V určitom veku vývoja dieťaťa sa odstupuje od kojenia materským mliekom alebo sa ku kojeniu pridáva umelá výživa. Tak isto sa pridáva špeciálne pripravená strava.

Nás bude skorej zaujímať premostenie detského stravovania na správne stravovanie starších osôb a to vo veku 80 aj 90 rokov. Je tu určitá zákonitosť s tým, že dieťa dostáva počas tehotenstva výživu od matky a osoby vo výrazne staršom veku by mali dostávať infúzne vyživovanie alebo koloidné vyživovanie. Teda osoby vo vyššej vekovej kategórii už nie sú schopné za žiadnych okolností samé správne a dostatočne vyživiť telo. V staršom veku je nutnosťou zabezpečiť dostatočnú výživu cez žilný systém. Tak isto ho možno zabezpečiť priamo cez kožu alebo aj konečník. Jednoducho klasické stravovanie už nefunguje a je nedostatočné. A tak isto skladba stravy u starších osôb musí byť zásadne iná. Tak ako dieťa počas tehotenstva nie je schopné sa vyživovať samé, tak to isté platí pre staršie osoby. A tak staršia osoba, ktorá si chce udržať správnu výživu, musí počítať s infúznou výživou alebo inak povedané, musí to dostávať skoro tak, ako to dostáva plod a embryo počas vývoja v matke. A nad tým sa treba zamyslieť, ako sa to dá zabezpečiť.


Dieťa odrastá, začína si zvykať na bežnú stravu, ale dostáva ju vo varenej, mixovanej a špeciálne upravenej podobe. Má to svoju logiku, lebo žalúdok a celý systém trávenia nie je dostatočne pripravený spracovať veľké kusy potravy. A aj osoby vo veku 60 – 70 rokov by mali mať trochu inak upravenú stravu. Trávenie osôb v tomto veku už nie je dostatočné a strava by sa mala podobať strave detí, ktoré sa učia tráviť mixovanú stravu. Toto obdobie je aj obdobím silného príklonu k strave a jej úprave ako pre vrcholových športovcov. V zásade strava a liečivé a regeneračné techniky pre vrcholových športovcov sú mimoriadne vhodné prostriedky pre dobré vyživovanie a celkovú výkonnosť a to hlavne fyzickú. Výživa športovca nesmie zaťažovať, trávenie musí byť rýchle a nesmie unavovať. A tak športová výživa je typická tým, že jej zložky sa upravujú tak, že sa vstrebávajú, pokiaľ možno cez stenu žalúdka a nie tenkého čreva. Strava je doslova „predtrávená“, „predžutá“ a chemicky upravená na úroveň bielkovín, aminokyselín a prvkov, aby nič nebránilo jej rýchlej doprave do bunkových štruktúr. Predstavte si 80 ročného deduška, ako je ešte schopný zabehnúť maratón. A určite by to nezabehol, keby sa živil pred pretekmi klasickou varenou a pečenou stravou. Bohužiaľ, strava pre vrcholových športovcov niečo stojí a aj terapie na regeneráciu nie sú zanedbateľná finančná položka. Aspoň máte motiváciu, načo použijete svoj majetok.

V ďalšom období dieťa už zje skoro všetko, čo dospelý, ale v menších porciách. Viac sladkostí, čokolád a mliečnych výrobkov. Čo sa týka osôb okolo 50. roku života, tak tu je čas začať si odstupovať od klasickej stravy; dávky bežnej stravy sa zmenšujú a prichádza špecifická strava, ktorá sa výrazne podobá japonskej a francúzskej kuchyni. Strava obsahuje viacej ryže, menej zemiakov a jedla z múky. V tomto veku všeobecne vyššie dávky lepku už zanášajú priestor buniek. Celkovo klasická slovenská kuchyňa a slovenská strava je už pre organizmus záťaž a nie dobre vyživí bunky tela. A tak je tu ryža, rybičky, drevité huby, sója a produkty z nej, kozie syry, chlorela, spirulina a už aj sunar začína. Tak isto lastúry, proteínové tyčinky, amino tabletky pre fitnes, srvátka, kokosový olej a iné oleje, slimáky a morské príšery. Strava je drvená a celkovo sa vzďaľuje od klasickej stravy.

