Keď sa rozhodnete venovať každý deň 1-2 hodiny pohybu, tak si kúpte špeciálne tenisky, ktoré sú odpružené, aby ste si neničili kĺby. A je múdre, aby ste si pravidelný pohyb a pravidelné cvičenia zaviedli ako spôsob života, pokiaľ máte sedavé zamestnanie bez pohybu. Je múdre si vo vnútri seba a vo svojej mysli uvedomiť, že na jednej strane je príjem jedla a kalórií, niečo z kalórií potrebuje telo, ale zbytok sa uloží do tuku. A aby sa to nestalo, tak prebytok kalórií je potrebné zlikvidovať pohybom.


Dá sa schudnúť pohybom a hlavne veľkým množstvom pohybu sa tuku zbavia najmä mladšie osoby. V staršom veku po 40. roku života to bude stále ťažšie. A tak aj pri technike chudnutia veľkým množstvom pohybu je treba počítať s jojo efektom. Teda po skončení aktívneho pohybu sa poruší príjem dodávania kalórií do tela a ich spaľovanie. Menej pohybu znamená viac ukladať kalórie do tukových zásob. A jojo efekt narastá s tým, že dávate organizmu podnety, že budú obdobia hladu a treba zefektívniť a zlepšiť trávenie. Teda z prijatej potravy dostať všetky živiny a dostať ich do tuku. A keď zase v budúcnosti bude veľa pohybu, tak treba ešte viacej tukových zásob. Takto bude chápať žalúdok vaše aktivity pri chudnutí. A to voláme jojo efekt.

Keď sa neradi pohybujete, to nemusí byť problém. Nepohybujte sa, skúste vo svojej nechuti pohybovať sa ísť častejšie na poriadne masáže. Masáž do určitej miery nahradzuje pohyb. Zájdite si do špecializovaných zariadení, kde sedíte a pohyb je v špeciálnom zariadení, kde sa poriadne potíte. Hľadajte si vo fitnes zariadeniach bicykle a podobné zariadenia. Nechajte sa odviezť autom mimo mesto a musíte prísť peši domov. Idete na chatu a vysadia vás kilometer pred chalupou, kde bude poriadna hostina a motivujte sa, aby ste tam prišli, lebo vám všetko zjedia. Tak isto môžete výborne využiť rôzne masážne prístroje a masážne pásy. Tak isto rôzne vibračné pásy a zariadenia, ktoré sa pridávajú na telo.

Tu si nájdete inšpiráciu, ako chudnúť bez pohybu. A tak sme radi leniví, ale je to tak ľudské.

Lymfodrenážne prístroje
www.zdravie-sk.eu
www.btl.sk
www.mixxer.sk
www.obchod.fenixlife.eu

Masážne kreslá
www.7.okshop.eu
www.worker.sk
www.insportline.sk
www.darceky-eshop.sk
www.masaznekresla.com
www.masazne-kresla.sk
www.luxusne-masazne-kresla.sk

Masážne pásy
www.zdravie-sk.eu
www.najlacnejsisport.sk
www.zdravie-sk.eu

Masážné podložky
www.zdravie-sk.eu
www.relaxujdoma.sk
www.masaznekresla.com
www.zdravie-relax.sk
www.mall.sk

Masážne postele
www.zdravie-sk.eu
www.darceky-eshop.sk
www.wellimpex.sk
www.maddiamond.sk

Masážne prístroje
www.zdravie-sk.eu
www.mall.sk
www.mabitech.sk
www.najnakup.sk
www.topshop.sk

Masážne prístroje TENS
www.zdravie-sk.eu
www.medihum.sk
www.superzdravie.sk
www.najnakup.sk
www.epredaj.com
www.mixxer.sk

Formovanie postavy
www.zdravie-sk.eu
www.eshop.katya.sk
www.profibeauty.sk
www.bodyhealth.sk

Posilňovacie stroje
www.zdravie-sk.eu
www.gym.sk
www.insportline.sk
www.najnakup.sk
www.sport.bazar.sk
www.efitness.sk
www.sportovyobchod.sk
www.hej.sk

Zdroj foto: www.sxc.huZoznam ďalších článkov: