Celulitída a čo sa za ňou skrýva

Téma tém, kedy si ľudia postupom času vytvárajú neuveriteľne negatívny vzťah k tuku. A tak tuk je niečo mastné, hnusné a na čo by to mal mať človek na svojom tele? A takto by sme mohli pokračovať až do úplného zničenia poslednej bunky tela. Ale takýto postoj je postojom hlupáka, ktorý nechápe, aký dôležitý je tuk a aký potenciál dlhovekosti v sebe skrýva.

Tuk obsahuje veľa kmeňových buniek, ktoré sú schopné obnovovať tkanivá iných orgánov tela. Tukové bunky sú schopné sa metamorfovať a meniť v tom zmysle, že dokážu produkovať chýbajúce chemické látky v tele. Medicínsky sú známe prípady tvorby estrogénu po prechode u 45 ročných osôb. A tieto osoby nemusia brať prírodné alebo syntetické hormonálne látky. V niektorých prípadoch, ktoré sme skúmali, sú tukové bunky schopné doslova nahrádzať skoro všetky chýbajúce hormóny a látky ľudského tela. A to je už čo povedať. Tukové bunky zachraňujú organizmus a z krvi zoberú do seba toxické látky a tuky, ktoré by inak poškodili organizmus.

Ale na druhej strane tuk môže byť aj mimoriadne nepríjemná záležitosť, ak náhodne upravený tuk podporuje tvorbu obličkových a žlčníkových kameňov, prípadne podporuje poškodzovanie rôznych orgánov tela. Tuk je nepríjemný, keď sa v tukových bunkách hromadí príliš veľa tuku, nastupuje masívna obezita, tukové bunky nerobia pre telo nič užitočné a dožadujú sa nakŕmiť a míňať drahocenné hormonálne látky tela a ešte do systému púšťať svoje odpady a zaťažovať obličky. V staršom veku tuk vo vnútri tukových buniek poškodzuje telo ešte viacej. Ale platí, že skoro úplne závisí od vás, ako sa bude tuk tela správať a či bude pomáhať, alebo ubližovať.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Ale poďme k celulitíde samotnej. Ide o nepríjemné zmeny správania tukových buniek už aj v mladšom veku u dievčat aj okolo 15. a 20. roku života. Pod kožou sa objavujú hrčovité útvary rôznej veľkosti. Jednoducho aj tukové bunky sa vyvíjajú a starnú. A celulitída je jedna z raných foriem starnutia buniek. Tuk v celulitídnych bunkách už nie je priesvitný, ale je biely ako sneh a jednotlivé tukové bunky sa začínajú zoskupovať do zhlukov. Jedna tuková bunka za druhou sa pridáva ku kolónii buniek. To by ani tak nevadilo, ale keď sa takto rozhodne zmeniť celá oblasť zadku alebo nôh, tak to je už problém. Problém je v tom, že tieto tukové hrče začínajú brzdiť a obmedzovať prietok krvi cez cievy a žily. A keď tento stav trvá desiatky rokov, tak tukové hrče sa postupne spájajú a vytvárajú doslova tukové ľadovce. Spoja sa do väčších celkov a začínajú pod kožou robiť postupne „ľadové polia“ a tieto polia sa spájajú a robia niečo ako jednoliate tukové pole, ktoré sa podobá brneniu bojovníka zo stredovekého hradu. A to je už poriadna nepríjemnosť a to hlavne v oblasti rúk a nôh, kde kompletne začne blokovať cievy a žily, nehovoriac o vlásočniciach. Teda celulitída nie je iba estetická záležitosť, ale aj zdravotné riziko vedúce k tomu, že ruky a nohy a to hlavne v staršom veku nebudú poriadne vyživované a udržiavané. A to skracuje život a likviduje už aj tak slabé svalstvo na nohách a rukách.

A je jedno, či je človek obézny, alebo chudý. V zásade u všetkých beží celulitída a vytváranie ľadových polí v tuku. O to je to horšie u chudých ľudí, pretože celulitída je nenápadná, a teda skrytá. Pokiaľ sa v staršom veku tuk dostane pri svojom starnutí až do roviny vytvorenia jedného ľadového poľa, tak je to veľmi silný devastačný systém škodiaci telu.

