Chelátové ióny z minerálov

Minerály potrebuje ľudské telo počas svojho života. Niektoré patológie spôsobujú neschopnosť prijímať minerály klasicky cez povrch tenkých čriev. Tento povrch sa odborne nazýva riasinkový epitel.

Na spracovanie a prijatie živín pôsobí množstvo faktorov: v akom stave sú slinné žľazy, v akom stave je žalúdočná stena a tu tvoriace sa kyseliny, v akom stave je celé tenké črevo a do neho vstupujúce tráviace enzýmy, ako je kvalitná pečeň a v pečeni sa tvoriaca žlč, kvalita tráviacich enzýmov a žlčových kyselín a v akom stave je mikroflóra tráviaceho systému a to sú vhodné a nevhodné mikroorganizmy, ktoré pomáhajú spracovať napríklad vápnik a železo.

Tenké črevo musí spracovať minerály na niekoľko spôsobov a to v prvom rade ich dostať do koloidnej podoby. Teda minerály budú tak maličké, že na ne už nebude pôsobiť gravitačné pole planéty Zem, a teda v tele fungujú ako keby ich raketoplán vyexpedoval na obežnú dráhu. Tieto minerály slúžia na výstavbu a obnovu bunkových blán, orgánikov a bielkovín. Potom sa časť minerálov musí dostať do podoby ešte menších objektov a to sú iónové minerály. Pokiaľ športujete, tak poznáte iónovo upravované nápoje. Tieto minerály slúžia ako mimoriadne účinné palivo pre telo. Rýchlo prenikajú do buniek a tvoria niečo ako maličké iónové motorčeky v bunkách.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Príkladom je vývoj iónových motorov
http://cs.wikipedia.org/wiki/Iontov%C3%BD_motor
Na základe iónového motora si môžete v sebe vo vnútri buniek predstaviť fungovanie na princípe iónových minerálov. V mitochondriách je palivo práve minerálne ióny.

Ión
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ion
http://sk.wikipedia.org/wiki/I%C3%B3n_%28%C4%8Dastica%29
Iónová väzba – typickou vlastnosťou zlúčenín s iónovou väzbou je ich dobrá rozpustnosť vo vode. Rozpustenie týchto zlúčenín vo vode prebieha ich disociáciou (rozpadom) na ióny, z ktorých sú zložené
http://cs.wikipedia.org/wiki/Iontov%C3%A1_vazba
Chemický prvok
http://cs.wikipedia.org/wiki/Chemick%C3%BD_prvek
Bunkové membrány v ľudskom tele
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bun%C4%9B%C4%8Dn%C3%A1_membr%C3…
Kanáliky v bunkovej blane ako vstupy do buniek
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kan%C3%A1l_%28biologie%29
Bunkové pumpy v bunkových blanách
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pumpa_%28bu%C5%88ka%29
Iónová výmena
http://cs.wikipedia.org/wiki/Iontov%C3%A1_v%C3%BDm%C4%9Bna
Membránový transport je termín používaný vo fyziológii a molekulárnej biológii a označuje súbor mechanizmov umožňujúcich prestup látok cez plazmatickú membránu.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Membr%C3%A1nov%C3%BD_transport
Iónové kanály umožňujú šírenie vzruchu v nervovej sústave
http://cs.wikipedia.org/wiki/Iontov%C3%BD_kan%C3%A1l
Draslíkový kanál
http://cs.wikipedia.org/wiki/Drasl%C3%ADkov%C3%BD_kan%C3%A1l
Sodíkový kanál
http://cs.wikipedia.org/wiki/Sod%C3%ADkov%C3%BD_kan%C3%A1l
Vápnikový kanál
http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1pn%C3%ADkov%C3%BD_kan%C3…
Akvaporín. Skupina bielkovín regulujúca prietok vody cez membránu
http://cs.wikipedia.org/wiki/Akvaporin

Potom treba, aby tenké črevá spracovali minerály, ktoré pôjdu na obnovu aminokyselín, ktoré sú vo vnútri buniek. Je potrebné, aby do už zabudovaných aminokyselín v bielkovinách prišli špeciálne upravené. Úprava je jedinečná a podobá sa úprave koloidných minerálov z Utahu. Musia sa stať koloidné a zároveň sú špeciálne upravené, ako keby mali 1000 rokov a boli ako trus netopierov a potom sa mineralizovali.

