Praktické tajomstvá aktívnej staroby – výživa cez kožu III.

Výživa buniek a vlastný moč. Tak toto je niečo jedinečné a unikátne, výživa vlastným močom – čerstvým alebo odležaným v chladničke, inhalácia riedeného moču, aplikácia ako klystír, aplikácia na kožu, aplikácia kryštálikov odpareného moču zo sklenenej misky, aplikácia ako homeopatikum.

Možno si poviete – nevkusné, nebezpečné a ohavné. Je to vec názoru a prístupu. Staršie osoby už nemajú dobré hospodárenie s dusíkatými látkami. A pokiaľ nemáte v tele dostatok kyseliny močovej, tak to poškodzuje nervové bunky. Prílišný nedostatok kyseliny močovej môže viesť aj k chorobe zvanej skleróza multiplex. Dusíkaté látky sú palivo pre svalové bunky a aj srdcový sval. Vo veku 80 rokov to je snáď jediná možnosť kvalitného vyživovania ľudského tela, pretože trávenie už zlyháva. Užívanie vlastného moču viacej ako 5 rokov vedie k obnove napríklad obličiek. Obsahuje látky podporujúce aktivitu a tvorbu kmeňových buniek. Pokiaľ sa rozhodnete praktizovať liečbu a výživu vlastnou urinou, robíte tak na vlastnú zodpovednosť. Pitie vlastného moču môže za nekontrolovateľného užívania poškodzovať zdravie.

Výživa buniek a krvná plazma. Mimoriadne dôležitá záležitosť, aby pečeň produkovala kvalitnú krvnú plazmu. Krvná plazma je taká tekutá látka ako kokosová voda a majú spoločné zloženie. Natieranie tela panenským kokosovým olejom alebo jeho užívanie cez ústa a trávenie pomáha udržať krvnú plazmu v kvalitnom stave. Osoby v staršom veku by sa mali každý deň natierať a jesť kokosový olej. Telo kokosový panenský olej v zásade neupravuje nijako zvláštne a ide rovno do krvi. Je potrebné, aby bola dobrá viskozita a elasticita krvnej plazmy pre dopravu živín k bunkám.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Výživa buniek a nitroglycerín. Ide o ten nitroglycerín, ktorý si pacienti dávajú pri podozrení na srdcový infarkt. To je v poriadku. Ale nitroglycerín sa normálne tvorí v ľudskom tele ako prostriedok hlavne prechodu dusíkatých látok do svalových buniek. Dusíkaté látky sú vlastne palivo pre fungovanie buniek svalov. A pokiaľ je v tele málo nitroglycerínu, tak si to môže nepriamo odskákať srdce a to tým, že bunky svalov na svoju činnosť nebudú mať potrebné palivo. Nezabúdajte, že všetky svaly tela nejako pomáhajú srdcu pumpovať krv, pokiaľ sa svaly silne zatínajú ako pri kulturistickom predvádzaní svalov a keď sa svaly stáčajú ako pri žmýkaní dlážkovej handry, tak pomáhajú srdcovému svalu pumpovať krv. A pokiaľ pri bunkách a blanách svalových buniek nie je dosť nitroglycerínu, tak pohroma je istá a infarkt neodvratný. K blokáciám srdcového svalu môže prísť pri silných depresiách. V staršom veku nastupuje srdcová slabosť aj z dôvodu slabnutia aktivity svalov a aj srdcového svalu. Ale veľký vplyv má aj to, že v starobe sa osoby nevedia pohybovať dostatočne rýchlo a strácajú krátke rýchlostné svaly.

Výživa buniek a hormón gonadotropin. Je to látka, ktorá patrí k takzvaným bunkovým hormónom, ktoré regulujú prechod živín z medzibunkového priestoru do každej bunky osobitne. Tieto aktivity vykonávajú na povrchu bunkovej blany, ktorá obaľuje každú bunku. A keď v organizme chýba alebo sa tvorí nedostatočne, nemusia bunky dostať to, čo potrebujú pre svoju aktívnu činnosť.

Výživa buniek a somatomedín. Ide o chemickú látku, ktorá spadá asi do hormónov a je to vlastne niečo ako svalový inzulín, teda zabezpečuje hlavne prechod cukrov ako palivo pre pohyb svalov. V niektorých prípadoch sa môže tvoriť rovno vo svaloch, prípadne v tuku a to hlavne vtedy, keď ho pečeň nestíha tvoriť. Napríklad trvalým mnohoročným užívaním čierneho kaukazského múmia cez ústa, ale aj kožu môžete v tuku okolo svalov tvoriť takzvané kaukazské múmio a získať tak prebytok inzulínov v krvi. Inzulín tu spomíname z dôvodu prechodu cukrov do buniek svalov. V staršom veku osoby potrebujú aj trojnásobné dávky inzulínu ako mladšie osoby. A pozor na chorobu, ktorá sa volá rezistencia buniek a ich bunkových blán. Môžu sa zmeniť a nespolupracovať s inzulínom alebo inzulín sa môže nevhodne zmeniť.

