Cukrovka – ako na ňu alternatívne

Aké možnosti môže ponúknuť alternatívna medicína a liečiteľstvo pri diagnostike, prevencii a priamej liečbe cukrovky? Zadalo by sa, že všetky tromfy sú v rukách lekárov. Ale celkom to tak nie je.

No najskôr si povieme niečo o pankrease. Pankreas je uložený naprieč brušnou dutinou. Predná stena pankreasu je v blízkosti žalúdka a dolná stena pri dvanástniku. Má veľkosť asi tak menšieho banánu. Do tenkého čreva vypúšťa tráviace enzýmy. Vedľa neho je výtok zo žlčníka a pečene, teda je potrebná spolupráca pri vytekaní do tenkého čreva, čo zabezpečuje špeciálny hormón v pankrease. A keď tento hormón chýba, tak je problém. Môže sa stať, že žlč môže zatekať do pankreasu, pokiaľ nie je koordinované spoločné vytekanie do tenkého čreva.

Teda pankreas a jeho bunky produkujú nielen hormón inzulín, ktorý sa stará hlavne o to, aby sa cukor dostával do buniek a cez ich bunkové blany. Tak isto sa v pankrease tvoria tráviace enzýmy, ktoré sú potrebné pre trávenie a vytekajú do tenkého čreva a to rovno pod žalúdkom a jeho spodným uzáverom. Táto oblasť sa v odbornej medicíne nazýva dvanástnik. Je to tak asi 12 centimetrov tenkého čreva porasteného drobnými haluškami a odborne ich voláme klky.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Hormón inzulín sa dostáva z pankreasu do žilového systému a putuje k bunkovým blanám a to hlavne neurónových a nervových buniek, ktorých najviac je v hlave a presnejšie vo veľkom mozgu. Dôležité je množstvo inzulínu a je dobré, keď sa v staršom veku tvorba inzulínu neznižuje, ale rastie až trojnásobne. U osôb dlhovekých okolo 80 až 100 rokov sme vešteckými technikami nachádzali až 3-násobné množstvá. A tieto dlhoveké osoby vykazovali ešte chuť sa aj hýbať. Predpokladáme, že vyššia produkcia hormónu inzulínu čiastočne nahrádza nedostatok hormonálnych látok z hormonálnych žliaz ako je hypofýza a ďalšie hormonálne žľazy. Teda je dôležitá aj kvalita hormónu inzulínu a jeho chemická schopnosť previesť upravené cukry do vnútra buniek. Často sa stáva, že v organizme môže vznikať rezistencia na inzulín. Ide o ochorenie, kde sa bunkové blany na povrchu buniek pozmenili a obmedzene prepúšťajú do svojho vnútra inzulín. Prečo sa takéto niečo stane? Bunkovú blanu môže poškodiť vlastná imunita – teda biele krvinky sú príliš agresívne a bunky sa takto bránia. Prípadne do buniek sa dostali nevhodné látky a mikroorganizmy. A takáto rezistencia je nepríjemná vec.

Teda je potrebné diagnostikovať, akú kvalitu má inzulín, kde sa v organizme dostane a kde nie, aké množstvo sa ho produkuje. Napríklad u niektorých jedincov sa tvorí hormón inzulín aj na inom mieste ako iba v pankrease. Poznáme takzvaný kaukazský inzulín. Takto sme si ho pomenovali sami, aby sme ho odlíšili od klasického inzulínu z pankreasu. Objavuje sa u niektorých obyvateľov na Kaukaze a predpokladáme na základe nášho vešteckého skúmania, že trvalé a mnohoročné užívanie čierneho múmia podporuje takéto vhodné genetické zmeny v organizme. Kaukazský inzulín podporuje silu svalov aj v pokročilom veku niektorých Kaukazanov. Veštecky sme kontrolovali aj iné skupiny obyvateľov, ktorí dlhodobo užívali čierne múmio a aj u týchto skupín mimo Kaukazu sa objavili tieto vhodné mutácie vo svalovine a mali k dispozícii aj tento druh kaukazského inzulínu. A tu nejako prezrádzame aj tajomstvo čierneho múmia na procesy tvorby inzulínu v ľudskom tele. Aj originál hnedé múmio má čiastočný účinok na tieto procesy.

Diskutujte o cukrovke na našom fóre: Fórum zdravie

Pozrite si katalóg webov o cukrovke
http://www.cimax.sk/lieky/cukrovka
Odbornejšie o cukrovke na Gooplexe
http://meditacia.sk/gooplex/category/cukrovka-wiki/
Atlas videí o pankrease
http://atlasy-video-zdravie.apoort.net/
Opuchy a cukrovka
https://www.cimax.sk/blogy/article17-Opuchy-a-cukrovka

U niektorých ľudí sa stane, že pankreas sa poškodí a končí jeho činnosť a organizmus vytvorí v tele a najčastejšie v tukových bunkách náhradný pankreas. A v ňom potom beží iba tvorba náhradného inzulínu. Bohužiaľ, u všetkých jedincov, ktorých sme veštecky pozorovali, sa v týchto náhradných pankreasoch produkoval veľmi nekvalitný inzulín. A osoby aj z iných dôvodov nekontrolovateľne priberali a dosahovali až morbídnu obezitu.