Koloidné minerály Pharma Activ
http://www.bioshop.sk/obchod/vitaminy-a-vyzivove-doplnky/kol…

Potom musia tenké čreva spracovať minerály práve do chelátovej podoby a to im dovoľuje sa dostať do svalov a nielen tam. Účinnosť ich prieniku je 3 až 10 násobne vyššia a to vďaka úprave látok na molekulárnej a atómovej úrovni. A to je mimoriadne dôležité pre organizmus športovca, ale aj osoby staršej ako 50 rokov, kde sa už minerály a vitamíny dostávajú do tela pomalšie a niekedy vôbec.

Čo je to chelatácia?
Čo je to chelatácia?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Chelatace
http://en.wikipedia.org/wiki/Chelation
TRANSLATE
http://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=auto&#03…
Chelátovo upravené minerály
http://www.reflexnutrition.cz/zpravy?nid=73
Produkty na chelátoch
http://www.reflexnutrition.cz/katalog-47-Nexgen-Evolution
http://www.reflexnutrition.cz/katalog-34-Zinc-Matrix
http://www.reflexnutrition.cz/katalog-32-One-Stop
http://www.reflexnutrition.cz/katalog-27-Progen
http://www.reflexnutrition.cz/katalog-30-Instant-Mass-2-727-…

Chélatové minerály a vitamíny SONA
Preskúmal som vešteckými metódami na diaľku množstvo osôb a to hlavne v USA.
Skontroloval som aj jedincov po 70. roku života a či im tento produkt dlhodobo prospieva. Skúmal som vešteckými technikami aj samotnú chemickú formulu, ktorá v šamanských obrazoch hovorí o zúrivom bojovníkovi so starobou a naznačuje, že dokáže preraziť aj mimoriadne nefunkčný systém trávenia a jeho poškodenie. Pri čítaní, čo tento produkt obsahuje a ako vznikol vnímať zodpovedný prístup a skoro klinické testovanie.
Veštecké testovanie nemožno zamieňať za klinické testy realizované v medicínskom prostredí. Veštecké testy sú orientačné.
http://www.enerex-vitaminy.sk/index.php?route=product/produc…

Ďalšie možnosti chelátových minerálov
http://www.aktin.cz/clanek/1110-mineralni-latky-chelaty
http://www.ide.sk/indexsk.php?aktdir=vitsk&kat=6
http://www.miraclesofhealth.com/sk/products/chelated-mineral…

Určitá časť minerálov sa dostane do tela cez hrubé črevo, kde z tekutého výkalu je stenou hrubého čreva odsatá tekutina a v nej minerály. Niektoré druhy minerálov môžu v tele vyrábať aj tukové bunky. Ale tento systém je nestabilný a individuálny. A nezabúdajme na prísun kyslíka a odstránenie kysličníka uhličitého z tela, teda hospodárstvo plynov.

Ako sami čítate, je to celkom zložitý systém, čo sa všetko má robiť, aby bunky tela dostali poriadnu dávku minerálov. V mladšom veku sa objavujú rôzne chorobné stavy a poškodenia niektorého druhu spracovania a distribúcie. Teda pokiaľ tenké črevo nespracuje niektoré minerály vhodne, tak bude toxikovať telo, pokiaľ nebudú z tela zlikvidované napríklad obličkami. Obličky zabezpečia vylúčenie cez moč alebo cez potné žľazy. Potom sú to poškodenia z dôvodu ukladania v tele a to najčastejšie v tuku, v pečeni, ale aj v iných častiach a orgánoch tela. Paradoxne toxíny pre svoju činnosť a produkciu vhodných látok potrebuje pečeň a hormonálna žľaza hypofýza. Ako tušíte, tak trávenie a tvorba vhodných minerálov pre telo je komplikovaný chemický proces a často sa kdečo pokazí.

Netreba zabúdať, že pokiaľ niekto dosiahne vek 50 rokov, tak nemôže nič iné očakávať, ako to, že sa v trávení pokazí postupne skoro všetko. Je to zákon a je to iba otázka času. A to ešte v staršom veku rastie potreba minerálov a hlavne vitamínov aspoň 3 krát. Je múdre pochopiť, že v 50. roku života treba prehodnotiť vyživovacie pomery a postarať sa, aby sa do tela skutočne dostalo dosť minerálov, boli dopredu vhodne upravené, aby sa nemusel človek spoliehať na nestabilný tráviaci systém. A kto číta tento článok, ten si uvedomí, že do seba musí dostať vhodne upravené minerály, a pokiaľ možno nie cez tenké črevá. Tak isto bude treba zabudnúť na to, že tenké črevá získajú dostatok minerálov z klasickej stravy.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.