Praktické tajomstvá aktívnej staroby – výživa cez kožu II.

Výživa buniek a iónové minerály. Tieto minerály sa tvoria v trávení a to hlavne v mladšom veku. V staršom veku ich produkcia klesá a je minimálna. Organizmus ich potrebuje pre mozog a do tekutiny, v ktorej je uložený mozog v lebke. Dokonca na spracovanie sú v bielej mozgovej hmote na to špecializované bunky.

Aby ste lepšie chápali, o akú látku ide: morská voda za pomoci slnka tvorí plno iónov a telo si ich do seba naberie. Tak isto poznáme iónové nápoje pre pretekárov. Iónové zložky potrebujeme aj do medzibunkového priestoru a aj do vnútra buniek a preto je rozumné, pokiaľ už máte pokročilý vek, mať doma v nádobách 20 kg soli umiestnených do viacerých nádob a rozmiestnených po miestnosti. Prípadne celé bloky kamennej soli ako pekný obklad steny. Predávajú sa aj malé soľné jaskyne. Telo iónové minerály už síce v trávení vyrába minimálne, ale dostanete ich do tela dýchaním, a teda cez pľúcne bunky.

Výživa buniek a koloidné minerály. Pokiaľ je telo mladé, produkujú sa v trávení. Ako človek starne, produkujú sa menej a menej a treba ich do tela dostať umelo v podobe špeciálne upravených minerálov. Sú potrebné na výstavbu buniek a keď ich nemáte, tak organizmus delí a vytvára nové bunky bez koloidných minerálov a tie majú nižšiu životnosť. Pod koloidom rozumieme látky upravené na určitú veľkosť. Napríklad mlieko z kravy je ideálny koloid. Na trhu je viacero produktov tohto druhu, v staršom veku sa užívajú každý deň.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Výživa buniek a chelátové minerály. Ide o špeciálne minerály, ktoré už organizmus spracoval v tráviacom trakte a spojil ich s inou látkou a to aminokyselinami. V staršom a chorom organizme sa takáto väzba minerálov na aminokyseliny nemusí udiať, alebo sa udeje nekvalitne a v nedostatočných množstvách. A tak pokiaľ je organizmus zaťažený v mladosti napríklad športom, tak sa užívajú vhodné prípravky. V staršom veku ide o to, aby ste ich mali v tele dostatok a dostali sa do vnútra buniek k ich údržbe alebo celkovej výstavbe. Na trhu poznáme iba jediný výrobok pod obchodným názvom Sona Enerex Multi.

Výživa buniek a aminokyseliny. V ľudskom tele treba v tráviacom trakte vyrobiť asi 22 základných aminokyselín. Z nich sa tvoria reťazce aminokyselín a to už môžu byť potom hormonálne látky ako je estrogén, testosterón. V trávení sa tvoria aj aminokyseliny pre svalové aktivity pod označením GAPA. V staršom veku ich produkcia v tráviacom trakte klesá a to nie je dobré pre dlhovekosť a výkonnosť. Treba ich do tela dodávať. Prípravky pre športovcov ponúkajú množstvo kvalitných aminokyselín, a tak ich treba užívať buď cez ústa, alebo cez kožu rozpustené v panenskom kokosovom oleji.

Výživa buniek a B vitamíny. B vitamín ako komplex alebo jednotlivé vitamíny ako B1, B3, B8, B 12 a B17 sú potrebné všade na bunkových blanách v organizme. Zabezpečujú prechody živín do vnútra buniek. Napríklad v tele je silne rizikový vznik rezistencie na B vitamíny a to rovno na bunkovej blane. Tak isto môže byť rizikové to, že tvorba B vitamínov sa v hrubom čreve poškodí a tvoria sa nekvalitné vzorce B vitamínov, keď sú vzorce až príliš poškodené a atypické, môže to viesť k chorobám kože. Napríklad B12 môžete užívať cez ústa. Celý komplex B vitamínov môžete dodať v tabletkovej forme a najlepšie je rozdrviť ich, vmiešať do panenského kokosového oleja a natrieť na kožu. Upozorňujem na možnosti zápachu takto aplikovaného B komplexu na kožu. Tak isto môžete vlastnou koncentráciou do tuku vytvoriť predpoklady na produkciu B vitamínov v tuku tela, čo nie je na škodu.

Výživa buniek a tuky. Tuky živočíšne ako prasací tuk, hovädzí loj, tuky rastlinné a tuky synteticky spracované. Kvalita kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku. Kvalita žlče zo žlčníka a pečene a ďalšie enzýmy na trávenie. Rozpustnosť niektorých vitamínov výhradne v tukoch. Všetky vitamíny idú do vybratých orgánov a tu sa menia na málo prebádané orgánové hormóny. Známy je obličkový hormón – D hormón, ktorý sa tvorí v koži a v prípade chorobných stavov a starnutia je jeho tvorba často blokovaná a potom na to môžu doplácať obličky.