Bunky pankreasu nie sú schopné sa obnoviť, pokiaľ príde k ich poškodeniu a to nie je dobrá správa. Pokiaľ má niekto rozlietanú hormonálnu sústavu, tak v pankrease môžu vznikať drobné nádory a upchávať cestičky v pankrease a blokovať výtok inzulínu a enzýmov trávenia. Tak isto neadekvátna imunitná reakcia príliš agresívnych bielych krviniek a podobných zložiek môže riadne zdecimovať pankreas. Tak isto je nebezpečná pre pankreas opačná reakcia bielych krviniek a to malátnosť a neschopnosť chrániť pankreas pred mikroorganizmami.

Pankreas je mimochodom náchylný na psychický stav u niektorých jedincov a takýchto jedincov je poriadne veľa. A teda nezvládnutý stres a nečakané životné zvraty šokujúceho charakteru môžu paralyzovať a zablokovať alebo aj zničiť bunky pankreasu. Môžeme hovoriť o stresovom kolapse pankreasu a potom sú jeho nekvalitné výkony pri tvorbe inzulínu a tráviacich enzýmov pre tenké črevá.

A aby to nebolo všetko také jednoduché, je tu ešte jedno miesto v mozgu a volá sa prívesok mozgový a je to taký drobný kúsok ako zápalka s hlavičkou a produkuje špeciálny hormón na koordináciu celkovej potreby buniek voči inzulínu. A táto oblasť býva často poruchová a zle fungujúca. Keď nefunguje, tak v tvorbe a využití inzulínu z pankreasu je neporiadok a chaos.

A ideme ďalej, ponoríme sa do tenkých čriev pod žalúdkom a v nich sa nachádzajú bunky, ktoré produkujú enzým na spracovanie a štiepenie cukrov do vhodnej podoby pre bunky. Tento enzým sa môže poškodiť a začať robiť niektoré cukry neprijateľné pre bunky, ktoré sa potom môžu začať ukladať v bunkách tela a takto ich ničiť. Stav môže byť ešte horší, pokiaľ enzým zanikne a začnú fungovať iné mechanizmy spracovania cukrov.

Ešte som zabudol na látku, ktorá reguluje cukor v krvi a volá sa glukagón. Tento hormón reguluje hladinu už spracovaného cukru v cievach a žilách celého systému. A tak isto záleží, koľko sa ho tvorí a akú má kvalitu. A tak isto je treba ho diagnostikovať.

Ďalej a pozrieme sa na cievy, žily a lymfatické riečište idúce do pankreasu. Na cievach, žilách a lymfách sa nachádzajú nervové dráhy a zakončenia, ktoré zabezpečujú, aby sa pankreas aktivoval a keď je treba, aby utíchol. A samozrejme aj túto oblasť aktivity a pasivity je dobré zdiagnostikovať. Je to vlastne testovanie nervovo neurónových aktivít.

Alternatívne možnosti sa môžu uplatniť pri diagnostike pankreasu a to aj na diaľku bez prítomnosti klienta, pokiaľ má terapeut rozvinuté takéto schopnosti. Alternatívna diagnostika v žiadnom prípade nenahrádza klasické medicínske testy.

Pri alternatívnej diagnostike sa diagnostikuje nasledovné:
1. Stav pankreasu
2. Hormón leptín – riadenie cukrov v krvi a v tele, nachádza sa v mozgu
3. Inzulín – tvorí sa v pankrease, má na starosti prechod O2 + CO2 z buniek a do buniek
4. Glukagón – reguluje cukor v krvi
5. ATP látky pre neurónové bunky
6. Množstvo cukru v krvi
7. Štiepenie cukrov v tenkom čreve
8. Kvalita spracovania cukrov v tenkom čreve
9. Možné náhrady za pankreas v tele
10. Množstvo vanádu v krvi
11. Stav obličiek a či majú schopnosť regulovať hladinu cukru v krvi
12. Skladovanie cukru vo svaloch a v pečeni
13. Čo zvýšená hladina cukru poškodila v organizme
14. Cysty a nádory pankreasu
15. Genetické posuny v pankrease
16. Možný prienik žlče do pankreasu
17. Či imunita neničí pankreas
18. Mikroorganizmy v pankrease
19. Tvorba enzýmov v pankrease k tráveniu do tenkého čreva
20. Spolupráca pečene a pankreasu
21. Inhibítor tvorby inzulínu a spustenie
22. Blokátor tvorby inzulínu a jeho utíšenie napríklad v noci
23. Rezistencia buniek na inzulín

Príklady vešteckých diagnostík pankreasu nájdete tu:
https://www.cimax.sk/blogy/article149-Diagnostika-pankreasu-C…
https://www.cimax.sk/blogy/article151-Diagnostika-pankreasu-C…

Pokiaľ hovoríme o alternatívnej liečbe, tak ide hlavne o preventívnu liečbu a to vanádom a prípravkami, ktoré obsahujú vanád. Samozrejme, vanádom nemožno liečiť stavy, kedy je pankreas až v príliš zlom stave. A treba zvážiť, či stav pankreasu patrí do rúk lekára alebo je to vhodné pre alternatívnu liečbu. Liečba vanádom je rozbehnutá hlavne v Kanade.

