Veľa výrobcov vyživovacích produktov ich pridáva k bylinkám, minerálom a to z dôvodu vyššej účinnosti a aktivity. Dokonca by sa dalo povedať, že B12 rozpustná pod jazyk sa dá v staršom veku brať každý deň, a tak isto B17. Samozrejme, pozor na to, každý sme iný a niekomu niečo prospieva a niekomu až tak nie a preto dávky B vitamínov zvyšujte postupne.

Vitamín B
http://sk.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADn_B
B komplex pre celkové fungovanie metabolizmu
http://cs.wikipedia.org/wiki/B-komplex
http://en.wikipedia.org/wiki/B_vitamins

Vitamín B1. Produkcia energie z uhľohydrátov, produkcia DNK a RNK a nervových buniek a iné. Nedostatok: opuch hrdla, dýchacích ciest a iné.
Vitamín B2. Dopravný transportér živín cez bunkovú blanu do vnútra a von buniek a iné. Vitamín B3. Metabolizmus a operácie na bunkových blanách a iné Nedostatok: kožné choroby, demencia, hnačky a iné.
Vitamín B5. Metabolizmus aminokyselín a operácie na bunkovej blane a iné. Nedostatok: kožné choroby ako akné a iné.
Vitamín B6. Metabolizmus aminokyselín a operácie na bunkovej blane a iné. Nedostatok: depresie, vysoký krvný tlak, zadržovanie tekutín v tele a iné.
Vitamín B7. Metabolizmus tukov a sacharidov a iné. Nedostatok: poruchy nervstva a iné.
Vitamín B9. Pre dobré delenie buniek a iné. Nedostatok spôsobuje zrýchlené starnutie mozgu.
Vitamín B12. Pre krvné bunky a hlavne pre nervstvo a iné. Nedostatok zhoršenie slabnutie pamäte, anémia, nedostatok imunity.
Vitamín B17. Prevencia rakovinových rizík
Amygdalín
http://cs.wikipedia.org/wiki/Amygdalin
http://en.wikipedia.org/wiki/Amygdalin


Produkty
Produkty, ktoré sme veštecky ošetrili a potvrdili ich činnosť a jedinečnosť. B 12 vitamín, ktorý sa vstrebáva pod jazykom rovno v ústnej dutine a takáto vlastnosť je jedinečná, lebo obchádza tráviaci trakt. Pri chorobách tenkého čreva, kde sa zle dostávajú B12 vitamíny do tela, je to super riešenie. Lepšie ako B12 do svalu ako injekciu.
http://www.jamiesonvitamins.sk/uncategorized/b12-1000mcg-lahko-rozpustne/
B komplex (Biotech USA) a jeho mimoriadne dobré vyváženie s bylinkami. Účinnosť je mimoriadna
http://www.bodyworld.sk/biotech-usa-vitamin-b-complex-75-complete-60-tabs-775

Potom tu máme skutočne účinný vyživovací doplnok od firmy Biomin. Veštecky sme overovali, ako účinne dostať fosfor do tela aj pri poškodení trávenia a pri prejavoch starnutia. Výsledky vešteckého skúmania boli mimoriadne dobré.
http://www.bio-min.sk/liek-biomin-h
Magnézium a B6 vitamín
http://www.bio-min.sk/magnezium-vitamin-b6Zoznam ďalších článkov: