rozprašovač
http://cs.wikipedia.org/wiki/Aerosolov%C3%BD_rozpra%C5%A1ova…
Gél ako koloidný systém
http://cs.wikipedia.org/wiki/Gel
Koloid
http://cs.wikipedia.org/wiki/Koloid
Emulzia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Emulze
Makromolekula
http://cs.wikipedia.org/wiki/Makromolekula
Čo sú to micelárne koloidné látky
http://cs.wikipedia.org/wiki/Micela
Pektíny
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pektiny
Ultrazvuk
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ultrazvuk
Ultrazvukový rozprašovač
http://www.universlovakia.sk/ultrazvukovy-rozprasovac-silco-…
http://www.efitness.sk/sportove-potreby-zdravotne-pomocky-ul…

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu
Môžete si zakúpiť a trvalo používať v domácnosti. Máte ho denne zapnutý niekoľko hodín. Do ultrazvukového inhalátora dáte destilovanú vodu a rôzne esencie a to hlavne ihličnatých stromov. Pozor na to, aby ste rozlišovali, čo to znamená ultrazvukový a obyčajný zvlhčovač vzduchu. Je to poriadny rozdiel. Ultrazvukový zvlhčovač produkuje mimoriadne malé čiastočky a skoro produkuje doslova plyn a nie paru. A tieto drobné čiastočky sa dostávajú do pľúc omnoho efektívnejšie ako z bežných zvlhčovačov. Teda doma máte aerosolový inhalátor a zároveň aj ultrazvukový zvlhčovač vzduchu.

Rôzne ultrazvukové zvlhčovače vzduchu
http://www.mixxer.sk/falcon/eshop/41-1-Zvlhcovace-vzduchu/67…

Arómalampa
Čo je arómalampa?
Je to zväčša keramická nádoba. Do hornej časti sa naleje voda a do nej sa dávajú na inhalovanie rôzne prírodné esenciálne oleje najmä z kvetov. Tým sa obnoví ochranný povlak na povrchu pľúcnych buniek a hlavne alveol.
http://www.indishop.sk/catalog/vonne_olejceky/category/135/t…
http://www.levandulova.sk/

Arómaterapia je použitie aromatických éterických olejov na ovplyvňovanie zdravotného a psychického stavu. Termín zaviedol v dvadsiatych rokoch francúzsky chemik René Maurice Gattefossé
http://sk.wikipedia.org/wiki/Arómoterapia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Aromaterapie
Éterický olej je prchavá kvapalina rastlinného pôvodu s charakteristickou vôňou
http://sk.wikipedia.org/wiki/Éterický_olej
Zoznam éterických olejov
http://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_éterických_olejov

Zoznam stránok o arómaterapii, e-shopy s olejčekmi, silicami, články a videá
http://www.cimax.sk/lieky/aromaterapia

Silice, tinktúry a olejčeky
Tieto produkty by sa vám mohli hodiť pri ozdravení vašich pľúc a ich udržaní v dobrej zdravotnej kondícii.
Eukalyptus
http://en.wikipedia.org/wiki/Eucalyptus
Eukalyptový olej
http://en.wikipedia.org/wiki/Eucalyptus_oil
Smrekovec opadavý – tinktúra
http://www.zdravysvet.sk/kategoria/bylinkaren/gemmoterapia/t…
Jedľa biela – tinktúra
http://www.zdravysvet.sk/kategoria/bylinkaren/gemmoterapia/t…

Ozonizér a zvlhčovač
Je to zariadenie, ktoré, laicky povedané, vytvára určité iskrenie elektrického prúdu a ten zase vyrába ozón, ktorý dezinfikuje vzduch v miestnosti. Problém je v tom, že cenovo dostupný ozonizér nie je na trhu, je ho dostať iba do veľkých priestorov za drahé peniaze.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ozonoterapia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ozonoterapie
http://en.wikipedia.org/wiki/Ozone
Ozonizér
http://www.tiansi.sk/?p=tiens_ozonizer_cistic_ovocia_zelenin…
Odkazy na kozmetický ozonizér
http://www.in-style.sk/sk-detail-220829-ozonizer-mini-hf-09….
http://www.perlacosmetic.sk/?5,Kombi-ultrazvuk-ozonizer-AKCI…!!!
http://www.europartners.sk/index.php/elektrokozmeticke-prist…

Domáca soľná jaskyňa
Je možné zriadiť si doma a to rovno v miestnostiach, kde žijete, malé soľné jaskyne alebo zrozumiteľnejšie povedané nádoby plné kamennej soli – aspoň 100 kg kamennej soli. A načo to je dobré? Odpoveď vychádza z nášho vešteckého výskumu na diaľku. Hľadali sme oblasti, kde je menší výskyt obličkových ochorení ako je bežné. Vešteckým výskumom, ktorý nemôžete zamieňať za medicínsky výskum, sme sa prepracovali k poznaniu, že čím bližšie človek žije pri mori a pri nejakej ťažbe soli, tým je nižší výskyt chorôb obličiek. Veštecky sme preverovali veštecky na diaľku jedincov, ktorí spracovávajú soľ klasickými metódami a tak isto sme u nich nenachádzali nejaké choroby obličiek. A tak zrejme prítomnosť soli a každodenný kontakt s ňou prospieva, pokiaľ je to prostredie povrchové. Pokiaľ ide o baníkov pod zemou, tak sa im soľ ukladá v obličkách až príliš a ničí to obličky aj pľúca. A tak iba odporúčam vlastne žiť s určitým množstvom soli v byte, prospeje to vášmu organizmu.

Je tu možnosť každodennej inhalácie cez soľnú fajku, môžete si kúpiť soľnú jaskyňu, čo je vlastne nádoba so soľou a ventilátorom. Potom je tu možnosť mať doma asi tak 100 kilogramov soli v nádobách, cez ktoré prirodzene cirkuluje vzduch. A pokiaľ máte na to priestory a financie, tak je tu možnosť soľnej jaskyne veľkosti miestnosti. Napríklad soľ z kamenných blokov aj s určitým farebným podsvietením je mimoriadne prezentačná záležitosť v byte.

Domáca soľná jaskyňa
http://borovi.sk/domaca-solna-jaskyna-salin-s2
Článok o soľnej jaskyni, zoznam webov o soľnej jaskyni
https://www.cimax.sk/blogy/article113-Domaca-so-na-jasky-a-a-…
Soľné jaskyne na Slovensku
http://www.solne-jaskyne.info/
Mobilná soľná kabína
http://saunybuducnosti.sk/slider/mobilna-solna-kabina

Kamenná soľ a možnosti jej využitia
http://www.infra-world.hu/sk/doplnky-do-sauny/article/13/him…
http://shop.retrolc.sk/kamenna-so-lisovana–1331
http://www.svietidla-eshop.sk/svietidlo/thera-solna-lampa-na…
http://www.svietidla-eshop.sk/svietidlo/fuji-solna-lampa-hne…
http://www.equistyle.sk/katalog/action/productdetail/oc/3741…
http://shop.retrolc.sk/kamenna-so-kusova-cca-30kg-1332
http://jazdecke-potreby-pre-kone.sk/index.php?option=com_vir…

Soľná fajka – mikro soľná jaskyňa
http://www.naturshop.sk/produkty-e-shop/solne-fajky/
http://www.vitafit.sk/web/solnaFajka.php
http://www.solny-inhalator.sk/
http://www.novypohlad.com/index.php/Himalajska-SO%C4%BD-SO%C…

Výroba kyslíka
Ide tak isto o určitú možnosť, ako sa preliečovať a to tým, že si doma vyrábate kyslík a dáte si takzvanú kyslíkovú kúru. Prospieva to celému organizmu. Prípadne navštívite zariadenie na takéto procedúry a to najlepšie počas dovolenky a tak podobne.
Výroba kyslíka
http://www.oxywise.com/sk/product/prenosny-kyslikovy-koncent…
Výroba kyslíka – generátor ozónu
http://www.domaci-elektro.cz/c-elektro-do-domacnosti/vyroba-…
Kyslíková terapia na pleť
http://www.salonlinia.eu/index.php?option=com_content&v…
http://www.ecomddv.sk/kyslikova-terapia

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.