Ďalšia zaujímavá alternatívna liečba je prostredníctvom čierneho múmia a jeho užívania cez trávenie alebo cez kožu. Ide o dlhoročné užívanie čierneho múmia a k tomu koncentračné techniky do svalov a nútenie buniek tuku, aby pomohli modifikovať niektoré skupiny svalových buniek a postupne produkovali do tela takzvaný kaukazský inzulín. Samozrejme, takýto postup je hlavne pre tých, čo dlhoročne meditujú a sú schopní sa vytvoreniu tohto hormónu venovať viac rokov. Pokiaľ by niekto užíval čierne múmio, tak nemá žiadnu záruku, že sa práve jemu podarí tento druh náhrad za pankreas vytvoriť.

Ďalej je tu možnosť koncentráciou sily vôle prinútiť tukové bunky, aby sa z nich vytvorili niečo ako kmeňové základy, prepravili ich do pankreasu a tam zmodifikovali už nefunkčné alebo zaniknuté bunky pankreasu.

V niektorých prípadoch je potrebné prehodnotiť, aké druhy cukru konzumujeme a ktoré cukry a sladidlá sú vhodné pre organizmus, aby sa v ňom neukladal zbytkový cukor. A tu je prehľad sladidiel: hroznový cukor, repný cukor, cukrová trstina, melasa, náhradné sladidlo, slad, rastlinný inulín – slnečnica hľuznatá, med, zemiakový cukor. Osoba dobre vycvičená a značne intuitívna je schopná vo svojej hlave tvoriť simulátor, v ktorom otestuje tie najlepšie formy cukru pre ľudské telo.

Veľmi dôležité je dostať z tela zbytkový cukor, ktorý telo nepotrebovalo, začalo ho ukladať do buniek tela a napríklad vytvára diabetickú nohu alebo inak ničí bunky. A tak sme začali robiť veštecký výskum, ako by sa dal dostať z tela takto uložený cukor. Inšpiráciu sme našli v Číne a ide o hubu hnojník obyčajný, ktorá dokáže cukor v bunkách zlikvidovať a to je výborná vec hlavne pri ozdravení napríklad diabetickej nohy.
Kapsule s chou tou
http://www.amecs.sk/sk/produkty/viac/0065
Hubové kvarteto
http://www.vitaminex.eu/vitaminex/eshop/2-1-VITAMINOVE-DOPLN…

Príčiny nedostatku vanádu v tele
Nedostatok vanádu je pre organizmus fatálny a pôsobí na tvorbu inzulínu v tele. Neschopnosť prijímať vanád cez tenké črevá vedie k tomu, že bunky prestanú produkovať inzulín a najčastejšie sa toho ujme pankreas, ale kvalita a množstvo inzulínu, ktorý reguluje spracovanie cukru v krvi, je nedostatočné. V horšom prípade inzulín budú produkovať bunky tuku a to je už zlé a vedie to najčastejšie k nekontrolovanej obezite. Najhorší je prípad, keď nepríde k nijakej tvorbe náhradného inzulínu a osoba sa stáva diabetikom a musí si do konca života pichať inzulín. Naše zistenia boli robené veštecky a nemusia korešpondovať s vedeckými poznatkami lekárov a medicíny, ale snažili sme sa ich robiť veľmi zodpovedne.

Vanád
Ióny vanadičnanu majú podobný účinok ako inzulín. Bohužiaľ, sú však potrebné dávky toxické. Oveľa menej toxický je vanadylion, ale telo ho nevie vstrebať v potrebnom množstve. Sľubné sú organické vanadylové komplexy. Vanád sa okrem toho dnes používa aj ako anorektikum, ktoré pomáha cítiť sa rýchlejšie sýty.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Vanád
Diabetes mellitus. Nedostatok vanádu má vplyv na vznik cukrovky
http://sk.wikipedia.org/wiki/Diabetes_mellitus
Vanadyl sulfate a kto ho predáva. Určitá šanca na ovplyvnenie stavu cukrovky pozitívnym smerom
http://www.ebay.com/itm/Ultimate-Nutrition-Vanadyl-Sulfate-1…
Combo anabol (s obsahom vanadylu)
http://shop.kulturistika.com/anabolizery/combo-anabol/
Vanád a experimentálny diabetes mellitus. Klinické štúdie na účinky vanádu (pdf)
http://patfyz.medic.upjs.sk/nifran/VANAD%20A%20EXPERIMENTALN…