Keď tu budem hovoriť o masírovaní, tak budem mať viac záujem o drvenie tuku ako o klasické masírovanie. Je to prosím rozdiel – klasické masírovanie je o tom, ako si spraviť pohodu a masáž je skorej relaxačná. Potom tu máme masáž športovú a tá má za cieľ pred zápasom naladiť svaly na dobrý výkon a po zápase a tréningu zase svaly uvoľniť a uviesť do relaxácie. Ale anticelulitídna masáž nie je nič príjemné, ide skorej o niečo, čo je robené určitou silou a je to spojené s miernou bolesťou. Teda tuk sa nehladká ani nepreberá ani jemne nemasíruje. Tuk a tukové bunky sa medzi prstom ukazováka a palca doslova silne tlačia a drvia sa. Podobá sa to drveniu hrudiek tvarohu. Takáto masáž musí byť mierne bolestivá. Koža a časť tukových buniek sa zachytí prstami, mierne potiahne a mierne nadvihne. Odpojí sa od kostí a svalov a pohybom palca a ukazováka sa tukové bunky od seba oddeľujú.

Prehľad videí zo zahraničia na tému anticelulitídna masáž (Youtube)
http://goo.gl/c9IbQ

Takýto druh masáže sa postupne robí doslova od hlavy, tváre cez hrudník, ruky, brucho, chrbát a samozrejme nohy a úplne po končeky prstov. Teda nepôjde tu iba o masáž určitej časti tela, kde celulitída zúri naplno. Pôjde celkovo o ozdravenie všetkého tuku na celej ploche. A pôjde o masáže, ktoré sa robia postupne vždy iba na určitej časti tela. Napríklad jeden týždeň jedna ruka a o týždeň ďalšia. Možno sa budete čudovať, prečo sa nedá naraz podrviť celé telo. Má to celkom jednoduché vysvetlenie. Ide o to, že v určitých partiách tuku sa môžu skrývať uložené toxíny. Napríklad jedna klientka mala v tuku na nohách neuveriteľné množstvo vanádu, ktorý je základom pri tvorbe inzulínu. Inzulín zase zabezpečuje distribúciu cukru a kyslíku cez bunkové blany. A si dotyčná každý deň masírovala a drvila iba kúsok tuku na jednej z nôh. Muselo sa postupovať opatrne. A vlastne v tuku môže byť uložené kdečo od nikotínu, cez farbivá a iné toxické látky. Prudká a rozsiahla anticelulitídna masáž by mohla nebezpečne zaťažiť obličky a to by sa nemalo zbytočne riskovať.

Aby ste hlbšie pochopili, prečo je dobrá anticelulitídna masáž, tak je dobre pochopiť, ako vlastne fungujú tukové bunky. Tukové bunky tvoria tuk tela. Tuková bunka sprevádza človeka počas celého života. Tuk tela sa nachádza pod kožou, na svaloch a rovno v nich. Tuk tela sa nachádza okolo orgánov ako je pečeň, slezina, črevá a obličky. Tukové bunky sa môžu nachádzať aj priamo vo vnútri pečene alebo aj priamo na srdci. Teda tukové bunky nájdeme v tele na rôznych miestach. Tuková bunka má dve oblasti: jedna oblasť je bunková blana a druhá časť sa volá zásobník tuku. Do zásobníka tuku – tukovej komôrky sa zhromažďuje určité množstvo tuku. Obézne osoby majú v tukových komôrkach viacej tuku a chudé osoby ho tam majú menej, ale majú ho tam. A vlastne anticelulitídna masáž je o tom, ako poškodiť rozumne tukový vačok, tuk z bunky vytečie do žilového systému a bude organizmom zlikvidovaný. Poškodené tukové vačky sa po čase uzdravia, naberú nový tuk a menej tuku.

Kavitácia a ultrazvuk na tukové bunky
Anticelutitídnu masáž možno doplniť o iný druh poškodzovania tukových vačkov v tukových bunkách. Na poškodenie sa použije ultrazvuk. A zase sa opakuje to, čo sa dosiahne ručnou alebo strojovou proti anticelulitídnou masážou. Odporúčam tieto dva druhy poškodzovania tukových vačkov realizovať postupne za sebou. Najprv drviaca masáž a potom kavitačný ultrazvuk.
Je si možné ultrazvukové zariadenie zakúpiť a kavitáciu si robiť sám v domácom prostredí. Znovu odporúčam postupovať obozretne a postupovať každý deň alebo každý týždeň po menších plochách. Napríklad na jeden postup spraviť chodidlo, na druhý raz spraviť lýtkovú časť a stehennú spraviť na trikrát. Chrbát robiť tak na 6 oblastí. Niektoré osoby znášajú dosť ťažko zásah ultrazvukom.

