Pár otázok okolo detoxikácie

Máme tu celkovo problematiku toxínov v ľudskom tele. Položme si pár otázok: Ako sa do tela dostanú z vonkajšieho prostredia? Ako ich organizmus zachytí a zlikviduje? Ako sa tvoria toxické látky v organizme pri biologických pochodoch? Ako pečeň toxíny ukladá a ako ich likviduje?

Ako telo tvorí zásoby určitých látok ako je vápnik, železo a ako ich v tele ukladá? Môže ich neprimerané ukladanie telu škodiť? Ako môžu choroby obličiek ovplyvňovať ukladanie toxínov do buniek? Ako sa z bežnej látky ako je lepok z obilnej múky stane alergén a organizmus reaguje kolapsom? Ako sa destabilizuje detoxikácia organizmu v tele staršej osoby? Môžu toxíny produkovať aj mikroorganizmy v tele? A ako v tom najhoršom prípade toxíny tvoria tukové bunky a napríklad môžu aj hormonálne žľazy?

Prečo je v staršom veku potrebná cielená detoxikácia
V staršom veku je nutné organizovať detoxikáciu cielene. Pretože toxíny z tela už nepôjdu prirodzene tak jednoducho ako v mladšom veku. Obličky nie sú tak výkonné. Pomalšia je celkovo regenerácia. Pečeň stráca výkonnosť spracovať toxíny v tele. Viazne rýchlosť obehu krvi v tele, v bunkách sa hromadí viacej toxínov a krv ich stále ťažšie a ťažšie odstraňuje. Sám organizmus v staršom veku tvorí chaoticky rôzne látky a sám takto zvyšuje toxicitu v tele. V staršom veku celkovo organizmus akosi naberá do seba toxické látky intenzívnejšie ako v mladosti. A tak je treba v potravinovom jedálničku ustupovať od mäsa ako takého, ustupovať od mlieka a syrov. Tak isto pozor na ukladanie lepku vo vnútri buniek. Toto ukladanie majú skoro všetky staršie osoby.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

A tak sa odporúča vedome a pravidelne detoxikovať. Jednak tým, že človek z jedálnička odstráni alebo obmedzí potraviny, ktoré sami toxikujú. Potom je tu potreba sa pravidelne a možno až denne detoxikovať rôznymi druhmi vlákniny – pozrite si iný článok, kde si nájdete ďalšie možnosti. Vláknina celkovo detoxikuje organizmus, ale výborne funguje v hrubom čreve, kde bunky hrubého čreva vyčistí dokonale. V staršom veku je to mimoriadne potrebné, keďže hrubé črevo už nefunguje, ako sa patrí.

Ďalšia možnosť je ochrana pred škodlivými látkami a to jedením zmesi rôznych otrúb ako sú ovsené, amarantové, pohánkové, kukuričné a iné otruby. A nemiešať ich s ničím iným. V zásade ide o to, že po strávení pliev sa tieto správajú už v chemickej podobe ako ochrancovia buniek a aj vnútra buniek. A to je výborná vec mať takéhoto ochrancu vo svojom tele.

Potom je tu možnosť sa raz až dvakrát do roka detoxikovať prípravkom Matuzalem. Ide o jedinečný detoxikačný prostriedok, ktorý ako jediný vyčistí od nevhodných toxických látok až do vnútorných hĺbok v bunke. Je to až úroveň aminokyselín. A to je super.

Samozrejme, sú tu aj iné prostriedky na detoxikáciu, ako je dostatočný prísun vitamínov a enzýmov z čerstvého ovocia a zeleniny. A tak sú vhodné detoxikácie čerstvými šťavami z ovocia a zeleniny.

Ako pôsobí nedostatok vlastného nitroglycerínu na toxicitu v tela
Osoby, ktoré majú už svoj vek a slabšie srdce si musia uvedomiť, ako je potrebné produkovať vlastný nitroglycerín priamo v tele. V staršom veku je rozumné začať brať nitroglycerín, aby jeho hladina v krvi neklesala na úroveň, kedy sa z krvi cez bunkové blany na povrchu tela budú zle dostávať živiny a odoberať toxíny. A tak je rozumnejšie si to nechať otestovať u lekárov alebo alternatívne dať skontrolovať intuitívnemu terapeutovi. Nedostatočná tvorba vlastného nitroglycerínu zničí srdce a aj obličky a bunky nedostanú rýchlo a spoľahlivo živiny a nebudú odvedené toxíny.

Ako pôsobí nekvalitná krvná plazma a hustota krvi na toxicitu tela
V staršom veku už nefunguje tak ideálne tvorba krvnej plazmy, a tak odporúčam trvalo a mnohoročne užívať rafinovaný aj panenský kokosový olej. Kokos celkovo skvalitňuje tvorbu krvnej plazmy. A tak isto sa dobre starať o pečeň a dlhodobo užívať drevitú japonskú hubu shitake. Sú s ňou dobré výsledky pri udržaní aktivity pečene aj v staršom veku.
Pokiaľ sa niekomu zahusťuje krv, je potrebné užívať aspirín (nie acylpyrín). Prípadne prípravok Natto. Ale aj kvapky Žilná zmes a je možná aj bylinka komonica lekárska. Pokiaľ je zlá krvná plazma a hustá krv, tak sa budú bunky tela ťažko detoxikovať a budú sa aktívnejšie ukladať toxíny v bunkách.

Ako toxín – zbytkový cukor – ničí ľudské telo
Celkom normálny stav v staršom veku. Pankreas a pečeň a celkovo trávenie nefunguje, ako sa patrí a neprodukuje sa dostatok inzulínu. Inzulín je potrebný pre spracovane cukru v tele. A repný cukor je to najhoršie riešenie pre ľudské telo. Často zostáva v tele zbytkový cukor, ktorý už inzulín z pankreasu nezvládol spracovať. A teda radšej jedzte med, ovocný cukor, trstinový cukor a to rovno z trstinovej čiernej melasy. Aj zbytkový cukor je toxín a dosť rizikový, ktorý rád ničí bunky v tele.

Ako lepok z obilia toxikuje a upcháva bunky tela
V staršom veku pozor na nadmernú konzumáciu obilnín. A odporúčam radšej bezlepkovú stravu ako množstvo obilnín a tak aj lepku. Lepšie sú ovsené vločky, nevarené a nezabárané horúcou vodou alebo mliekom. Celkovo lepok staršiemu veku nežičí. A tak po 40. roku života radšej žiadny lepok. A keď už neodoláte, tak jeden mesiac trochu varených a pečených obilnín, ale zase ďalší mesiac bez lepku. A tým sa uložený lepok z buniek zlikviduje často aj sám.

Ako funguje pri detoxikácii čierne uhlie
Kúpeľ so živočíšnym uhlím
http://www.dobrarada.sk/?id_menu=18599&module_action383…
Rašelinové zábaly
http://www.eureko.sk/sk/katalog/raselinovy-zabal/15
http://www.utrochslnc.sk/content/raselinovy-zabal

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.