Mikroorganizmy a trávenie

V tráviacom trakte funguje vhodný imunitný systém a to hlavne lymfatická mriežka, ktorá, obrazne povedané, robí základnú dezinfekciu toho, čo trávime.Môže prísť k rôznym poruchám imunitného systému v tráviacom trakte a potom sa porušia pomery k tráveniu. Niektoré mikroorganizmy nám spracovávajú do tela vhodné železo a vhodne upravený biologický vápnik. A keď nie je všetko s imunitou v poriadku, tak môžu nastať poruchy dodávok vápnika, ale aj železa.

V zásade povedané, človek potrebuje mať v tráviacom systéme vhodné mikroorganizmy a ich vhodnú skladbu a o to sa treba neustále starať. Vhodné je intuitívne diagnostikovanie u liečiteľa, či je všetko v tráviacom trakte v poriadku. Mikroflóru tráviaceho systému treba trvalo upravovať napríklad bifido kultúrami mikroorganizmov. Ďalej si nájdete prehľad nevhodných mikroorganizmov v tráviacom trakte. Problematika mikroflóry tela a jej vhodné zloženie čo do druhov a množstva mikroorganizmov sa týka kostnej drene ako základu imunitného systému tela. Treba oddeliť imunitu ľudského tela na dve oblasti: imunita tráviaceho systému a imunita ostatných častí tela. Kostná dreň produkuje pre imunitnú činnosť rôzne druhy bielych krviniek. Niektoré sa kódujú v detskej žľaze a z nich sa produkujú ďalšie zložky bielych krviniek špecializovaných na rôzne operácie ako napríklad prenikať dovnútra buniek, ich bielkovín a nižších zložiek aminokyselím. Voláme ich imunoglobíny. No nepredstavujte si imunitu ako systém, ktorý zvládne všetky druhy mikroorganizmov. Niektoré nezvládne, pokiaľ nezreorganizuje svoje biele krvinky. Tento úkaz premeny bielych krviniek na agresívnejšiu formu zaradíme do dočasnej neadekvátnej imunitnej reakcie. A treba túto reakciu vlastne v tele vyvolať. Na tomto princípe je založené očkovanie. Po zahubení a zničení nevhodných mikroorganizmov, ale aj onkologických buniek, sa imunita vráti do normálnosti. Imunitná rekcia je adekvátna. V niektorých prípadoch prichádza k poškodeniu imunity a často aj zlyhaniu. Vtedy nastupuje jediná možnosť a to je užívanie imunitných látok.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

No máme aj imunitný systém, ktorý je špecializovaný na dezinfekcie prijímanej potravy. Jednak je dezinfekcia prítomná v samotných tráviacich enzýmoch, ale aj štiav žalúdka. Tak isto do tráviaceho systému zasahuje lymfatický systém a hlavne lymfatická mriežka. Skorej by sme mali hovoriť o lymfatickej sieťke omotanej husto okolo ústnej dutiny, žalúdka, tenkých a hrubých čriev. Táto lymfatická mriežka má potenciál buniek, ktoré, ľudovo povedané, produkujú chemické látky – niečo ako dezinfekčné a čistiace prostriedky. A tieto špeciálne chemické látky udržujú mikroflóru tráviaceho traktu v dobrej kondícii. Zlikvidujú väčšinu nevhodných mikroorganizmov preniknutých s potravou do tráviaceho traktu a udržia v tráviacom trakte fungujúce a potrebné mikroorganizmy v rozumnej aktivite.

Ale príde vek okolo 50. roku a starnúci organizmus už nedokáže udržať mikroflóru v dobrej kondícii. Začne prevládať huba kandidóza, blokovaná je činnosť tvorby biologického vápnika a železa a je ich treba dodávať umelo. Tak isto celý rad B vitamínov. Je vhodné udržať priaznivé mikrobiologické prostredie prechodom na užívanie kokosového oleja a aj iných druhov exotických olejov ako sú oleje z rôznych druhov semien. Budem sa touto problematikou udržania vhodnej mikroflóry tráviaceho traktu zaoberať. A bifido kultúry je potrebné v staršom veku obnovovať každý deň.

Môžete použiť vyhľadávaciu lištu Google na vyhľadanie vhodných stránok pomocou dole uvedených slov a získať tak o mikroorganizmoch tráviaceho traktu ďalšie informácie (ústna dutina až konečník).