Tvoria sa nám jednoduché tuky, glyceroly, triglyceroly z nich dva druhy cholesterolu a k nemu čistič – enzým serrapeptáza. Z cholesterolu sa tvorí množstvo významných bielkovín a látok hormonálnej sústavy. Časť tuku sa spracuje, spáli na činnosť svalov a časť sa uloží v tukových vačkoch tukových buniek.

Výživa buniek a cukry. Spracovanie cukrov v ústnej dutine, čiastočne v žalúdku a zbytok sa zrealizuje v tenkých črevách. Cukor biely repný, trstinový, hnedý repný, med, zemiakový cukor, hroznový cukor, melasa ako odpad zo spracovania trstinového cukru, karamel, cukor vo figách a v datliach, slad z výroby piva, rastlinný inulín, brezový cukor. Problém môže vznikať pri spracovaní cukru, jeho prebytku a jeho nedostatku v tele. Ukladanie do buniek očí a nôh a potom cukrovkárske oči a nohy. Problémom môže byť aj nedostatočná tvorba inzulínu a potom sa cukor nevie dostať do buniek. Problém v staršom veku alebo v chorobných stavoch so spracovaním a uložením cukru v pečeni. Problém s rezistenciou bunkových blán a to hlavne neurónov voči prieniku určitých druhov cukru. Treba prekonať túto rezistenciu užívaním vhodného druhu cukru.

Výživa buniek a kolagén. Treba si uvedomiť, že celé ľudské telo obsahuje asi 20 % až 30 % kolagénu, pokiaľ berieme rozumnú váhu človeka bez obéznosti. V tele sa tvorí asi do 30 druhov kolagénu. V zásade je správna predstava, že všetky bunky tela ako je koža, tukové bunky, svalové, kostné, orgány tela, mozog tvoria bunky zlepené kolagénom. A tak z času na čas je dobre preliečiť telo syntetickým kolagénom, ktorý sa používa na popáleniny. Dobre čítate, umelým kolagénom, ktorý vyvolá v tele masívnu opravu kolagénu a jeho zahustenie v kĺbových oblastiach a aj v oblasti stavcov. Veštecky sme tieto úkazy mohli sledovať všeobecne alebo v testovaných osobách. Všetko, čo tu píšem, bolo nejakým spôsobom preverené a odskúšané.

Výživa buniek cez kožu. Liečiteľský výskum, ktorý realizujeme na vešteckom princípe, ale aj pomocou pokusov na osobách, ktoré boli ochotné sa na nich podieľať a zároveň sa liečiť. Tak isto veštecké výkony sa realizujú aj na osobách, ktoré o tom nevedia. Pri tomto liečiteľskom výskume platí aj zásada logiky veci a nepriamych dôkazov. Je známe, že osoby a to hlavne ženy si na svoju tvár a svoje telo dajú doslova čokoľvek, aby boli krásne. Položku krásne vynecháme a zameriame sa na vyživovací efekt. Vlastne ženy sa na rozdiel od tupých mužov cez kožu veľmi kvalitne vyživujú. Napríklad používanie krémov s obsahom glycerolov a triglycerolov vedie k dobrej výžive lymfatického riečišťa a zároveň aj k znižovaniu tlaku. Niekedy až príliš. Dávaním na tvár napríklad uhoriek a nielen tam sa do tela dostávajú potrebné vitamíny. Dávanie kolagénu vedie aj k lepšej pevnosti buniek a vlákien svalov. Rôzne gély a krémy obsahujú kokosový olej a ten zlepšuje krvnú plazmu. Krémy obsahujú aj minerály, vitamíny, koenzým Q 10 a kdejaké jedinečné látky. A to všetko je pre kožu a krásu, ale niečo sa ujde aj iným bunkám v tele.