Výživa buniek a hustota krvi. Keď hovoríme o hustote krvi, tak musíme hovoriť o vitamíne K. Tento vitamín sa podieľa na zahusťovaní krvi a vedie krvné doštičky k tomu, aby sa spájali na seba do dlhých reťazcov a takto zahusťovali krv. Potom tu máme hormón, ktorý produkujú pečeň a obličky – trombopoetín. Tiež množstvo kolagénu má svoj podiel na hustote krvi. A tak všetky tieto látky pôsobia na spájanie a zlepovanie krvných doštičiek a zahusťovaní alebo nariedení krvi. Na hustotu krvi pôsobí asi 20 faktorov. Tak isto množstvo krvi má čo do toho hovoriť a hlavne krvnej plazmy, ktorá nateká do lymfatického riečišťa a to tam aj naspäť. Teda pekne zamotaný svet. Príliš riedka krv alebo príliš hustá krv má vplyv na transport živín rôzneho druhu. V staršom veku sa celkovo odporúča, aby bola krv redšia, a teda aktivity krvných doštičiek boli menej aktívne. Môže sa stať, že krv sa môže zahustiť aj silnými depresívnymi stavmi a poškodením neurónových centier v mozgu. A vtedy treba brať trvalo lieky na riedenie krvi ako je Warfarín a podobné modernejšie lieky. Samoliečba hustej krvi vyžaduje odborné zdatnosti a schopnosť veštecky vnímať aktivity týchto látok v krvi človeka.

Výživa buniek a tukové bunky. Asi každý z nás by mal prehodnotiť vzťah k tukovým bunkám svojho tela. Tukové bunky a tuk celkovo sa nachádza priamo v mikro vrstvičkách kože a tak isto masívne pod kožou, potom okolo orgánov tela, na srdcovom svale, na povrchu svalov alebo v nich samotných. Tuk sa môže dokonca objaviť v pečeni a to je už chorobný stav. O tuk sa treba po 40. roku života starať poriadnejšie. Každá tuková bunka má pri sebe tukový váčok, ten obsahuje tuk. Pokiaľ sa tuk vo vačku nevymieňa, tak starne, hnedne a zapácha. Ale hlavne si neplní úlohu výrobcu potrebných látok, ktoré organizmu chýbajú alebo organizmus ich prestal vyrábať v samotných orgánoch. Pokiaľ sa rozhodnete aktivovať tukové bunky v prospech svojho zdravia a hlavne výživy buniek, použijete na to umývanie jadrovým mydlom, pokiaľ možno bielym. Jadrové mydlo je vlastne vývar z kostí a loja a to je tá najlepšia aktivizačná látka pre úpravu a modifikáciu tukových buniek. Tak isto im prospeje kúpeľná síra – Solfatan, bahno a soľ z Mŕtveho mora, sopečné bahno, rašelina, ale aj vyzrážané minerály z minerálnych prameňov. Prípadne hlina z kameňolomu alebo jaskýň. Všetky tu menované latky sme mnohokrát úspešne aplikovali a aj týmto sme tukové bunky prinútili, aby začali produkovať pre telo potrebné živiny. K tomu všetkému umývanie tela vlastným močom na podporu tvorby kmeňových buniek.

Transport živín v žilách a cievach. Ako je dôležité, čo jete a ako sa to vo vašom trávení spracuje, tak je dôležité, aby sa to dostalo do buniek a na to treba mať v dobrom stave pečeň, ktorá produkuje niečo ako transportné látky, ktoré musia zabezpečiť, aby sa minerály, živiny a vitamíny dostali z tráviaceho traktu k bunkám ich bunkovým blanám a odtiaľ sa premiestnili rovno do vnútra buniek. Tu si z nich bunka vytvorí niečo ako hustú sieť pavučiny, ktorú voláme mikrotubuly. Asi ste o mikrotubulách nepočuli, lebo to sú najnovšie objavy kvantovanej biológie. Je to taká sieť pavučín, ktorá na jednom konci stále rastie a na druhom konci neustále odpadávajú kúsky výživných látok, ktoré putujú do mikro orgánikov vo vnútri buniek. Ale vráťme sa k problematike transportných látok. Tieto transportné látky nakladajú a vykladajú aj kyslík na červené krvinky a to tým, že manipulujú s elektrónmi na povrchu červenej krvinky, aby sa živiny dostali cez bunkové blany.

Kedy nefunguje výživa cez kožu a čo s tým? To je veľký problém a objavuje sa sporadicky a to zvyčajne u osôb, kedy ich vlastná biochémia tela a trávenie by sa mohli nenávratne poškodiť a zásadne zmeniť až tak, že osoba sa stane psychiatrický pacient. Prípadne sa chémia zrúti tak, že trvalo bude poškodzovať organizmus. A tak samotný organizmus likviduje rôzne chemické látky v trávení a aj v tele a vyzerá to dosť beznádejne. V krajnom prípade trávenie zlikviduje aj lieky, ktoré pacient užíva. A čo s tým? Je tu jedna možnosť a to užívať vlastnú urinu cez ústa alebo cez kožu.

Výživa buniek a kyslík. Bunky tela a hlavne nervové a neurónové potrebujú trvalý prísun kyslíka a odsun kysličníka uhličitého. Treba kvalitné červené krvinky a krvnú plazmu. K tomu v pečeni tvorbu transportných enzýmov a v pľúcnych bunkách mitochondrie, čo sú drobné mikro orgániky v alveolách, aby na povrchu červených krviniek menili počty elektrónov. Problém môže byť nepriechodnosť kyslíka a kysličníka uhličitého cez bunkovú blanu a takzvané mikro infarkty buniek. Odporúča sa z času na čas sa preliečiť liekom Cavinton. Je na lekársky predpis. Poznáme viacero systémov precvičenia dýchania v pľúcach a ako zabezpečiť dostatok kyslíka pre bunky. Je dôležité vedieť, že pokiaľ chcete v krvi dostatok kyslíka, tak tam musí byť aj vysoký obsah kysličníka uhličitého.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.