{banner zone=adsense-vyhladavanie}Achromobacter spp Acidaminococcus fermentans Acinetobacter cacoaceticus Actinomyces spp Actinomyces viscosus Actinomyces naeslundii Aeromonas spp Aggregatibacter actinomycetemcomitans Anaerobiospirillum spp Alcaligenes faecalis Arachnia propionica Bacillus spp Bacteroides spp Bacteroides gingivalis Bacteroides fragilis Bacteroides intermedius Bacteroides melaninogenicus Bacteroides pneumosintes Bacterionema matruchotii Corynebacterium matruchotii Bifidobacterium spp Buchnera aphidicola Butyriviberio fibrosolvens Campylobacter spp Campylobacter coli Campylobacter sputorum Campylobacter upsaliensis Candida albicans Capnocytophaga spp Clostridium spp Citrobacter freundii Clostridium difficile Clostridium sordellii Corynebacterium spp Eikenella corrodens Enterobacter cloacae Enterococcus spp Enterococcus faecalis Enterococcus faecium Escherichia coli Eubacterium spp Flavobacterium spp Fusobacterium spp Fusobacterium nucleatum Gordonia bakterie rodu Haemophilius parainfluenzae Haemophilus paraphrophilus Lactobacillus spp Leptotrichia buccalis Morganella morganii Mykobakterie spp Mycoplasma spp Micrococcus spp Mycoplasma spp Mycobacterium chelonae Neisseria spp Neisseria sicca Peptococcus spp Peptostreptococcus spp Plesiomonas shigelloides Porphyromonas gingivalis Propionibacterium spp Propionibacterium acnes Providencia spp Pseudomonas aeruginosa Ruminococcus bromii Rothia dentocariosa Ruminococcus spp Sarcina spp Staphylococcus aureus Staphylococcus epidermidis Streptococcus anginosus Streptococcus mutans Streptococcus oralis Streptococcus pneumoniae Streptococcus sobrinus Streptococcus viridans Torulopsis glabrata Treponema denticola Treponema refringens Veillonella spp Vibrio spp Vibrio sputorum Wolinella succinogenes Yersinia enterocolitica

Katalóg web stránok
Vyzbieral som webové stránky hlavne z Wikipédie, ale aj z internetu. Je to ďalší zdroj doplňujúcich informácií o mikroorganizmoch.

Zoznam mikroorganizmov tela
Tu si nájdete zoznam mikroorganizmov, ktoré by mal obsahovať tráviaci trakt – žalúdok, tenké a hrubé črevo.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_human_flora
Ďalšie informácie o mikroorganizmoch v ľudskom tele
http://sk.wikipedia.org/wiki/Mikroorganizmus
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mikroorganismus
http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99evn%C3%AD_mikrofl%C3%B3…
http://www.bioweb.genezis.eu/?cat=1&file=bakterie&…
Helicobacter pylori
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Helicobacter_pylo…
http://cs.wikipedia.org/wiki/Helicobacter_pylori
Test na prítomnosť helikobaktera
http://diagnosticke-testy.heureka.sk/helicobacter-pylori/?ca…
http://www.zdravie.biznisweb.sk/product/pylox-10-vrecusok-47…
Stafylokok
http://cs.wikipedia.org/wiki/Stafylokok
http://www.koloidne-striebro.sk/koloidne-striebro/koloidne-s…
Brušný týfus
http://sk.wikipedia.org/wiki/Bru%C5%A1n%C3%BD_t%C3%BDfus
Toxoplazmóza
Infekčná choroba, ktorej pôvodcom je prvok Toxoplasma gondii.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Toxoplazm%C3%B3za
Panleukopénia
http://sk.wikipedia.org/wiki/Panleukop%C3%A9nia
Gastroenteritída
Črevná chrípka a je nebezpečná pre novorodencov
http://cs.wikipedia.org/wiki/Gastroenteritida
Probiotiká
Najčastejšími probiotikami sú mliečne baktérie rodov Lactobacillus Bifidobacterium a niektoré ďalšie druhy : Enterococcus faecium , Streptococcus thermophilus a ďalšie
http://en.wikipedia.org/wiki/Gut_flora
Candidóza
Polysystémová chronická kandidóza, candidóza, mykóza, pliesne.
Ide o nadmerné rozmnoženie kvasinek (candida allbicans) v črevách, krvi a orgánoch.
http://www.candida.cz/
Protikvasinková diéta
http://diety.doktorka.cz/protikvasinkova-dieta/
Príznaky – candidóza
http://nemoci.doktorka.cz/candidoza/
Lieky proti candidóze
http://www.001shop.cz/Komplexni-sada-proti-mykozam-plisnim-a…
http://www.001shop.cz/Korolen-koncentrat
http://www.001shop.cz/Vironal-koncentrat
http://www.imunotop.sk/index_page.php?p=colostrum&s=kan…
Kokosový olej
http://biocare.sk/eshop/produkt/kokosovy-olej
http://www.biomajak.sk/bio-potraviny/oleje/kokosove-oleje/
http://www.bio-obchod.sk/produkt-4109/kokosovy-olej-panensky…
http://www.kokosovysvet.sk/medu/eshop/0/0/5/6-Kokosovy-olej-…
Infekčné ochorenia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Infek%C4%8Dn%C3%AD_onemocn%C4%9…
Hnačka
http://sk.wikipedia.org/wiki/Hna%C4%8Dka
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pr%C5%AFjem

Zdroj foto: http://www.wikipedia.org/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.