Chrbtica – bandáže a korzety

Pokiaľ je chrbtica v príliš zlom stave, je možné ju posilniť a pomôcť bandážovaním alebo korzetom. Tento druh ochrany možno nosiť alebo v ňom spávať aj vtedy, keď ide o preventívnu bezpečnosť, aby osobe pri nevhodnej pohybovej aktivite nepraskla platnička alebo sa niečo v chrbtici nepoškodilo.

Tak isto osoba, ktorej lekár špecialista diagnostikoval zlý stav chrbtice, by mala preventívne nosiť bandážovanie alebo korzet. Osoby, ktoré nemajú chrbticu v dobrom stave, by nemali liezť na stoličky alebo rebríky. Pri chôdzi po schodoch by mali byť opatrné a držať sa zábradlia. Pokiaľ chcú niečo umývať vo vyššej polohe, použijú pomôcky na rôznych rúčkach alebo to za nich vyčistí iná osoba. Pokiaľ osoba nemá chrbticu úplne v poriadku, tak netreba veľa chodiť, ale kondíciu si udržať plávaním alebo na stacionárnom bicykli a neriskovať náhodné poškodenie chrbtice. Pokiaľ pôjde takáto osoba do posilňovne, tak bude cvičiť iba na lankových ťahačoch a so širokým opaskom okolo pásu. Nikdy nie jednoručné činky a najlepšie iba cvičenia s vlastným telom.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Kompresná bandáž chrbta z neoprénu
http://www.fortel-katalog.sk/kompresna-bandaz-chrbta-z-neopr…
Bandáže drieku
http://www.chrbtica.eu/chrbtica/eshop/2-1-Bandaze-drieku
Masážne pomôcky, vankúšiky s čerešňovými kôstkami tlmia bolesť chrbta, brucha, pri umiestnení okolo krku uľavia od stresu a únavy, pri bolestiach svalov
http://www.relaxujdoma.sk
Pomôcky proti bolestiam chrbtice, ortézy
http://www.ortotech.sk/produkty.html

Zdroj foto: http://www.wikipedia.org/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.