Škoricový gél a jeho vplyv na tukové vačky
Na uložený tuk v tukových vačkoch možno pôsobiť aj chemickou cestou a jedna z osvedčených metód je použitie škoricového gélu. Môžete si prečítať množstvo fór, kde sa skoro každá diskutujúca vyjadruje veľmi pozitívne k použitiu škoricového gélu. Ale aj tak odporúčam, aby ste kombinovali drvenie tukových buniek, kavitačné ošetrenie a ošetrenie škoricovým gélom.

Hrnčiarska hlina alebo rôzne druhy hlinených ílov
Zase jedna z dobrých a overených metód, ako dostať tuk von z tukových buniek. Táto liečivá hlina sa nanesie na určitú oblasť a zaviaže fóliou. Hlina začne fungovať pod fóliou svojimi chemickými vlastnosťami a doslova vyťahuje tuk zvnútra buniek a to chceme dosiahnuť.

Ako často robíme anticelulitídne ošetrenia tuku?
V zásade je dobré starať sa o svoje tukové bunky, aby sa nezhlukovali do rôznych útvarov, aby sa obmieňal tuk v tukových vačkoch a nestával sa bielym, potom hnedým a nakoniec doslova čiernym tukom. Je dôležité, aby tukové bunky organizmu prospievali a nie ho zaťažovali a ničili.

Ste chudí a anorektickí a nepotrebujete skutočne anticelulitídnu masáž?
Tak to je veľký omyl. V prípade chudých až anorekticky vychudnutých ľudí sú tukové bunky v tele stále. Iba tukové vačky obsahujú minimálne dávky tuku, ale obsahujú. A budete sa čudovať, aké nebezpečné sa stávajú tukové bunky anorektických jedincov. Aj v tom málom množstve tuku sa uložia neuveriteľné toxíny a to z dôvodu ich trvalého poškodenia trávenia a tenkých čriev. Robili sme v tomto smere množstvo vešteckých prieskumov na diaľku. A niektorých anorektických jedincov sme aj aktívne liečili a ich stav sme cez tieto zverejnené techniky stabilizovali. Samozrejme, veštecký prieskum nie je medicínske bádanie a treba ho brať orientačne. No ubezpečujeme každého, že sme sa k tejto problematike postavili maximálne zodpovedne.

Čo je to celulitída?
Pri celulitíde dochádza k zväčšeniu objemu podkožných tukových buniek, ktoré sú vytláčané proti povrchu kože, a vytvárajú tak na nej nevzhľadné jamky, pripomínajúce štruktúru pomarančovej kôry. V mieste je značne obmedzený prietok krvi a lymfy.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Celulitida
Celulitída, definícia, príznaky, prevencia, liečba
http://www.zdravie.sk/sz/content/461-30807/celulitida.html
Celulitída, popis, príznaky, liečba
http://nemoci.vitalion.cz/celulitida/
Tradičná čínska medicína a celulitída
http://www.tcmclinic.sk/celulitida-tradicna-cinska-medicina….
Najväčšie lži o celulitíde
http://www.krewetka.estranky.sk/clanky/najvacsie-lzi-o-celul…
Celulitída, rady a tipy
http://celulitida.peknetelo.eu
Celulitída
http://www.sportujeme.sk/view.php?cisloclanku=2000080201
Pomarančová koža trápi cez 90 % žien. Zvýšené riziko je počas tehotenstva, ale postihuje aj dievčatá v puberte a ženy v prechode
http://primar.sme.sk/c/4116576/celulitida-a-pomarancova-koza…
4 cviky na celulitídu
http://www.pravidlahubnuti.cz/cviky-na-celulitidu
7 cvikov proti celulitíde, pustite sa rýchlo do boja!
http://lesk.cas.sk/clanok/88947/7-cvikov-proti-celulitide-pu…
Celulitída – nepriateľ ženskej postavy. Rady na stravovanie ako chudnúť
http://delena-strava.meu.zoznam.sk/news/celulitida-nepriatel…
Diskusia na tému: Celulitída
http://www.zzz.sk/?diskusia=14206
Diskusie na tému: Krémy proti celulitíde
http://www.zdravie.sk/sz/510/t223734/p1/kremy-na-celulitidu….
http://diskuse.abecedazdravi.cz/hubnuti-tloustnuti/kremy-na-…
http://slecna.info/wellness/kremy-gely-a-spol-zbavi-te-celul…
Obrázky
http://www.google.sk/search?hl=cs&biw=1280&bih=705…