V zásade sme zistili, že koža je schopná dobre vyživiť staršiu osobu. U mladej osoby by výživa cez kožu nebola dostatočná. Ale po 60. roku života toho už organizmus nepotrebuje nejako moc, aby dobre fungoval, pokiaľ teda nechcete behať maratón. Nielenže koža je ochotná prijať živiny a vyživovacie produkty, ale je schopná ich aj jedinečne spracovať ako výživu pre bunky v sebe z niektorých vrstiev kože. A je jedinečné, že do tohto systému trávenia nemôže zasahovať žalúdok, tenké črevá, hrubé črevá, pečeň ani pankreas alebo dvanástnik. Vynikajúca je schopnosť kože vyrobiť si tráviace enzýmy a iné látky priamo v koži. Takéto látky sú spracované výnimočne a špičkovo vyhovujú bunkám tela a omnoho lepšie ich vyživia ako už poškodené a zle fungujúce trávenie. A potom je tu jedinečnosť, výživa cez kožu je nakoniec schopná ozdraviť aj trávenie cez žalúdok a črevá. Dokonca aj po opravení trávenia je dobre pokračovať výživou cez kožu v minimálnych dávkach trvalo. Po 60. roku života a aj skorej je dobre sa už vyživovať cez trávenie, ale aj cez kožu. Ako takáto výživa cez kožu vyzerá v zabehnutej praxi? Teda jeden ukážkový deň živenia sa cez kožu: Začína sa vdychovaním moču do pľúc asi 2 minúty, moč sa zbieral do nádoby v noci. Potom sa natrie na telo gél s heparínom a to hlavne na kĺbové oblasti. Nasleduje sprcha a umytie sa jadrovým mydlom, aby ste zmyli zbytok mastných látok z minulého dňa. Následne na telo ide nočný a denný moč zmiešaný s vodou. Na to ide žĺtko rozmiešané v teplej vode, na to ide kuracia pečeň rozmiešaná a vylúhovaná v malom množstve vody. Počká sa pár minút a osprchuje sa. Na nohy ide pár kvapiek dezinfekčného jódu – mydlo Betadine ako dezinfekcia chodidiel. Nakrája sa na plátky rajčina alebo zemiak a potrie sa celé telo. Nasleduje výživa na kĺby a to do slín ide prípravok Gelo 3 od firmy Kompava. Na kĺbové oblasti ide ešte krém, ktorý obsahuje kolagén s kozím mliekom. Na nehojace sa časti tela ide gél z kostihoja lekárskeho. Na nohy ide krém alebo gél s výťažkami z pijavice. Canesten dezinfekcia na pohlavné orgány, rozkrok a prsty na nohách. Potom sa zarobí panenský kokosový olej, hovädzia vazelína s nechtíkom, trochu masla a trochu masti. Do tejto zmesi sa vsypú rozdrvené minerály, B komplex a iné vitamíny a aj aminokyseliny. Všetko sa natrie na celé telo. Na oblasť pupku ide najemno nastrúhaný mozoček prasaťa a trochu prasačej sleziny. Na vlasy, uši a tvár znovu moč a neumýva sa. Ranná výživa je u konca.

Výživa tela a nevýkonná pečeň. V zásade veľký problém a to hlavne pre starší organizmus, kde pečeň postupne stráca svoju výkonnosť. Pečeň ako výkonná fabrika, ktorá cez veľkú vrátnicovú žilu prijíma hlavne toxické látky z tela. A v staršom veku sa pečeň mení a stáva sa stále menej aktívna a schopná zabezpečiť telu objemovú chémiu. To potom nepriamo vedie k strate životnej výkonnosti. Čo sa s tým dá robiť? Samozrejme, skúmame tieto starecké procesy v pečeni a hľadáme možnosti, ako to napraviť alebo respektíve ako nahradiť, čo už pečeň nie je schopná pre telo vyrobiť. Rozumné východisko ponúka prasačia pečeň, teľacia, kravská, kuracia a iné druhy pečene a to v surovom stave. Buď máme odvahu a skonzumujeme malé kúsky surové, alebo kúsky pečene vylúhujeme v teplej vode a vodu dáme na telo, alebo vypijeme, alebo do konečníka. Tak isto môžeme pečeň macerovať v oleji, prípadne v alkohole a takto získame jedinečné látky. Prípadne ponatierame telo priamo pečeňou. A tu treba dať pozor na citlivosť kože na takýto druh látok.

Výživa buniek a pupok, koža a tukové bunky. Máme tu jedinečnú možnosť a to koncentrovať sa do pupku, kde je zbytok trávenia plodu a novorodenca. Najprv tu bol napojený vyživovací váčok a potom placenta cez pupočnú šnúru. Príkladom môžu byť maratónski bežci, ktorým tuk a koža dokážu spracovať hromadiace sa prebytky kyseliny mliečnej a potom môžu takíto bežci bežať mnoho hodín bez únavy svalov. Nám skorej ide o prepojenie pupku a zbytkov placentárneho systému na ľudskú kožu a tukové vrstvy pod vrstvami kože a otvoriť riadiace centrum pre zmenu tukových buniek na výrobu všetkej potrebnej chémie s tým, že výživa ide cez kožu a pridajú sa tukové bunky a bunky kostnej špongie.

Výživa buniek injekčne. Keď je telo veľmi unavené, napríklad vyčerpané starobou, alebo zlyháva trávenie, je dobre sa vyživiť cez injekcie napr. B 12, prípadne cez infúzie a to rovno do žily. Obchádza sa tým celé trávenie, prijatie cez kožu a konečník. Je to výživa rovno do žily ako posledná možnosť vyživiť bunky tela. V staršom veku po 70. roku života je dobre sa dať niekoľkokrát do roka takto cez infúzie preliečiť, prípadne aj po zdolanej chorobe ako je napríklad chrípka.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.