Alergické reakcie aj na látky, ktoré nie sú toxické

V tomto prípade ide o špecifickú problematiku, kde sa u človeka môže vyskytnúť alergia na hociktorú chemickú látku. Teda hovoríme, že organizmus zareagoval na danú látku neadekvátne a vyvolal nevhodné reakcie a dokonca spôsobil smrť.

Určitá látka sa stáva nebezpečná pre organizmus, a teda dalo by sa povedať, že je to toxická látka a poškodzuje organizmus. Samozrejme, niektoré alergické reakcie sme schopní vidieť na tele človeka, ale niektoré zostanú dlhodobo skryté a tým mimoriadne nebezpečné.

Celkovo možno chápať alergie ako prehnanú a neadekvátnu reakciu na určité množstvo určitej látky. Teda treba zabrániť prísunu tejto látky, lebo je pre organizmus nebezpečná a možno hovoriť aj toxická. Opakom je nedostatočná reakcia organizmu na nevhodné látky v tele a ich hromadenie. Napríklad aj staroba je obdobie, kde už hospodárenie s odpadmi v ľudskom tele prestáva fungovať optimálne a treba do týchto procesov zasahovať detoxikačnými kúrami.


SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Pokiaľ chcete so mnou komunikovať,
pošlite mi e-mail na adresu:
sasapueblo@meditacia.sk
Pokiaľ chcete, aby som vašu žiadosť
spracoval rýchlejšie, tak prosím vyplňte si základný
dotazník – ten si nájdete tu:
https://cimax.sk/lieky/zakladny-dotaznik
Mojou snahou je odpovedať do jedného dňa.
Nasleduje bezplatné vypracovanie zdravotného profilu.

Alergia je prehnaná neprimeraná reakcia imunitného systému organizmu na látky, s ktorými sa bežne stretávame v našom prostredí. Je spôsobená nesprávnou aktiváciou protilátok zo skupiny imunoglobulínov vplyvom daného alergénu.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Alergia
http://cs.wikipedia.org/wiki/Alergie
Imunita je odolnosť živého organizmu – schopnosť živého organizmu “úspešne” reagovať – voči pôvodcovi choroby – jedu alebo vôbec určitej látke (najmä na nádory a transplantáty – tzv. protinádorová imunita a transplantačná imunita).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Imunita_%28biologie%29
Webová stránka o alergiách.
http://www.alergia.sk/
Imuno-alergická ambulancia
http://www.imuno-alergo.sk/
Alergia – charakteristika
http://primar.sme.sk/c/4117310/alergia-charakteristika.html
Portál pre alergikov
http://prealergikov.sk/texty/alergia.html

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.