Prípravky na celulitídu
3.škoricový gél- vrele odporúčam zábaly do potravinovej fólie(dobré je to pred cvičením)a môžte to kombinovať s masážou pomocou rukavice
http://www.mojalekaren.sk/shop.php?txt_search=celulit%EDda&#…
E-shop, prípravky proti celulitíde
http://www.mojalekaren.sk/shop.php?txt_search=celulit%EDda&#…
E-shop, prípravok na odstránenie celulitídy
http://www.sanacell.sk/celulitida/informacie.htm
LPG Endermológia je najnovšia neinvazívna liečba celulitídy
http://dermapoint.rtrk.sk/?scid=23171&kw=7840460&p…
http://www.youtube.com/watch?v=kCVOD5T5VGI
http://www.youtube.com/watch?v=PXaP0t8LYyc
http://www.youtube.com/watch?v=sH_g70OdGgs
http://www.youtube.com/watch?v=DMEgms6aWxI
Ultrazvuková liposukcia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ultrazvukov%C3%A1_liposukce
Ultrasonic Cavitation RF Radio
http://www.youtube.com/watch?v=yglQQaOcBwc
http://www.youtube.com/watch?v=wJx9eUseQrE
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&#03…
http://www.youtube.com/watch?v=u1uUe0H6NnI
Náhrada za liposukciu – neinvazívna metóda
http://www.youtube.com/watch?v=4aCnT7ZIqa8
http://www.youtube.com/watch?v=JJ8Svm1vAjE

Weby o celulitíde
Celulitída na stehnách
http://lesk.cas.sk/clanok/6096/trapi-vas-celulitida-poradime…
http://wanda.atlas.sk/cviky-ktore-likviduju-celulitidu/welln…
http://www.krewetka.estranky.sk/clanky/najvacsie-lzi-o-celul…

Celulitída chudnutie
http://chudnutie.biznisweb.sk/cel/
http://www.schudniterychlo.sk/
http://plnielanu.zoznam.sk/c/945/skorica-je-skvela-aj-v-lete…

Celulitída na rukách
http://wanda.atlas.sk/5-veci-o-celulitide-ktore-treba-vediet…
http://www.zdravie.sk/choroba/30807/celulitida
http://www.eotazky.sk/celulitida/cviky-proti-celulitide-je-j…

Celulitída liečba
http://www.zdravie.sk/choroba/30807/celulitida
http://klas.jagun.net/celulitida.html
http://www.youtube.com/watch?v=_A6HqKg98GE

Celulitída na zadku
http://wanda.atlas.sk/co-vazne-zabera-na-celulitidu/moda-a-k…
http://celulitida.peknetelo.eu/
http://www.topky.sk/cl/100314/1343786/Oble-boky-a-stehna-sam…

Celulitída fórum
http://www.zdravie.sk/forum/105035/celulitida-prec-s-nou-pom…
http://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/mam-celulitidu…
http://diva.aktuality.sk/forum/vztahy/1792/muzi-a-celulitida…
http://www.chudnutie-ako.sk/forum/viewtopic.php?f=1&t=6…

Celulitída na bruchu
http://wanda.atlas.sk/celulitida-byva-na-bruchu-aj-na-prsiac…
http://www.zdravie.sk/forum/1050625/celulitida-na-bruchu/
http://www.ludsketelo.sk/zdravie-a-krasa/item/319-ako-predis…

Choroba celulitída – bakteriálna
http://www.okzdravie.sk/okzdravie/eshop/22-1/53-2-Celulitida
http://zena.atlas.sk/viete-ze-celulitida-je-infekcia-koze/zd…
http://www.cimax.sk/lieky/kozne-choroby

Zdroj foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cellulitis.jpg
Autor: SUNBEAM VISION

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.