Diagnostika svalov – C 92

Mám problém s chodidlami, častokrát ma chodidlá veľmi bolia, hlavne ak dlhšie stojím. Keď stojím na nohách aj 7 hodín, mám pocit, že mám nohy z olova. Neviem, či sa mi zle prekrvujú dolné časti chodidiel, alebo či sa tam nebodaj tvorí nejaká embólia, alebo čo.

Saša Pueblo: Toto je prípad osoby, ktorá vie, že to s pohybom a jeho zvládnutím nemá už dlhé roky v poriadku a nerobí tie správne kroky, aby to dal do poriadku a udržal to mimo rámec devastácie. Cvičenia, ktoré má robiť, musia byť fyziologické a rehabilitačné. Musia sa robiť tak, ako keby osoba mala byť po tažkej autohavárii a prechádza celoživotnými rehabilitáciami. Nevyužíva ani skryté potenciály tela na obnovu stareckých svalov a hlavne kostrového svalstva skrytého pod veľkými svalmi. Nevyužíva ani techniku mikronatrhávania svalov do bolesti ako jediný prostriedok obnovenia stareckých svalov.

Diagnostika stavu šliach, kĺbov a jednotlivých svalov
Nervový systém tela: stredne oslabený, najhorší stav v oblasti nôh a to jednej aj druhej. Asi 40% nervových zakončení zo všetkých 100% je aktívnych a zbytok pasivita.
Svaly tela: prekrvená prestarnutá hovädzina. Najhorší stav brušné svaly a sú polomŕtve – sivasté. Vo svaloch sa striedajú sivé a priesvitné vlákna s červenými a prekrvenými vláknami. Na svaloch nôh je to najhoršie a tu je málo červených prekrvených vlákien. Brušné svalové vlákna sa od seba odtŕhajú a v minulosti sa tu zle cvičili brušné cviky.
Chrbtica – stavce a platničky: chce to chiropraktika a je tu veľa stavcov mierne posunutých.
Kĺbové oblasti: oblasť ramenných kĺbov čiastočné degenerácie a poškodenia. Čisté sú bedrové kĺby, kolenné kĺby, narty už čiastočné zrastanie a ide mierna degenerácia.
Šľachy tela: nesprávne cvičené, nedostatočne a všetko všade poskracované. Strečing sa necvičí, alebo sa zle cvičí, alebo málo. Treba aspoň 3 krát týždenne a poriadne asi tak 30 minút. Najhorší stav šliach na chrbtici a sú nastrapkané. Je potrebný obklad z mrazenej zeleniny alebo mäsa.
Kostrové svaly pod nosnými svalmi: rozvinuté iba 10 % zo všetkých a v zásade sa pilates necvičí alebo sa cvičí zle.
Pohybové vzorce v mieche: Poškodené mechanizmy na pohybové vzorce ako po viacerých autonehodách a treba cvičeniami a silnou koncentráciou na ne obnoviť. Napríklad cvičenie figúr z baletu. Presný pohyb.
Uzlíkové svaly a mikronatŕhanie svalov: uzlíkové svaly tvoria 1% a vlastne pre vás nie je iná možnosť ako mikronatrhávanie svalov a získať uzlíkové svaly. To je jediná cesta obnovy svalov a svalovej sily.
Rôsolčekové útvary v ušiach pre rovnováhu: sú na 70 % zdecimované a treba cvičiť dervišské tance ako náhradu.
Možnosti delenia svalov: nie je žiadna a je vyčerpaná.
Schopnosť ovládať svaly silou vôle: Celkovo oslabené a v oblasti nôh je to rizikové donútiť nohy fungovať. Celkovo sa systém nechce hýbať a chce vozík. Treba posilniť schopnosť pohybovať sa tak, ako keby ste to robili sám bez neurónov. Šofér vám utečie a musíte si riadiť auto sám. Silná koncentrácia na pohyb ako taký.

Saša Pueblo

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.