Obdobie okolo 20 až 40 rokov je obdobie klasického stravovania s určitým obdobím diétovania a čistenia organizmu.

V rámci životného obdobia môžu prichádzať určité poruchy trávenia a vyživovania organizmu. Teda môže sa objaviť anorexia – nechuť jesť. Potom to môže byť chorobný stav bulímie a to psychického prejedania sa a následne vyvrátenia stravy. Potom môžu nastupovať rôzne poruchy - obžerstvo a neprimerané priberanie. K týmto chorobám možno zaradiť aj chorobné stavy vyplývajúce z diétovania a budovania jojo efektu. Sem možno zaradiť aj chorobné stavy osôb alergických na lepok, vzácne poruchy trávenia ako neschopnosť spracovať určité zložky potravy. Sem možno zaradiť aj stavy cukrovky spôsobené stresom a poškodením tvorby inzulínu. Aj stav obličiek, keď zle čistia a filtrujú krv. Do roviny poškodení možno považovať aj nevhodnú mikroflóru v tráviacom trakte. Tak isto vredy žalúdka a tenkého čreva. Možno sem zaradiť aj chorobné stavy žlčníka a tvorbu žlčových kameňov. Mohli by sme pokračovať k ďalších poruchám trávenia a distribúcie živín k bunkám. Sem patria rôzne nevhodné alergické reakcie na potraviny alebo zložky v danej potrave ako je napríklad prítomnosť éčok, čo sú rôzne dovolené prímesi do potravín.

Mimoriadne rizikové sú ochorenia a poškodenia pankreasu a pečene. Tieto dva orgány sú významovo najdôležitejšie pri trávení a spracovaní potravy. V niektorých prípadoch organizmus vytvorí za poškodený pankreas a pečeň niekde v tele náhradné systémy buniek, ktoré sa usilujú dodať telu to, čo orgány nedokážu v plnej miere dodať. Špecifické sú poruchy priamo v tukových bunkách tela, ktoré sa môžu poškodiť a naberať tuk extrémnym spôsobom, alebo do tela produkovať škodlivé látky.

Rozhodujúce je všetko chudnutie začať u prívesku mozgového (amygdala). Nájdete ho v spodnej časti stredného mozgu, ktorý je na konci predĺženej miechy v mozgu. Ide o menšie vajíčko rozdelené na dve časti a každá časť má 16 častí. V strednom mozgu sa nachádza hormonálna žľaza hypofýza a epifýza. Aj tu môžu byť poškodenia a poruchy hormonálnej činnosti, ktoré môžu spôsobovať problémy so spracovaním potravy, vyživovaním tela, obezitou alebo anorexiou. Treba si uvedomiť, že prívesok mozgový priamo riadi celý systém trávenia a to látkami, ktoré produkuje priamo do krvi a odtiaľ sa posúvajú do vnútra buniek. Prívesok mozgový obsahuje asi 7 menších častí a tieto sa nesmú za života človeka zničiť, inak nemá čo riadiť trávenie a vyživovanie tela.

Hoodia tabletky
http://www.vitamass.net/sk/hoodia-lean-150-kapsli-579.html
http://www.fogyi.ws/index.php

Hoodia telové sérum
http://www.mojalekaren.sk/hoodia-slimming-serum-120ml/

Hoodia náplasť na chudnutie
http://biocare.sk/eshop/produkt/naplast-na-chudnutie

NOPAL - plod kaktusu
http://www.bestofnatur.sk/product/nopal-plod-kaktusu-120kaps-106/
http://biocare.sk/eshop/produkt/nopal

Appetite Block
Obsahuje aktívne prísady extrahované z oleja semienok borovice. Hlavná aktívna látka - pinolenová kyselina - je mastná kyselina vyskytujúca sa výhradne v tomto oleji.
http://www.homegym.sk/spalovace-tukov|1/usn-appetiteblock-s44836736

Zdroj foto: www.sxc.huZoznam ďalších článkov: