Prechodne zvýšený alebo znížený pulz srdca

Budeme sa tu baviť o vysokých a nízkych pulzoch, nie o trvalo poškodenom organizme, kde vysoké a nízke pulzy sú trvalo zvýšené alebo znížené. Mali by sme vedieť, že na srdci sú elektricky aktívne nervové zakončenia, ktoré srdcu dávajú impulzy, aby sa 4 komory na srdci sťahovali, rozťahovali a zároveň sa otvárali a zatvárali. Činnosť týchto 4 komôr musí byť synchronizovaná a vhodne doladená.

A tu začínajú nezrovnalosti a rozladenie bioelektrických impulzov a to z dôvodu napríklad zväčšovania ľavej a pravej hornej komory z dôvodu poškodenia pečene a potom aj od poškodenia pľúc. Napríklad je srdce zle vyživované cez cievky a žilky a lymfatické vlásočnice. Bunky srdca nedostanú, čo potrebujú a hladujú. Niektoré bunky srdca sa upchajú alebo vyživovacie cesty sa upchajú a môže hroziť alebo prebehnúť infarkt. Osoba nemá dostatok fyzickej kondície, nerobí dostatok vytrvalostných a rýchlostných cvičení. Srdce nedostáva kardio cvičenia napríklad na fit lopte. Osoba má poškodené rýchlostné pásiky svalov rovno vo svaloch po tele. Osoba má už poškodené, starecké a zničené bunky svalov, z ktorých sa netvorí dostatok bioenergie pre celé telo a potom srdce dostáva slabé alebo chaotické pulzy do srdca.

Celkovo je dôležitá fyzická kondícia. Srdce nedostáva dostatok nitrátov na činnosť svalových buniek, hovorím o užívaní nitroglycerínu. Jednoznačná kapitola je tu psychika a to psychika strachu, depresií a tak isto neprimerané reakcie na životné udalosti. Osoba značne fantazíruje a nesprávne vyhodnotí udalosti, ktoré sa majú diať. Osoba považuje cestu na dovolenku za katastrofu ohrozujúcu život. Verejné vystupovanie je doslova verejná poprava. A to môže pulz nabrať vysoké hodnoty. Alebo osoba prudko rezignuje na danú udalosť a pulzy prudko poklesnú. Dané osoby by mali robiť dlhé roky trvalú psychohygienu so správnymi predstavami, aby sa buď ukľudnili, alebo patrične aktivovali.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Prvá pomoc pri nízkych a vysokých pulzoch
Nadýchnuť sa a silne fúkať pred seba a tak silne, že to cítiť až v žalúdku a črevách.
Zadržať dych po dobu niekoľkých sekúnd, potom zakašľať. Opakovať viackrát.
Poumývať tvár ľadovou vodou alebo ponárať tvár do vody v umývadle.
Vypiť pohár poriadne ľadovej vody.
Masírovanie krku okolo krčných ciev a žíl. Pohyb ruky pri masáži ako pri šróbovaní žiarovky.
Zatvoriť oči a v hornej časti jemne tlačiť cez kožu na očiach prstom na jednom aj druhom oku.
Vhodné je aj použiť prístroje na meranie pulzov a zistiť, ako vlastne človeku funguje pulznosť počas dňa, ale aj počas rôznych druhov činností, či už psychická alebo fyzická záťaž.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.